variatie en een prachtig stormachtig begin 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 7 Brimstone naar verhou ding het best. Brimstone bevatte enkele sterke vrouwenrollen, maar de zwaar ste en indrukwekkendste vertolking van 2017 staat toch op naam van Jennifer Law rence met haar rol in mother! Onder regie van Darren Aronofsky trok zij alle regis ters open in een verbijsterende, extati sche vertolking die niet iedereen kon doorgronden. Met haar regisseur kreeg Lawrence op de set een verhouding die inmiddels ver broken is. De reden: Aronofsky bleef vol gens zijn hoofdrolspeelster te veel over (zijn) film doorzeuren als zij 's avonds ge zellig aan tafel zaten. De man wist van geen ophouden. Ook Lawrence laat kennelijk niet met zich sollen. Dat lijkt de boodschap voor 2018 te worden: de tijden dat vrouwen zich in Hollywood alles laten welgeval len, lijken voorbij te zijn. Nu maar wach ten op de eerste grote MeToo-film uit Hollywood waarin deze boodschap haar fijn wordt uitgelegd. Beide Spielberg-films belo ven veel in een filmjaar dat op het eerste gezicht meer variatie biedt dan 2017. Hope lijk minder vervolgfilms, maar meer originele titels met unieke verhalen. Toptitels De eerste maanden van 2018 krijgen we een kwaliteitsof fensief van toptitels. Daaron der is een de Oscar-favorie ten, Darkest Hour, waarin Gary Oldman op fenomenale wijze Sir Winston Churchill speelt in de meest hectische periode van zijn politieke loopbaan. Ook op ware ge beurtenissen berust All the Money in the World, waarin de ontvoering van de kleinzoon van miljardair J.P. Getty (eerst Kevin Spacey, nu met Christopher Plummer als zijn vervanger) wordt uitge plozen. Andere films die niet ge mist mogen worden zijn: The Shape of Water (winnaar van de Gouden Leeuw van Vene tië, over de bizarre liefde tus sen een schoonmaakster en een watermonster), Downsi zing (waarin Matt Damon zich tot een minuscuul mens laat reduceren), het liefdes verhaal Call Me By Your Name (een vakantieromance tussen een jongen en een Ameri kaanse mannelijke logé), de thriller Three Billboards (met Frances McDormand in een beklijvende rol van een moe der die de moord op haar dochter wil ontmaskeren), The Leisure Seeker (een tragi komedie over dementie met Helen Mirren en Donald Su therland) en I, Tonya (over de schaatsster die haar rivale neerstak). Minder eenzijdig Het Nederlandse filmaanbod lijkt in 2018 ook minder een zijdig te zijn. Minder roman tische komedies, maar meer ambitieuze producties zoals het historische spektakel Redbad, het oorlogsdrama Bankier van Verzet en De Diri gent over de eerste vrouwe lijke orkestleider. DE TOP 10 VAN 2017 donderdag 28 december 2017 GO M Gal Gadot gaf in haar rol van Wonder Woman kleur aan het filmjaar. FOTO WARNER BROS Dunkirk De origineelste oorlogsfilm van de laatste decennia gaat over overleven in helse omstandigheden. Gezien door de ogen van enkele van de honderdduizenden soldaten bij Duin- kerke. mother! De film die irriteert en fascineert maar bovendien belangrijke actuele thema's aansnijdt. Jennifer Law rence in haar beste rol. The Killing of a Sacred Deer Een gruwelijk familiedrama dat op een absurde manier ook geestig is. Het bestaan van het echtpaar Nicole Kidman en Colin Farrell wordt volle dig ondergraven. Blade Runner 2049 Een gecompliceerd, gelaagd en vi sueel verpletterend vervolg op de sciencefictionklassieker. Vooral Syl via Hoeks maakt indruk in haar in ternationale doorbraakrol. Brimstone Een van de beste westerns van Europese makelij. Regisseur Martin Koolhoven spaart niemand in deze ingenieuze geweldsfilm met religi euze onderlagen. Baby Driver Actie op maat van popklassiekers. Zelden heeft een regisseur beeld en muziek zo perfect op elkaar afge stemd. Get Out Geen gewone horrorfilm, maar ook een scherpe racistische satire. Alles begint met een bezoek van een zwarte jongen aan zijn mogelijke blanke schoonouders. Loveless Zwaar aangezette, maar voortreffe lijke visie op de huidige harde Russi sche samenleving. Een vermissing van de zoon van een bijna geschei den echtpaar zet alles in werking. Wonder Woman Vergeleken met alle superhelden films was deze film een verademing. Vooral Gal Gadot in de titelrol zorgde voor een andere, frisse bena dering van een uitgemolken film genre. The Big Sick Een knarsende komedie die ver maakt en ontroert. De liefde tussen een stand-up comedian van Paki staanse afkomst en zijn Ameri kaanse vriendin gaat over doornen en rozen. Welke films waren bijzonder in 2017? Filmredacteur Ab Zagt kiest zijn tien persoonlijke favorieten.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 51