33 Luid93 4 Passagiers van een cruiseschip moesten op tweede kerstdag worden geëvacueerd na een crash tegen een pijler. Circa twintig opvarenden, vrijwel allen boven de 70, raakten lichtgewond Cruiseschip ramt brug Karei (74) en Annie (69) van de Greef uit Schijndel schrokken zich wezenloos, toen hun cruiseschip dinsdagavond tegen een pilaar van een brug knalde. De cruise vertrok vanuit Arnhem en ging over de Rijn via Keulen en Bonn naar Mainz. Op de terugweg werden Koblenz en Düsseldorf aangedaan. Alle passagiers en twee reisleiders waren Nederlands, laat de Zwit serse rederij Scylla weten. Het Brabantse stel had zich al te ruggetrokken in hun slaaphut toen het onder Zwitserse vlag va rende cruiseschip Swiss Crystal een pilaar van een snelwegbrug A42 ramde. „Mijn moeder zat op dat moment op haar bed te lezen, ze is uit bed gevallen en moest naar het ziekenhuis", vertelt zoon Carlo van de Greef. Annie was één van de vier personen die na de aanvaring moest worden opgeno men. „Mijn moeder heeft daarbij haar rug beschadigd en is voor de zekerheid naar het ziekenhuis ver voerd. Gelukkig viel de schade mee." Moeder Annie geeft zelf ook aan 'zeker geschrokken' te zijn. „Je maakt dat niet altijd mee hè", licht zij toe als ze weer is bijgeslapen na een vermoeiende nacht. „Er waren aan boord ernstige dingen, maar wij hebben gelukkig niets. De spierpijn die we hebben van de klap gaat gelukkig ook wel weer over." Onder behandeling Annie mocht gisterochtend het ziekenhuis ook weer verlaten. Twee gasten en een bemannings lid kwamen er minder goed vanaf. „Zij zijn nog onder behandeling van artsen in het ziekenhuis", stelt Scylla. Zo'n twintig opvarenden raak ten lichtgewond. Carlo: „Ook mijn vader is erg geschrokken. Er ge beurt nogal iets. Het zijn bijna al lemaal mensen van boven de 70." Vader Karei van der Greef: „Rond half negen kwam de klap. Het was een hele bons. Dat is dan wel een heel abrupt einde van de reis." Vorige week vrijdag zette Carlo zijn ouders op de boot in Arnhem. Het rot meter lange cruiseschip was op de terugweg naar Neder land. De boot van Scylla staat gere- Je maakt dat niet altijd mee hè. Maar gelukkig hebben wij niets gistreerd in Basel en telde 129 op varenden, van wie er 26 tot de crew behoorden. Her schip is vol tooid in 1995 en compleet gereno veerd in 2007. Swiss Crystal had op weg naar de eindbestemming nog zo'n hon derd kilometer voor de boeg, toen het in een lange bocht naar rechts met een gebruikelijke snelheid van ongeveer 25 kilometer per uur tegen de pijler op de linkeroever op voer. De hoge waterstand in de Rijn, ter plekke 5,68 meter boven her normale peil, is vermoedelijk de belangrijkste oorzaak van de aan varing. De brugpijler die werd ge ramd staat doorgaans op het droge. „Momenteel liggen mijn ouders op bed, want ze hebben heel de nacht niet geslapen", zegt Carlo. De Brabanders moesten het schip na de botsing halsoverkop verla ten. „Al hun spullen liggen daar nog. Ze mochten ook niet meer te rug naar hun hut." Het Brabantse stel was wel te vreden over de afhandeling van het ongeval. Karei en Annie van de Greef mochten na hun bezoek aan het ziekenhuis per taxi naar huis. Reizigers konden er voor kiezen om hun cruise te voltooien op een vervangend schip, dat in alle haast werd ingezet. Ook mochten ze ge bruik maken van ander transport richting huis of kregen zij een ho telovernachting aangeboden. Pas rond her middaguur werd de snel weg A42 weer vrijgegeven. (0318) 58 09 58 www.bolderman.nl 15 dagen Byzantijnse rondreis 10 dagen Istrië Opatija/ Pittoresk Vrsar Istrië 10/12 dagen Eilanden van Dalmatië/ Rondreis Dalmatische kust 12 dagen Makarska Rivièra en Dubrovnik 10 dagen Istrië en Slovenië, Umag all-inclusive 12 dagen Het Werelderfgoed langs de Adriatische kust Bij Bolderman aanbetalen niet verplicht! Duisburg Tweede kerstdag 20.45 uur Schip vaart tegen pijler auto- brug: zeker 25 gewonden. donderdag 28 december 2017 Cruiseschip ramt brug: 'Het was een hele bons' Swiss Crystal (1995) Lengte 101 m Breedte 11,4 m Aan boord 129 pers. Marcia Nieuwenhuis Duisburg/Arnhem Passagiers moesten worden geëvacueerd. Zo'n twintig opvarenden —Annie van de Greef raakten gewond, fotoafp Beschadiging aan de voorkant van het cruiseschip, fotoafp Brochure en boekingen: Prijs p.p. o.b.v.,2 pers. kamer excl. Calamiteitenfonds reserveringskosten Diverse vertrekdata 2018 Diverse vertrekdata 2018 Diverse vertrekdata 2018 Diverse vertrekdata 2018 Diverse vertrekdata 2018 Diverse vertrekdata 2018 Drukfouten en prijswijzigingen voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 4