Een lange parade van oude helden i Vrolijke deuntjes en een zware film LCD 2 THE WIENERS rocktoppers var,iatje en bren§t net SOUNDSYSIEM AMERICAN DREAM Vintage Beatles-sound Dans Kun je alles achter je laten en met een schone lei beginnen? Die vraag stelt choreograaf Isabelle Beernaert samen met haar dansers in de voorstelling 'Tabula Rasa'. Uitgelicht The Wieners hebben geen lift meer nodig, met de populariteit zit het wel goed. Sinds de oprichting in 2005, zijn ze aar dig naar de top gestegen. Het rock-'n-rolltrio zegt zelf dat het muziek speelt in het genre clas sic rock, maar als je cd's maakt die een eerbe toon zijn aan Buddy Holly, the Everly Brothers en lohnny Cash, weet je dat ook blues en coun try aan bod komen. Vorig jaar wonnen de muzi kanten de Dutch Country Award. Wat maakt een optreden van dit trio zo aan trekkelijk? De muziek swingt en roept veel herinneringen op aan de oude toppers uit de ja ren vijftig en zestig. De instrumentalisten kunnen bovendien goed zingen en ze ge- The Wieners ven elk nummer een eigen sound. The geeft oude Wieners houdt van zo lief een oorstre- een eigen lend Ramona van the Qminrl Blue Diamonds, als bUUnU Wake up little Susie van the Everly Bro thers. Dit jaar schonk het trio, dat de kerstbal len van het plafond zingt en speelt op een met afbeeldingen versierde contrabas, gitaar en per cussie, veel aandacht aan die broertjes Everly. meer dan zestig jaar geleden, toen de jeugd mas saal het Muss ich denn of Kiss me quick van Pre sley zong. Buddy Holly, Elvis Presley, Johnny Cash, Carl Perkins, Chuck Berry, Johnny Bur- nette, The Everly Brothers, Ricky Nelson en the Blue Diamonds, ze komen zaterdag allemaal langs. Een mooi slot van het jubileumjaar van Het Podium Zaamslag. Een tour door Europa is gewone kost voor The Wieners, maar de oliebollen in Zaamslag wilden ze ook niet mislopen. De voorstelling is inmiddels uitverkocht. DE 10 BESTE MUZIEK- RELEASES 5 REDENEN OM THUIS TE BLIJVEN CD Haar zestien dansers voor deze voorstel ling, waarvan de naam letterlijk schone lei betekent, zijn voorafgaand aan de show op zoek gegaan naar het antwoord op de vraag of je opnieuw kunt beginnen. Op verzoek van choreograaf Isabelle Beernaert zijn ze vijf weken in re traite gegaan, middenin het bos, zon der internet en zonder andere invloe den van buitenaf. Daar hebben ze zich verdiept in oude Oosterse vecht kunsten en levenswijsheden, zoals iaido, judo, mixed martial arts, tai chi en qi gong, maar ook prana yoga en sjamanisme. „Ze hebben boeken ge lezen, rond het vuur gezeten, van al les, om aan het denken te worden ge zet. De vraag was: kun je opnieuw beginnen en alles achter je laten? Volgens mij kun je pas rust vinden als je alles goed bekeken hebt. Maar opnieuw beginnen mag geen vlucht zijn. Je moet met een schone lei wil len beginnen, omdat je een cirkel wilt doorbreken", verklaart Beer naert. Betrokkenheid Dat ze haar dansers vroeg om zich vijf weken af te zonderen, is teke nend voor de werkwijze van Beer naert. Ze eist volledige betrokken heid van haar dansers. „Geen conces sies en geen enkele datum missen." Het is een vereiste, zegt ze, want al- Het was nooit te veel, ik kon alles aan. Als er een probleem was, stapte ik er overheen leen dan kan de boodschap aan het publiek worden overgebracht. De dansers moeten er volledig met hun hoofd bij zijn, anders werkt het niet. Dan is als het ware de magie weg, volgens Beernaert. Want magisch, zo kun je haar nieuwe voorstelling wel noemen. „Je ziet eerst filmbeelden uit de natuur. Je ziet modder, een vulkaan, water: alle natuurelementen komen voorbij. Dat beeld neemt je mee in een emo tie. Dan gaat het doek omhoog en zie je de 'mannetjes' op het podium. Je hoort de muziek en hup, je bent ver trokken. Je gaat er dan helemaal in mee." Die passie die van de voorstelling straalt, komt niet alleen van de dan sers, die met veel expressie over het podium bewegen, maar ook van de bezieling die Beernaert in al haar voorstellingen legt. Alleen, waar ze vroeger aan niets anders meer kon denken dan haar werk, weet ze nu ook af en toe los te laten. Het is een gevolg van haar zoektocht naar ba lans in het leven. Door een aantal ge beurtenissen op persoonlijk vlak is ze een paar jaar geleden op de rem gaan staan. En zo kwam ze zogezegd op ta bula rasa uit. „Het was nooit te veel voor mij, ik kon alles aan. Als er een probleem was, stapte ik er gewoon overheen. Ik ben me bewust gewor den van dit patroon en draaf niet meer zo door. Ik doe nu nog maar één ding tegelijk. Ik heb geleerd te kun nen genieten van het moment, even stil te staan. Bijvoorbeeld voelen dat er sneeuw ligt. De tijd ervoor nemen donderdag 28 december 2017 PZ Wat: The Wieners, Back tot he sixties Waar: Podium van Zaamslag Wanneer: zaterdag 30 december 20.00 Gewoon luisteren naar grote hits en minder bekende liedjes van de rocklegenden van Reageren? uitenthuis@persgroep.nl Damn Damn, vierde album van Kendrick Lamar. Luister en ontdek zijn genialiteit. American Dream Met American Dream balan ceert LCD Soundsystem tussen post-punk en rock. Melodrama Lorde is terug met Melodrama, een verfijnd tweede album. Bron: Bol.com B A The Wieners is goed voor een avondje rock uit de jaren 50 en 60. Luister lekker naar The Beatles-sound of vrolijk jezelf op met fanfarepunk. Meer in de stemming voor iets serieus? Dat kan met oorlogsfilm Dunkirk. Mark Roos geeft vijf tips. r Op authentieke instrumen ten en met vintage appara tuur klinkt de Nederlandse band The Analogues als een van de meest waarheidsge trouwe vertolkers van het re pertoire van The Beatles. De vijfkoppige formatie tourde tweemaal succesvol door het land en komt nu met de cd Magical Mystery Tour. Luister naar klassiekers als Penny Lane en All You Need is Love en je hoort warem pel The Beatles. Bijna Theanalogues.net Analogues Stilstaan en opnieuw Valeska Nastaly 44 Isabelle Beernaert Jeanette Vergouwen houdt van cultuur en vooral van klassieke muziek. Zij is muziekrecensente.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 46