JANUARI FEBRUARI MAART 8 En weer is er een jaar voorbij. Wat waren de hoogte- en dieptepunten uit het Zeeuwse nieuws? We zetten ze op een rij. JAAROVERZICHT DEEL I Ze is gevonden Een bijzonder jaar voor Isabel Larissa mag blijven Ze kan het eigenlijk nog steeds niet gelo ven, de 77-jarige Dient je Kramer uit Lelystad. Na een intensieve zoektocht werd ze in januari gevonden als het 'onbekende meisje' op een tijdens de watersnoodramp gemaakte foto, na publicatie in deze krant. De Flevolandse was stomverbaasd toen het Wa tersnoodmuseum haar vroeg de foto eens te bekij ken. Ze zag zichzelf, wachtend op de boot van Zie- rikzee naar Rotterdam. „Ik herkende duidelijk mijn gezicht en de spullen op de foto. Dat was heel heftig, want ik stapte ineens weer in het verleden." Dient je kan zich nog altijd niet voorstellen dat mensen massaal naar haar hebben gezocht. „Uitein delijk herkenden vrienden van vroeger me. Zij heb ben me opgespoord. Bij de watersnoodherdenking in februari heb ik hen ontmoet. Dat was heel bijzon der, want ik had ze sinds mijn jeugd al niet meer ge zien. Ook de meneer bij wie de foto jarenlang in huis hing, heb ik ontmoet. Een heel bijzondere ervaring." En haar verhaal kwam in de krant. „Daar was ik natuurlijk niet op berekend, want ineens was ik be kend. Ik vroeg me soms wel af, mag ik dit wel bele ven als iets leuks? Want het ging eigenlijk om een nare situatie, de watersnoodramp. Maar het blijft bijzonder dat er zo naar me is gezocht. Dat heb ik po- sitiefbeleefd." Niet alleen februari was bijzonder voor Isabel Provoost, eigenlijk was haar hele jaar dat. „Liet was een heel leuk, druk en bijzonder jaar waarin ik veel mooie dingen heb mogen doen. Daar ben ik erg dankbaar voor." Als hoogtepunten noemt ze de finale van The Voice of Holland en haar optreden op Concert at Sea. „Maar het is moeilijk om te kiezen. Ik heb zoveel leuke dingen gedaan. Zo had ik ook mijn eigen thea tershow en mocht ik optreden met het Praags Phil- harmonisch Orkest in Athene." Ze heeft geen concrete doelen voor 2018, maar één ding weet ze wel: „In 2018 breng ik mijn nieuwe sin gle uit." Wanneer we die kunnen verwachten, weet ze nog niet. „Het wordt in ieder geval een nummer met mooie zanglijnen en een modern tintje qua mu ziek." De zangeres hoopte dit jaar meer tijd te kunnen besteden aan het schrijven van muziek, maar het eer ste jaar van haar studie rechten slokt meer tijd op dan verwacht. De studie bevalt goed, maar de muziek wereld roept. „Na deze opleiding ga ik sowieso ver der in de muziek. Maar dan heb ik in ieder geval een diploma achter de hand." Haar toekomstdroom? „Het lijkt me heel tof om in Paradiso te staan. Dat hoeft niet per se in 2018 te gebeuren. Maar als ik er hard genoeg voor werk, gebeurt het misschien wel een keer." Het was lang ondui delijk of Larissa Soeprigian (15) uit Oud-Vossemeer sa men met haar broertje en moeder in Nederland mocht blijven of dat ze uitgezet zouden worden naar Armenië, het geboorteland van haarvader. In maart kwam het verlossende woord: ze kregen een verblijfsver gunning. „Ik voelde eindelijk stabi liteit en kon een toekomst gaan op bouwen. Het was alsof je als kind na heel lang wachten je sinterklaasca deautje mag uitpakken." Tijdens de kerstdagen stond de familie extra stil bij de heftige tijd. „Normaal vierden we kerst altijd op een wat andere manier. Maar dit jaar hebben we eens rustig, typisch kerstachtig gegourmet. Het was zó lekker om zorgeloos kerst te kun nen vieren." Met haar verblijfsvergunning mag Larissa zich nu buiten de landsgrenzen begeven. „Het is niet zozeer dat ik voor heen overal per se mee naar toe wilde, maar het was soms lastig als anderen terugkwamen met verha len die jij hebt moeten missen. In middels ben ik al naar Duitsland geweest met school en binnenkort ga ik naar Andalusië." Larissa heeft geen speciale plan nen voor 2018. „Ik concentreer me vooral op mijn studie; ik zit in het examenjaar van de mavo." Wel hoopt ze binnenkort te star ten met lessen voor haar scooterrij - bewijs. „Dat mag nu eindelijk!" donderdag 28 december 2017 PC FOTO ANP KIPPA LEVIN PAULA Dit was 2017 Marieke Kesteloo FOTO CHRIS VAN KLINKEN/PIX4PR0FS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 36