Kerstbomen stoken bij gunstige wind 55% i °p ^ee'vee' ft 6 Bewoners: ons woongenot wordt aangetast De Theekoepel, bouwjaar 1733, maakte deel uit van buitenplaats De Griffioen en ligt aan de Dom- burgse Watergang. Het kleine Rijksmonument van 24 vierkante meter wordt door de bewoners van het achtergelegen appartementen complex aan Park de Griffioen ge bruikt als idyllische plek om te ver pozen; men viert er ver jaardagen en er wordt gekaart of gesjoeld. Er ontstond echter onrust onder de bewoners van de 44 apparte menten toen ze vernamen dat de eigenaar van de Theekoepel en het wooncomplex, televisieregisseur en producent René Stokvis, een en ander in en rondom de Theekoepel wil aanpassen. Zo wil hij een trap aanbrengen en toiletten op het niveau waar nu nog het botenhuis is. Ook is er sprake van een nieuw pad naar het monu mentje en de aanplant van een haag. De plannen zijn tegen het zere been van omwonenden. Ze vrezen ervoor dat de Theekoepel straks commercieel wordt uitgebaat en dat het nieuwe pad inbreuk maakt op hun privacy. Tegen de vergun ningsaanvraag lopen bezwaren, de bestuursrechter is inmiddels inge schakeld en ook vanuit de politiek Ik wil dat meer mensen kunnen genieten van de Theekoepel (fractievoorzitter Piet Kraan van de LPM) klinkt stevige kritiek. De bewoners van het apparte mentencomplex nemen het Stok vis kwalijk dat ze tot nu toe nog nooit op de hoogte zijn gesteld van wat hij nu eigenlijk van plan is met de Theekoepel. „We moeten de uit spraak van de rechter en de ge meente Middelburg nog afwach ten, maar als blijkt dat er gerotzooid gaat worden met de Theekoepel, dan gaan we huurverlaging vragen wegens derving van ons woonge not", zegt Izaak van der Hooft na mens de bewoners. Reuring René Stokvis zegt dat hij met ver bazing heeft kennisgenomen van de reuring die is ontstaan rond de Theekoepel. „Voorop staat dat de bewoners ook na de verbouwing gewoon gebruik mogen maken van het koepeltje, zoals dat nu ook zo is." Hij zegt dat hij slechts zeer be scheiden plannen heeft met de Theekoepel. „Ik wil dat meer men sen kunnen genieten van het koe peltje. En aangezien er binnen slechts ruimte is voor zestien per sonen, blijft dat zéér kleinschalig en bovendien ook incidenteel. Je moet dan denken aan een expositie van een schilder of een boekbespre king." Stokvis gaat de bewoners nog uitgebreid informeren. „Zodra de vergunningen definitief zijn en ik precies weet wat kan en mag." Het gemeentebestuur van Veere verbiedt dat dan omdat bij de windrichting de kans bestaat dat omwonenden van het Bergwegje hinder kunnen ondervinden. De Oranjevereniging vroeg onlangs ontheffing om net als voorgaande jaren kerstbomen te mogen ver branden op een veld aan het Berg wegje. Begin dit jaar kreeg de gemeente echter van enkele omwonenden van het bewuste veld te horen dat die verbranding voor overlast zorgde. Er was roet neergekomen op auto's en woningen. Om te voorkomen dat dat nogmaals gebeurt, mag van de gemeente al leen gestookt worden bij een gun stige windrichting. www.tmcwoonwinkels.nl Maakt wonen leuker IN DE REGIO Winsterse wandeling Vinylbeurs Wintermarkt MIJN DORP, MIJN STAD korting showroommodellen Van harte welkom bij de TMC Wonen Opruimdagen. Met veel voordeel en veel gezelligheid! donderdag 28 december 2017 WA Huur omlaag door verbouwing koepel Als de aanpassingen in en rond de monumentale Theekoepel in Middelburg doorgaan, eisen de bewoners van het achtergele gen appartementencomplex huurverlaging wegens derving van het woongenot. Sheila van Doorsselaer Middelburg - René Stokvis Als de wind in de richting West- Zuid-West tot Noord-Noord- Oost waait, mag de Oranjever eniging Aagtekerke begin ja nuari geen kerstboomverbran ding houden. Emile Calon Aagtekerke TMC KRUININGEN ZANDWEG 1B - (0113) 38 26 26 VEERE Veere in kerstsfeer is een belevenis op zich. 'Veere by Light' is een win terse stadswande ling voor de hele fa milie. Vandaag en een week later op 4 januari vindt die wandeling plaats. Een gids leidt de deelnemers door de steegjes van Veere en vertelt daarbij de verhalen van de stad. De wandeling start om 16.30 uur vanuit Museum Veere, lo catie De Schotse Huizen, Kaai 25-27 in Veere. Het pro gramma duurt tot ongeveer 18.00 uur. Kosten: 9,50 p.p. inclusief museum- bezoek (kom daar voor iets eerder) en glühwein/chocola demelk en lekkers. Het aantal plaatsen is beperkt, reserve ren kan via evene- menten@museum- veere.nl. Meer infor matie via museum- veere.nl. VLISSINGEN Café 't Archief in Vlissingen is op vrij dag 29 december het onderkomen van een vinylbeurs. Er zijn elf standhou ders die zorgen voor meer dan 48 meter bakken vol met vinyl. De beurs is geopend van 11.00 tot 17.00 uur. Tijdens het geheel zal professionele DJ Hans Croon van DJ drive-in shows voor de muzikale omlijsting zorgen. DOMBURG In het centrum van Domburg wordt op vrijdag 29 decem ber een winter markt gehouden. Er zijn tal van kraampjes met ver snaperingen, een oliebollenkraam en natuurlijk ontbreekt de glühwein ook niet op deze dag. Kinderen kunnen genieten van win terse kinderactivi teiten. Het geheel wordt omlijst met muziek. Van 12.00 tot 20.00 uur is ie dereen welkom. VLISSINGEN De Vlissingse band Woodworks (foto) opende het driedaagse festival Sneeuwbal gistermiddag op de Kleine Markt in hun 'hometown'. Hoewel het miezerde, was het lek ker druk. Mensen lieten zich ook 's avonds, toen de Juke Joints het podium bezetten, niet afschrikken door de regen. Die band kreeg ondersteuning van een gastdrummer en saxo fonist Glenn't Gilde van de 5-o-Matics. En ook vandaag (don derdag) tijdens optredens van Reolution 60's en Raiders Of the Last Rock (ROLR) kan Ramon Alewijnse vermoedelijk de verleiding van het podium niet weerstaan, foto lex de meester MIDDELBURG Markt, 09.00-22.00 uur: Openstelling ijsbaan; Sporthal de Kruitmolen, 10.00- 16.00 uur: Sport- en Spel Winterfestijn voor kinderen van 4 t/m 14 jaar; Sport hal de Sprong, 11.00-16.00 uur: VV Zeelandia Oliebol- lentoernooi; Kinder boerderij De Klep perhoeve, 14.00- 15.30 uur: Knutsel- activiteit voor kin deren; Cinema Mid delburg, vanaf 14.00 uur: Vertoning 'Rita&Krokodil' en 'C'est la Vie'; Studio A58, 20.00 uur: Kerstmusical Scrooge OOSTKAPELLE Kantine Voetbalver eniging, Magnolia laan 33,13.30 uur: A.V.O. Sportdorp wandeltocht over afstanden van 5 tot 10 km; Duinvlietweg 6, vanaf 13.30 uur: Het vogelrestau rant; Vroonweg, 15.00-16.30 uur: Rondleiding door Eendenkooi Slikke- bosch o.l.v. een gids van Staatsbosbe heer VEERE Museum Veere, 16.30 uur: Stads wandeling 'Veere by light' VLISSINGEN De Piek, Hellebar- dierstraat 13, 20.00 uur: Zeeuwse Ko medie speelt 'Asse poes' FESTIVAL SNEEUWBAL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 34