LION KING MUSICAL 21 Disney's The Lion King Musical Awards Gala Jesus Christ Superstar naar me toe. 'Moeiteloos 8o theaters vol', zei hij. Ik dacht: die is niet snik. Nu hebben we er bijna 160 optredens opzitten. „In het begin was het even moeilijk. Schouwburgdirecteu ren dachten: Derksen met die grote bek van dat ordinaire talk- showtje met z'n bende geda teerde artiesten.Maar al snel regende het boekingen. Het is ook geen hogere wiskunde, maar gewoon oude-jongeren- leut. „Als ik naar mezelf kijk: ik ben de doelgroep. Ik krijg jaar lijks de schouwburgbrochure thuis, maar er is voor mij zelden iets. Ik ben voor het laatst bij The Zombies en Willy DeVille geweest. Dat was het. „Die grijze groep die almaar uitdijt, dat is de meest kapitaal krachtige categorie. Onze gene ratie heeft voor het eerst een paar centen in de zak. Kinderen uitgestudeerd, hypotheek afge lost. Wij kunnen leuke din gen doen. „Je moet niet het pu bliek van omroep MAX hebben. Dat zit achter de geraniums. Jan Slagter heeft een grote doel groep hoor, maar daar wil je niet bij horen. „Een probleem was wel dat je erachter komt dat iedereen dood is. Peter Tetteroo van Tee Set, Wim Bieler van Q65, Harry Muskee van Cuby and the Bliz- zards, Guus Pleines van de Bin- tangs. „We repeteerden met Jacques Kloes van The Dizzy Man's Band. Die overleed plotseling vlak voor we begonnen. Hans Vermeulen was er ook bij. Die pendelde tussen Nederland en Thailand. Ook ineens dood. „Uiteindelijk was het toch een mooie groep. Ja, Theo van Es heeft altijd meteen zijn oor deel klaar. 'Het wordt toch niksNu is hij de meest en thousiaste van het stel. „We hebben een bluesblokje in de voorstelling en Van Es is erachter gekomen dat hij 50 jaar in de verkeerde band heeft ge zeten. Met die strot is hij de ul tieme blueszanger. „Ook de enige die met frisse tegenzin zijn hits zingt. Osaka, Standing and Staring, Na Na Na. Hij haat die nummers. Als we bij een theater arriveerden, viel er altijd wel een oma hem om de nek. 'Theo, je zingt wel Osaka hè?' Gek werd hij ervan. „Frans Krassenburg van The Earrings had amandelkanker en chemokuren achter de rug. Overdag was hij terreinknecht bij hockeyclub Rotterdam. In Delfzijl moest Frans meteen na afloop in zijn glimmende pak weg. In één keer door naar zijn werk. Behanger „Die jongens hebben de centjes nodig. Pensioen is er niet. De vader van Rudy Bennett had een behangzaak en als kwajon gen heeft Rudy dat vak geleerd. Die stond eerst 's ochtends te behangen. Zijn vrouw Beppie zegt altijd: 'Dit is mijn man, de zanger/behanger. „Natuurlijk, we worden een dagje ouder. Zit ik met Rudy en Johnny Kendall in de auto tus sen Nijmegen en Venlo, zie ik in mijn spiegel Johnny wegvallen. 'O, dat gaat niet goed', hoor ik Rudy zeggen. „Wij dachten: Johnny is suiker patiënt. Die heeft een hypo. Bij een benzinestation hebben we twee gevulde koeken in die arme, halfbewusteloze stakker gepropt. „Ik reed met piepende ban den naar de schouwburg in Venlo, waar inmiddels een am bulance met gillende sirenes was gearriveerd. Stappen er twee ziekenbroeders met zo'n koffer uit. Die keken helemaal niet naar Johnny, maar naar mij. 'Hé, RTL 7.' „Johnny lag dagen aan de mo nitor en moest vervolgens reva lideren. Ernstig herseninfarct. Hij deed nog twee keer mee, tot hij weer in het ziekenhuis be landde voor een darmoperatie. Maar... hij is er bij in Ahoy hoor! Muzieksmaak „Ik praat de zaak aan mekaar. Niet als gladjanus, maar als me zelf. Toch zeggen mensen na af loop bijna teleurgesteld: 'Goh, je valt zo mee...' „René van der Gijp is in Dor drecht geweest. Wilfred niet. Die zingt op elk vrij uurtje bij Bolle Jan in Amsterdam. Kara oke, ja. Genee heeft de muziek smaak van iemand die niet goed bij zijn hoofd is. „Keje Molenaar vertelde me dat hij met zijn vrouw bij Wil fred op bezoek was en de gast heer na het tweede kopje koffie zijn karaoke-set tevoorschijn haalde. Heeft Keje tussen de schuifdeuren The Cats staan galmen. Voor geen goud ga ik bij Wilfred op visite. „De man wil altijd en overal zingen. Op de bruiloft bij Danny Vera, waar hij liedjes van André Hazes bralde, gaf hij de microfoon niet af aan een an dere gek die ook eens wilde. „Ik heb er met de Pioniers van Na afloop hangen er meisjes van je eigen leeftijd om je nek die met je op de foto willen. de Nederpop altijd voor gezorgd dat we geen zielige oude man nen werden. Kaz Lux van Brain- box heeft het geprobeerd, maar die was zo doof dat hij de band niet hoorde. „Hetzelfde gold voor Jan de Hont van ZZ en de Maskers. Maar Jan had babbels alsof hij Eric Clapton was. Dat gaat er niet zo in bij mijn Haagse vrien den van de Clarks. Die stond dus ineens buiten. „Als me iets duidelijk is ge worden de afgelopen twee jaar is het dat al die nummers herin neringen naar boven brengen. De eerste verkering, de verlo ving, het huwelijk, de echt scheiding. Er wordt menig traantje geplengd. Na afloop hangen er meisjes van je eigen leeftijd om je nek die met je op de foto willen. „We hebben zelfs bejaarde groupies die ons achterna rei zen. 'Tot volgende week in Til burg', hoor je dan op de par keerplaats in Hengelo. Eén man is al 40 keer geweest. Die heeft, vrees ik, professionele hulp no dig." Gratis rang-upgrade* -AWARDS- Vanaf 29,95 per ticket* Tot 15,- korting* Bestel uw tickets op pzc.nl/theater donderdag 28 december 2017 PC Jan de Hont, Theo van Es (met de rug naar de lezer), Rudy Ben nett, Johan Derksen, Johnny Kendall en Micha Hasfeldin de kleedkamer vlak voor een optre den in Heerlen. Derksen: „Ik heb er met de Pioniers van de Ne derpop altijd voor gezorgd dat we geen zielige oude mannen werden." FOTO ROGER DOHMEN/HOLLANDSE HOOGTE 44 „Ik praat de zaak aan mekaar. Niet als gladjanus, maar als me zelf. Toch zeggen mensen na af loop bijna teleurgesteld: Goh, je valt zo mee..." fotorogerdohmen/hol- LANDSE HOOGTE Het mooiste aanbod voor een avondje uit! Joop von don Ende en Albert Vertind* preienleren de Slag* Entertainment productie AFAS Circustheater Scheveningen Beleef een avond die u nooit zult vergeten bij Disney's The Lion King in het AFAS Circustheater Scheveningen. Laat u meevoeren naar de Afrikaanse savanne en leef mee met Simba, de toekomstige Leeuwenkoning. Deze Koning der Musicals is nergens mee te vergelijken: een theaterspektakel dat al uw verwachtingen overtreft. Profiteer nu van een uniek aanbod: een gratis rang-upgrade! Zo boekt u bijvoorbeeld le rang tickets voor 2e rang prijzen en 2e rang tickets voor 3e rang prijzen. i-7V' Woensdag 24 januari 2018 Tijdens deze groots opgezette liveshow vanuit het AFAS Cirscustheater in Scheveningen worden de prestigieuze Awards voor Nederlands grootste musicalsterren en beste producties uitgereikt. Op deze avond worden niet alleen de prijzen uitgereikt, maar worden exclusieve fragmenten van het nieuwe musicalseizoen getoond. De rockopera komt met Pasen terug naar Nederland! Na het overweldigende succes van vorig jaar, komt Jesus Christ Superstar nogmaals terug naar Nederland. Boek nu omTed Neeley in de rol van zijn leven te zien! Slechts 7 voorstellingen van 28 maart t/m 1 april 2018 te zien in AFAS Live Amsterdam

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 21