Isabel blikt terug op E 1 ■2 E o E ■u a <5 CO "co c co Q. CO Klant zeer tevreden over digitale diensten bank o o o o co co co 0 Het aantal Nederlanders dat bankzaken online doet, stijgt spectaculair. Bij ABN Amro sluit meer dan de helft van de klanten hun hypotheek inmiddels via de webcam af. N c O O O 08 CM O Z N Walcheren - Jf Begin vorig jaar deed nog maar 26 procent van de klanten het hypo- theekgesprek vanuit huis, via een video verbinding verbonden met een mede werker van de bank. Nu gebeurt dat al in 56 procent van de gevallen. Ook andere banken zien een razendsnelle toename in het gebruik van digitale producten. Bij Rabobank, de grootste hypotheekver strekker, maken klanten 'massaal' ge bruik van het online Hypotheekdossier, zegt een woordvoerder. Mobiel bankieren heeft internetban- kieren ingehaald als populairste online hulpmiddel. Bij de banken van de Volks bank (SNS, ASN en RegioBank) is het aantal downloads van de mobiele app sinds begin dit jaar met 15 procent toege nomen. Parallel aan de digitalisering ontsloegen de banken afgelopen jaren vele duizenden medewerkers. Anders dan gevreesd, heeft dat dus niet geleid tot klagende consumenten. „Het is wei eens sneu om te zeggen, maar klanten zijn nu tevredener dan vroeger", zegt ABN Amro-topman Kees van Dijkhui zen, wiens concern gisteravond toevallig werd getroffen door een grote storing bij internetbankieren. In de Bankenmonitor van de Consu mentenbond, uitgevoerd onder 11.000 Nederlanders, scoren alle banken met hun online dienstverlening een 8 of ho ger. Ter vergelijking: voor de algemene service krijgen de grote banken een cijfer tussen de 7,2 en 7,6. Ook in de Vertrou- wensmonitor van de Nederlandse Ver eniging van Banken scoren de banken op online diensten beter dan op welk ander onderdeel dan ook. „Klanten houden van snelheid en transparantie", zegt een woordvoerder van Rabobank. „Dat zie je bij uitstek terug bij digitale dienstverle ning." „Er is een groep klanten bijgeko men die de telefoon niet meer pakt", vult ING aan. „Chat, whatsapp en webcare zijn inmiddels volwaardige communica tiekanalen." Nog maar 22 procent van de Nederlan ders heeft regelmatig persoonlijk contact met zijn bank, blijkt uit het NVB-onder- zoek. Twee jaar geleden was dat nog 32 procent. Het UWV schat dat volgend jaar nog 219.000 mensen in de financiële sec- Chat, whatsapp en webcare zijn volwaardige kanalen voor communicatie tor werken. Dat zijn er liefst 60.000 min der dan in 2008. „Het nieuwe model is gewoon efficiënter", zegt Van Dijkhuizen. „Vroe ger zaten medewerkers op sommige lo caties te wachten op klanten." Nu ge beurt veel meer centraal. „Dat gaat ra zend efficiënt en met veel meer exper tise." P16 Nieuwsmedia Hypotheek via de webcam succes Sander van Mersbergen Rotterdam ING-woordvoerder C 2 C CO -Q w^m O '5) donderdag 28 december 2017 Winterse buien, ook zon pzc.nl Ook voor het laatste Au regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Prijs €2,20 Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1