16 Kees van Dijkhuizen is nu een jaar topman van ABN Amro, en de resultaten zijn goed. Maar het is ook wennen, geeft hij toe. Over omgaan met werkdruk, het imago van tussenpaus en Amerikaanse techreuzen. „Ik mis misschien een zekere ijdelheid." INTERVIEW KEES VAN DIJKHUIZEN Kort Piloten KLM ontevreden Piloten van KLM vinden het nu niet het moment om een langjarige cao af te sluiten. Pilotenvakbond VNV voelt meer voor een kortlopende 'tussen-cao' gezien de me ningsverschillen die er zijn met de directie. Zelfs acties acht VNV niet uitgesloten. De piloten zijn niet de enige bij KLM die zich roeren. Vakbond FNV kondigde al aan dat een deel van het cabinepersoneel op maan dag 8 januari voor 24 uur het werk neerlegt. De bond protesteert tegen het besluit van de luchtvaartmaatschappij om op een deel van de verre vluchten met een steward of ste wardess minder te vliegen. 'Staking bij Duitse Amazon' Vakbond Verdi heeft wederom opgeroepen tot een staking bij het distributiecentrum van Amazon in het Duitse Bad Hersfeld. Amazon levert vanuit daar ook aan Neder land. Verdi voert al jaren strijd met Amazon voor hoger loon en betere arbeidsvoorwaar den voor het personeel in de distributie centra, waarbij geregeld werd gestaakt. Bitcoin herstelt zich De bitcoin lijkt op te krabbelen na een moeizame kerstperiode. De koers steeg gis teren tot 16.500 dollar. Ook andere grote di gitale munten, zoals de ripple en de iota, boekten winst. De ethereum is al een paar dagen stabiel. De bitcoin had rond de kerst dagen ongeveer een kwart van zijn waarde verloren. Einde superjumbo A380? Airbus staakt mogelijk de productie van de superjumbo A380. Lukt het niet om een be moedigende deal te sluiten met Emirates, de grootste afnemer van het toestel, dan trekt het bedrijf de stekker uit de productie van 's werelds grootste passagiersvliegtuig. De superjumbo's zijn pas tien jaar in productie, maar de verkopen vallen van meet af aan te gen. Emirates bestelde tot nu toe 142 super jumbo's. Daarvan zijn er circa 100 geleverd. Flitsen Altice Ahold Delhaize ASML Wolters Kluwer p de toch bij zonder vrien delijk gestelde vraag van de fo tograaf of Kees van Dijkhuizen even op tafel wil gaan staan, volgt een resoluut nee. En nee, dat beeldhouwwerk daar gaat hij ook niet vastpakken. Waarom eigenlijk niet? „Ik wil een heleboel dingen doen, maar geen gekke dingen. Ik sta nooit op een tafel, dus waarom zou ik dat nu wel doen? Thuis voor mijn vrouw doe ik het ook niet." Het is even wennen, al die aan dacht. Een jaar is hij nu de topman van ABN Amro, als opvolger van Gerrit Zalm. „Je hebt een veel breder publiek dan als financieel directeur. Niet alleen investeerders, maar ook klanten, het personeel, de samen leving. Je host diners met 350 gas ten. Als je ceo bent, ben je overal de gastheer." Die druk heeft zijn weerslag op de agenda. „Ik ben iemand die de ba lans tussen werk en vrije tijd heel erg in de gaten houdt. Maar als ik het afgelopen jaar vergelijk met het vorige, als financieel directeur, is het veel drukker. De komende weken ga ik het jaar evalueren. Ik functioneer gewoon beter als ik ook eens een keer een dag thuis kan werken. Dan ga ik ook gerust even schaatsen, of met de hond lo pen. Ik maak mijn uren toch wel. Dan kan ik ook eens drie uur aan een stuk ergens aan werken en zet ik mijn telefoon gewoon uit. Ik heb het nu effe niet helemaal te pakken. Ik ben niet gestrest, maar mijn hoofd heeft af en toe wat ruimte nodig." „Dat is waar, maar dat moet je dus niet doen. Wat moet ik doen, dat is de vraag. Welke dingen doe ik wel, en welke laat ik aan anderen over. Ik ben in staat dat antwoord te vinden, heb dat in mijn vorige functies ook gedaan. Maar het is me dit jaar niet gelukt." Over de bankwereld zijn mensen negatief, maar over hun eigen bankier niet. Daar zit onze kracht Wat Van Dijkhuizen (62) wél lukte - volgens belangrijke klan ten en aandeelhouders althans - is presteren met de bank. De arro gantie is weg, ABN Amro doet weer wat de bank moet doen, is degelijk en toch flexibel. In de eer ste negen maanden van dit jaar werd ruim 2 miljard euro winst geboekt. Van Dijkhuizen doet zijn werk vooral achter de schermen. Een publiek figuur is hij niet. Bij zijn presentatie werd hij meteen een 'tussenpaus' genoemd. Dat was niet als compliment bedoeld. Zijn aanstelling zou een compromis zijn tussen de bank, die een snelle bankier wilde, en minister én meerderheidsaandeelhouder Je roen Dijsselbloem, die aandrong op een sober figuur met een poli tieke radar. Van Dijkhuizen was voor beide partijen aanvaardbaar, in elk geval voor de komende paar jaar, zo ging het verhaal. Volgens insiders is het zijn grootste valkuil: dat hij die tussenpaus blijft. Dat succes niet aan hem kleeft, maar eventuele te genvallers hem op een gegeven moment wel worden aangewre ven-want hij is te onzichtbaar. „Ik heb dat toen ook in de krant gelezen, maar het is meteen ook de laatste keer dat ik het heb gehoord. Het is verstomd toen ik begin dit jaar de managementstructuur heb aangepakt, en de top flink ver kleind heb. Jij noemt het nu, maar de afgelopen maanden heb ik het niet gehoord." „Dat past denk ik bij mijn per soonlijkheid. Ik vertel liever wat ik gedaan heb, dan dat ik heel visio naire verhalen houd over wat ik ga doen. Maar je moet wel zichtbaar zijn, je in het debat mengen. Ik ben bereid dat te doen, maar in begin sel mis ik daar misschien een ze kere ijdelheid voor." LUCHTVAART-CAO VAKBOND VOERT DRUK OP VIRTUELE MUNTEN TEGENVALLER AIRBUS De vraag naar uitzendkrachten is de af gelopen weken opnieuw gegroeid. Uitzend krachten draaiden 6 procent meer uren dan een jaar eerder, aldus brancheorganisatie ABU. De omzet van uitzendbedrijven nam met 8 procent toe. Blokker Holding verkoopt alle Duitse activiteiten van Xenos aan winkelbedrijf TEDi. Financiële details zijn niet bekend gemaakt. In totaal gaan 63 winkels over, die worden omgebouwd. Ook alle 660 arbeids contracten gaan over naar TEDi. O donderdag 28 december 2017 GO De Franse ka belaar was de grootste stijger in de AEX. Het supermarkt concern scoorde een aardige plus. De chipmachine maker uit Veld hoven verloor licht. De informatie uitgever sloot de rij in de AEX. o kwi ook we eens een thuiswerken Sander van Mersbergen Amsterdam Als topman ervaart u een ander soort druk, vertelde u eerder. Het lijkt me een moeilijke afwe ging. Je voelt je als topman mis schien overal verantwoordelijk voor? Wilt u zichzelf daarom extra hard bewijzen? Tot nu toe bent u niet echt naar buiten getreden. Je zou ook kunnen stellen dat mensen anno 2017 niet zitten te

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 16