4 dagen Veluwe 12 €59,- INTERVIEW LIEFDESEXPERT Zelf deed ze er 12 jaar over om haar 'eindman' te vinden. Carla Ketelaar helpt nu andere vrouwen een leuke relatie te krijgen. Ze schreef het boek Vind je eindman, een boek vol praktische tips dat zelfstandige vrouwen hierbij helpt. Voor maar „Als je elkaar via een da- tingsite of-app leert ken nen, moet je vooral niet te lang blij ven mailen of chatten. Als je op deze manier begint te praten, start namelijk 'de film'. Je kleurt de ant woorden in met je eigen normen en waarden, je eigen filter. Je projecteert dus je eigen wens op iemand, maakt in je hoofd je ei gen film zoals je hem het liefste wil. En dan ga je vervolgens op date met een mens van vlees en bloed. Dan kan diegene eigenlijk alleen nog maar tegenvallen. Daarom: vooral niet te lang chatten maar ge woon live afspreken." „Zelfstandige single vrou wen zijn vaak gewend alles in hun leven zelf te regelen, maar ze wil len vervolgens wel een mannelijke man. Maar dit soort 'mannelijke mannen' wil ook man kunnen zijn, dus geef ze daarvoor de kans. Laat een man bijvoorbeeld de drankjes van de eerste date betalen. Rem je zelfstandige zeifin het begin een beetje af, is mijn advies. In een relatie doe je het uiteinde lijk ook samen, het is dus niet zo dat je jezelf heel erg moet verande ren. Het gaat om kleine gebaren. Na mijn eerste date met mijn huidige man, had ik me voorgenomen niet snel van me te laten horen. Na een aantal dagen nam hij contact op. Later zei hij dat als ik direct erna contact had opgenomen, er waar schijnlijk geen tweede date van was gekomen. Als je toch graag duidelijk wil maken dat je een nieuwe date wel ziet zitten, dan kun je tijdens de date of bij het afscheid natuurlijk de hint geven dat je openstaat voor een vervolg. Maar laat de man ver volgens het initiatief nemen om je daadwerkelijk te vragen." „Vrouwen (en mannen), trekken vaak al na één date de conclusie: dit is hem of haar niet, want ik voel geen vlinders, geen klik, en ben dus niet verliefd. Wat mij betreft, is deze hoge ver wachting, denken dat je meteen verliefd moet zijn bij de eerste date, de grootste valkuil van het daten. Verliefdheid is prachtig maar het is niet de enige weg naar een relatie, het is één weg. Maar er zijn meer wegen. Als je van jezelf eist dat je verliefd bent, onthoud je je zelf de kans op een fijne relatie." „Doel van de eerste date is gewoon dat je een gezellig en leuk eerste gesprek hebt. Op de eerste afspraak draait het vooral om uiterlijk, terwijl liefde gaat over het innerlijk. Op de eerste date zijn jullie allebei zenuwach tig, dus oordeel niet te snel en ga altijd op een tweede date. Houd de eerste date ook kort, anderhalf uur is een mooie tijd. En ga nooit tij dens de eerste afspraak al uit eten. Mooi voorbeeld: een tijdje terug zei een vrouw na haar eerste date tegen mij: 'Dit is hem niet, want hij heeft een veel te grote neus en ik kon alleen maar daar naar kij ken.' Ik adviseerde toch op tweede date te gaan. Toen ik later vroeg hoe die date was geweest, was ze heel enthousiast. Het was zo'n leuke, geïnteresseerde man. 'En die neus dan?' vroeg ik. Daar had ze niet eens meer op gelet. Nu hebben ze een relatie." „Daten is niet leuk. Het is even volhouden en je moet leren om afwijzingen niet persoonlijk op te vatten. Het zegt helemaal niets over jou als persoon, maar al leen dat dit hoogstwaarschijnlijk niet de juiste persoon voor jou was. Mannen doen dat over het alge meen veel beter. Vrouwen kunnen daarvan leren: gewoon, hup, op naar de volgende date." Landgoedhotel Veluwe Alle leuke man nen zijn bezet, de liefde over komt je (of niet) en ver liefdheid is een voorwaarde voor een goede relatie; zomaar wat misvattingen die breed bestaan, zegt liefdesexpert Carla Ketelaar. Zes liefdeslessen voor vrouwen (en mannen), waardoor je, als je deze opvolgt, volgend jaar niet meer alleen hoeft te zijn met kerst: „Binnen een jaar een leuke partner vinden, moet lukken." „Vrouwen zeggen heel vaak dat alle leuke mannen bezet zijn. Onzin natuurlijk. Het is praat voor vriendinnengroepen, waar bij je het gezellig met elkaar eens kunt zijn. Maar het klopt gewoon niet. Ik zie heel veel goede, wel willende mannen. Als je zegt dat er geen leuke vrijgezelle mannen zijn, leg je daarmee bovendien de oorzaak van het niet-hebben van een relatie buiten jezelf. Dat brengt je ook niet dichterbij een leuke relatie." reiskatern.nl donderdag 28 december 2017 PC 'Daten is echt niet leuk' Meer informatie en boeken: Ga voor 4 dagen Veluwe naar onze website reiskatern.nl/pzc/zowl721 of bel Zoweg.nl 0900-2359693 0,70 pg) Carla Ketelaar: „Houd de eerste date kort." fotoro- NALDHISSINK 2 Niet chatten, maar daten 3 Rem jezelf; gun de man het initiatief. 4 Verwacht niet te veel. 5 Ga altijd op tweede date. 6 Stop niet met zoeken en daten. Aankomsten t/m april 2018 4 dagen inclusief ontbijt Dichtbij Arnhem en Zutphen Pepijn van den Brink Deventer INiet alle leuke mannen zijn bezet. Fletcher Landgoed Huis Te Eerbeek is gelegen aan de rand van Nationaal Park Veluwezoom, dichtbij de steden Arnhem en Zutphen. Het is de perfecte locatie om natuur en cultuur te combineren! Eerbeek, De Veluwe Het hotel is gelegen aan de rand van de Veluwe in het plaatsje Eerbeek. De natuurliefhebbers zitten hier per fect. Nationaal Park De Hoge Veluwe en Veluwezoom liggen om de hoek. Ook de steden Apeldoorn, Arnhem en Zutphen liggen op korte afstand. Maak hier een mooie stadswandeling of ga een middagje lekker winkelen. Tip met de kids: Burgers'Zoo Arnhem! Fletcher Landgoed HuisTe Eerbeek Het hotel (gastbeoordeling 7,9) kent een rijke historie en bestaat uit een 14e-eeuws landhuis, een voormalig koetshuis en een hotelgebouw. De panden bevinden zich op een sprook jesachtig landgoed, omringd door eeuwenoude eiken en mooie vijvers. Naast een natuurrijke omgeving biedt het hotel een a la carte restaurant, een bistro, een lounge en een terras. Inbegrepen 3 keer een overnachting (je slaapt in het hotelgebouw) 3 keer uitgebreid ontbijtbuffet Gratis parkeren bij het hotel Gratis gebruik van wifi Prijs per persoon o.b.v. 2 personen en beschik baarheid, 20,- reserveringskosten en toeristen belasting 2,- p.p.p.n. Betaal pas bij aankomst! Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 12