Word ook krantenbezorger! Tolhoek mag naar de Giro M eo m ed u ids n 22 ZE SNOWBOARDEN BLESSURELEED Terneuzenaar (19) ziet olympische droom in duigen vallen Hij richt zich nu op deelname aan de World Cup. De Ronde van Frankrijk blijft als laatste grote ronde nog op het ver langlijstje staan van de 23-jarige coureur staan. Hij krijgt wel een aantal fraaie voorjaarsklassiekers voor zijn wielen: de Amstel Gold Race (zondag 15 april), Waalse Pijl (woensdag 18 april) en Luik-Baste naken-Luik (zondag 22 april). Tol hoek reed de Gold Race en L-B-L de afgelopen twee jaar ook; de Waalse Pijl alleen in 2016. Die ritten zijn de voorbode van de Ronde van Italië, die begin van start gaat. Deze ronde start op vrij dag 4 mei met een tijdrit in Jeruza lem. Na een weekend in Israël gaat het peloton op maandag naar Italië voor het vervolg. Zondag 27 mei wordt gefinisht in Rome. Tolhoek debuteerde in augustus in een grote ronde, in Spanje. In de ploegentijdrit ging hij spectaculair onderuit, waarna hij lang last hield van zijn schouder. Hij werd echter steeds beter en toonde zich in de slotweek meermaals van voren. Hij werd verdienstelijk 28ste. Eerder deze week kreeg Tolhoek te horen dat hij door zijn ploeg ge schorst is tot 1 maart. Samen met twee ploeggenoten brak hij de re gels van de ploeg, die nauwlettend het medicijngebruik van hun ren ners controleren. Het trio gebruikte zonder medeweten van de ploeg verschillende slaapmiddelen. Een wijk bij jou in de buurt Gratis de krant lezen Prima verdienste Minimum leeftijd Gemiddeld 1 tot 1,5 uur 15 jaar (afhankelijk per dag (ma t/m za) van wij kg rootte) Mijn krantenwijk combineert goed met mijn studie, omdat ik nadat ik mijn kranten heb weggebracht voldoende tijd heb om me op te flfftM frissen en naar /j^^^i^school te gaan. Het is een leuke bij baan meteen goede verdienste." Ruim een jaar geleden sloeg het sportieve noodlot toe voor de Terneuzense snow- boarder Erik Bastiaan sen (19). Na een ongelukkige val kneusde de voormalig wereld kampioen bij de jeugd zijn beide hielen. In mei van dit jaar kwam er ook nog eens een scheurtje in de tussenwervel van zijn rug bij. Gevolg: een langdurige herstelpe riode en een olympische droom die in duigen viel. „Eén van mijn teamgenoten heeft zich toevallig vorige week geplaatst voor de Spelen", vertelt Bastiaansen. „Ik ben heel blij voor hem, maar ergens is het ook wel moeilijk. Uiteraard had ik er toch het liefst zelf gestaan. Maar ik ben er vrij nuchter onder. Ik zit mo menteel nog niet op mijn oude ni veau, dus plaatsing voor de Spelen was hoe dan ook niet mogelijk ge weest. Vorige maand heb ik mijn rentree gemaakt op wedstrijdni veau, daar ben ik al erg blij mee." Dat de Terneuzenaar weer terug is in het wedstrijdcircuit, is ook zijn tegenstanders niet ontgaan. Bij de start van het Europa Cup seizoen stond twee keer dezelfde persoon op het hoogste erescha- vot: Erik Bastiaansen. „De Europa Cup is een reeks wedstrijden door heel het continent, van november tot en met april. Drie weken gele den is het seizoen geopend met twee wedstrijden in Landgraaf. Ik was al blij dat ik me twee keer als eerste voor de finale plaatste. Maar ze allebei winnen, dat had ik echt nooit durven dromen", blikt de snowboarder terug. „Met de overwinningen heb ik gelijk de nodige punten voor het totaalklassement verdiend. De top drie van het klassement plaatst zich voor het World Cup-seizoen volgend jaar. Dat is absoluut mijn doel. Bij de World Cup lopen de absolute wereldtoppers rond. In de Europa Cup is het niveau ook erg hoog, maar het is net een stapje lager. Voor mijn blessure heb ik al eens aan de World Cup mogen proeven. Dat smaakte echt naar meer." Wie denkt dat het bij snow- boarden alleen maar gaat om zo hard mogelijk van een berg af te racen, heeft het goed mis. Er zijn verschillende disciplines, waaron der een aantal erg spectaculaire. „De disciplines waar ik op uitkom, zijn de zogenaamde slopestyle en de big air. Bij de slopestyle leg je een parkoers af met allerlei obsta kels met schansen en rails, zoals je die bij skateboarden ook ziet. Tij dens dit parkoers moet je allerlei trucs doen en een jury geeft je dan een score. De big air is voor het publiek het spectaculairst om naar te kijken. Bij dit onderdeel gaat het erom dat je drie sprongen doet, die door de jury worden be oordeeld. De beste twee daarvan, die tevens verschillend moeten zijn, tellen voor de eindscore. Bij de grote schansen vlieg je vaak acht meter hoog en in totaal soms wel dertig meter ver. Dat gevoel is onbeschrijflijk. Het snowboarden dat de meeste mensen kennen, is zo snel mogelijk naar beneden Het snowboarden dat de meeste mensen kennen, is niks voor mij, vind ik veel te saai gaan. Net zoals bij skiën. Dat is niks voor mij, vind ik veel te saai." Papendal Het seizoen voor snowboarders loopt van eind augustus tot en Trouw <le\olk«Ui%int Het Parool Meer info en aanmelden: Krantenbezorgen.nl zaterdag 23 december 2017 Dit jaar reed wielrenner Antwan Tolhoek uit Yerseke de Ronde van Spanje, volgend jaar wordt hij door zijn ploeg LottoNL- Jumbo ingezet in de Ronde van Italië. Dat werd gisteren beves tigd na de presentatie van zijn ploeg, waar Tolhoek vanwege een schorsing niet bij was. Rudy Boogert Vlissingen Vlissingen moet het dinsdag in Goes stellen zonder de ingevingen van bijvoorbeeld Abdoe Abdenbi, want hij speelt nu bij Halsteren. Khalid El Hattach (nummer 9) is er wél bij. fotomarcelledavidse Tabitha krantenbezorger Bastiaansen wil terug Bas Dingenouts Papendal - Erik Bastiaansen (19) Antwan Tolhoek. foto cor vos BRABANTS DAGBLAD EINOHOVEMS DAGBLAD Tubantia üebtem V JO DE STENTOR DE GELDERLANDER

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 58