Rolstoelhelling naar het Badstrand 2® KERSTDAG OPEN ÏMOiMMtl 3? 12.00-17.00 UUR Psychiatrische patiënten luiden noodklok faLAJiiXfojL faffas 7 Twee jaar na de sluiting van de PAAZ- afdeling van het ziekenhuis in Vlissingen is er nog steeds geen oplossing voor psychiatrische patiënten op Walcheren. ALEXA.NDRIUM goud Zorginstellingen, zorgverzekeraars en gemeenten kunnen het niet eens worden over de opzet voor een logeerhuis op Walcheren. Gesprekken lopen vast op de verde ling van bedden, psychiaters en geld, stelt Jos Houtzager van ZAAP, de Walcherse actiegroep van cliën ten uit de geestelijke gezondheids zorg. „En dat is een aanfluiting." ZAAP spant zich in voor zo'n lo geerhuis omdat dat het beste alter natief zou zijn voor voor psychiatri sche patiënten. „Er is nu wel inten sieve behandeling aan huis via Emergis, maar die stopt na zes we ken. En er zijn wachtlijsten voor opname bij Emergis", stelt Houtza ger. „Dat heb ik zelf zo ervaren." Stichting Zeeuwse Gronden wil Er is nu wel intensieve behandeling aan huis via Emergis, maar die stopt na zes weken een logeervoorziening laten bou wen in de gemeente Middelburg, maar ZAAP zegt geen zicht te krij gen op de voortgang van die ont wikkeling. De actiegroep luidt daarom de noodklok en dat is ge hoord door vijf fracties in de ge meenteraad van Middelburg. SP, LPM, Christenunie, D66 en Groen- Links hebben de kwestie aange kaart in schriftelijke vragen aan het college van B en W. Zij willen we ten of het college ook vindt dat het tempo van de gesprekken opge voerd moet worden. Deadline In januari van dit jaar - dus bijna een jaar geleden - kaartte de LPM de problemen in de opvang voor psy chiatrische patiënten al aan in een vergadering van de commissie maatschappelijke zaken. De vijf fracties willen nu dan ook weten wat er sindsdien is gebeurd en of het college zelf iets heeft gedaan om verbetering van deze gezondheids zorg te regelen. Ze zetten zelfs druk op de ketel door in hun vragen de datum van t juli 2018 te noemen als deadline waarop wel iets geregeld moet zijn. Jos Houtzager is blij met de schriftelijke vragen. „Die zijn zeker een grote steun in de rug voor ons. Ik hoop dat er hierdoor ook echt iets gaat veranderen." Die twee partijen willen een rol stoelhelling maken vanaf Boule vard Evertsen. Ze willen die baan samen betalen. De gemeente heeft er 70.000 euro voor uitge trokken in de begroting voor 2018. Voorwaarde is wel dat de rijksin specteur namens artikel 12 het ook goed vindt. Het paviljoen in aanbouw, dat al twee seizoenen vanuit containers werkte, had al vlonders liggen richting de zeerand. Maar verder dan onderaan de helling in de glooiing onder Boulevard Bankert en onderaan de Nolledijk, ver van de vlonders, kwamen de rolstoel- afhankelijke bezoekers niet. De gemeente Vlissingen wil meebe talen aan de hellingbaan in het ka der van de integrale toegankelijk heid. Als het Badstrand een echt stadsstrand wil zijn, moet het ook voor alle mensen begaanbaar wor den, ook voor mindervaliden en mensen met kinderwagens. De hellingbaan moet op Boule vard Evertsen, ongeveer ter hoogte van het standbeeld van Maayke Evertsen, komen. Op het strand komt een plankier dat ook naar het strandpaviljoen, het ter ras en richting de branding leidt. Bouwbedrijf Joziasse, dat nu bezig is met de ombouw van het bad- caisson onder de boulevard, gaat de hellingbaan aanleggen. Joziasse bouwde ook de strandtrap met de glijbaan aan de boulevard, ter hoogte van het Wooldhuis. De vergunningen zijn aange vraagd maar moeten nog verstrekt worden. Waterschap Scheldestro- men, dat Pier 7 bij uitzondering toestond in het stormseizoen in de zeewering te werken, moet ook akkoord zijn. Als de artikel 12-in- spectie de gemeente-uitgave toe- Hiermee kunnen we iets toevoegen voor zowel de stad, publiek en paviljoen staat, wordt geprobeerd om de helling vanaf februari te bouwen. Het streven is dat bij de opening van Pier 7 ook de hellingbaan klaar is. Dat lijkt april te worden, hoopt mede-eigenaar Frank Da- men. „Voor zover ik weet, ligt de bouw op schema. Hiermee kun nen we iets toevoegen voor zowel de stad, het publiek en het pavil joen." Pier 7 krijgt een restaurant, terras, strandopslag voor badgas ten en zeven hotelkamers. Of cU pnvX de tive wuxtyjek QM dJva*vkf€A woonmallalexandrium.nl Rotterdam A20 afslag 16 makkelijk parkeren zaterdag 23 december 2017 Logeerhuis komt niet van de grond Maurits Sep Middelburg -Jos Houtzager, ZAAP Met je rolstoel, rollator, scoot- mobiel of wandelwagen het Vlissingse Badstrand op wordt een stuk eenvoudiger, als de gemeente Vlissingen en zand- paviljoen in aanbouw Pier 7 hun zin krijgen. Claudia Sondervan Vlissingen - Frank Damen, Pier 7 W 0 0 n m a 11 SS vtooifvyJi¥\kels or\<ier éér\

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 43