O 24 M ANGELA KIJKT TV Hij presenteert hem al 25 jaar, maar de kerstspecial van All you need is love verveelt hem nooit, zegt Robert ten Brink glunderend. „Alle verhalen zijn anders." KERSTSPECIAL ALL YOU NEED Er zijn van die dagen dat je niet te benij den bent als tv-columnist. Bijvoorbeeld op het moment dat je baas blundert in Jinek en je van schaamte van de bank zakt. Want deze column verschijnt ook in het AD. Ik ken Hans Nijenhuis dus goed. Wat doe je dan? Struisvogelpolitiek? Het ne geren en hier op deze plek iets leuks brouwen over die gezellige Jumbofamilie uit de kerstre clame en het heerlijke vooruitzicht komende dagen weer de ogen uit mijn kop te janken bij All you need is love en Love Actually1 Of. Het tweede dus. Als ik iedereen ongezouten de maat neem, van RTL en DWDD tot mijn collega-columnisten aan toe, moet ik ook het lef hebben om mensen die dichtbij me staan aan te pakken als dat nodig is. Ik heb mezelf nu eenmaal de opdracht gesteld om op deze plek te schrijven over de programma's en fragmen ten die me raken. En altijd eerlijk te zijn. Dus bij deze: het was een pijnlijk slecht op treden van Nijenhuis. En dan zeg ik het nog mild. Vond hij zelf ook. Hij had zijn huiswerk over de Oliebollentest niet op orde. Maar nóg stommer: hij raakte getergd door de boze bak kers tegenover hem aan tafel. En liet zich in een split second verleiden tot een gemene sneer waarmee hij de sympathie van de kijker verspeelde. Daar hoop ik normaal gesproken op, dat zoiets spannends gebeurt in een live programma. Ik zou wat verzachtende omstan digheden voor hem kunnen aanvoeren, maar dat telt niet. Tv is genadeloos op zo'n moment. Dat maakt het medium uiteindelijk ook zo mooi. Tegelijkertijd zat ik met bewondering naar Eva Jinek te kijken. De opbouw van de knock-out was perfect. En het gemak waar mee ze de bloedruikende oliebollenbakkers in toom hield, deed me terugdenken aan dat an dere legendarische fragment van afgelopen jaar: haar clash met Jules Deelder. Ja, Eva is top. Hans heeft ook heus zijn mo menten, geloof me. Maar nu is het vooral zaak dat de AD-Oliebollentest dat predicaat weer trots kan opplakken. ga enkel doen waar ik sinds donderdagavond nog harder behoefte aan heb dan ik al had: me met mijn eigen fijne Jumbogezin twee weken terugtrekken in de door Knabbel en Babbel versierde kerststal en heel hard huilen bij All You Need Is Love en Love Actually. Quote van de dag Als ik die bekendheid nu kon inleveren, zou ik dat waarschijnlijk wel doen 'Bing' gaat trouwen Rocky weer ondervuur Natuurlijk, er is de bus, er zijn hereni gingen, er is livemuziek en er is overal liefde, maar alleen al voor het verhaal van de familie Teurling moet je op kerstavond de special van All you need is love aanzetten, zo adviseert Ro bert ten Brink. „Dat is zó bijzonder." Elk jaar bedenken de makers van het populaire liefdesprogramma een kerstsprookje. Dit jaar wordt dat verteld tegen het de cor van Vlieland, voor de gele genheid omgedoopt tot Christ mas Island. „Ook de familie Teurling hebben we daar naar toe gelokt. In een huisje met z'n allen", vertelt Ten Brink. „In de jaren 90 van de vorige eeuw is de zoon van de familie geëmigreerd naar Zuid-Afrika. Daar met een Zuid-Afri- kaanse getrouwd, een kindje gekregen. De zoon is twee jaar geleden gestorven, maar door omstan digheden hebben de grootouders hun kleinzoon nog nooit gezien. Hij stuurde zijn opa een filmpje toen die afgelopen zomer 80 werd. Dat was al erg emotioneel." All you need is love haalde de moeder met haar zoon naar Christmas Island. „Het moment dat die jongen die inmiddels 15 is, door de duinen komt aanlopen en zijn grootouders voor het eerst ziet... We stonden met z'n allen te rillen." Het is het zoveelste unieke verhaal in een lange reeks die al meer dan een kwart eeuw verteld wordt in All you need is love. Ten Brink (62) is ver groeid met het programma. „Mensen zien mij en denken: All you need is love. Klop je in een ver land op de deur bij een Nederlander die daar al twintig jaar woont, wordt er opengedaan en is het: ha Ro bert ten Brink. Dat blijft toch wel mal." Vervelen doet het nooit, stelt Dr. Love. „Hoe zou dat kunnen? Alle verhalen zijn an ders. En dit jaar was er weer zo veel materiaal, zo mooi, er is veel ge lukt." Ten Brink benadrukt dat ze veel vrijheid hebben met het maken van het programma. „Nu met het Christmas Island, maar we kunnen op veel ma nieren onze creativiteit kwijt. Wat ik dit jaar mooi vind, is de livemuziek in de studio", refereert hij aan de optredens van Blue Birds - Robert ten Brink zangeressen Elske DeWall, Krystl en Rachèl Louise - en Thijs Boontjes. „Thijs heeft een Nederlandse tekst gemaakt op Baby it's cold outside. Met strijkers. Alain Clarke, met cello's, het is prachtig. Artiesten die voor ons een liedje maken, dat vind ik heel speciaal." De gelouterde televisiemaker bekijkt de opna men allemaal van tevoren, maar kijkt toch uit naar kerstavond als de hele familie - vijf dochters met aanhang en drie kleinzoons - traditiegetrouw bij een is in huize Ten Brink om het programma te zien. „Eerst stamppot eten, daarna kijken en dan kan de kerst beginnen." m En dit jaar was er weer zo veel materiaal, zo mooi. Er is veel gelukt. All You Need is love, morgen, 20.00 uur, RTL4 Oliebol En voor u vreest dat ik na deze column, die ook in het AD verschijnt, ontslagen ben... Ik IK —Peter R.de Vries vertelt in Nieuwe Revu over zijn ge brek aan pri vacy. zaterdag 23 december 2017 TELEVISIE Everon Jackson Hooi, bekend als Bing Mauri- cius in GTST, gaat trouwen met zijn grote liefde Jozua. De datum is nog on bekend. Jack son Hooi wor stelde lang met zijn homoseksu aliteit. Hij kwam in 2014 uit de kast. #METOO Een tweede vrouw beschul digt acteur Syl vester Stallone van seksueel ontoelaatbaar gedrag. Ze heeft vorige maand aangifte gedaan. De ad vocaat van de acteur ontkent alle aantijgingen aan het adres van Rocky. V ■o 'We stonden met zijn allen te rillen' Dennis Jansen 44

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 24