De grootste demonstratie Churchill Hotel wil aanzienlijk groeien £3 c? Kantoorvarken Bliep! Bliep! Bliep bliep! Aan de kassa's bij Agrimarkt in Goes vliegen de kerstinkopen over de toonbank en langs de scanner. Achter de kassa is het hard werken, maar nu meer dan ooit. 2 KERSTDRUKTE KASSA Fanfare Weldoen door Vermaak viert haar 129e verjaardag Commentaar Wat doe jij met kerst? Veel antwoorden gaan over gezellig heid in de kring van familie of vrienden. Knus, met een goede maaltijd. Feestelijk, met een goed glas. Fris, uit waaien op tweede kerstdag. Het stempel gezelligheid drukt al jaren heel zwaar op Kerstmis. Het is inmiddels zo dwingend, dat je de oorspronkelijke betekenis van dit winterfeest gemakkelijk vergeet. Die is niet alleen christelijk. Kerst valt in de tijd dat de dagen einde lijk weer langer worden. We vieren dat de duistere krachten zich terugtrekken. De christelijke cultuur gebruikt de terugkeer van het licht als toneel voor de geboorte van het kind in de kribbe. In het donker schijnt de ster boven de vredevorst. Er is reden te over om sceptisch te zijn over die vredesboodschap. Wat komt ervan terecht? Wie maakt die belofte waar? De laatste tijd lijkt West-Europa iets minder in de greep van het terrorisme. Dat is winst. Maar het veelkoppige monster dat terreur heet, zal toch wel weer eens opduiken. Op het wereldtoneel is het allesbe halve pais en vree. Vechten we elkaar niet de tent uit om econo misch gewin, dan staan we elkaar wel om iets anders naar het leven. Nederlandse troepen moeten tot in Mali meehelpen om de vrede af te dwingen. Het prettige van Kerstmis is, dat heel veel mensen dan laten zien dat ze zich ondanks alles niet uit het veld laten slaan. Neem de vele koren. Ruim voor kerst begint het al. Uiteindelijk zingen hele ker ken mee. Sommige mensen denken dan alleen aan de religieuze be tekenis. Die is mooi. Maar daar kunnen we niet allemaal wat mee. Het alles verbindende element van Kerstmis is de hoop op een be tere wereld. Zet al die zangers op een rij. Laat ze even alles over stemmen. Dan heb je de grootste vredesdemonstratie ooit. Sluit er gerust bij aan. Het alles verbindende element van Kerstmis is de hoop op een betere wereld Het viersterrenhotel vlakbij de Scheldeboulevard telt 54 kamers. Er wordt gedacht aan een uitbreiding naar 'rond de honderd kamers'. „Mijn persoonlijke ervaring is dat een hotel in dit segment met zo'n honderd kamer beter te exploite ren", zegt general manager Jeroen Blanken. Wat zeker ook meespeelt, aldus Blanken, is dat Terneuzen econo misch een groeiregio is. Met name de werkgelegenheid bij het Dow- servicecentrum neemt toe. Dat ver taalt zich ook in grotere vraag naar hotelcapaciteit. Mensen die in appartementen bij het Hampshire Churchill Hotel wonen, zijn deze week over het voornemen tot uitbreiding inge licht. Bewoners en hotel zitten sa men in een vereniging van eigena ren. Blanken: „We houden hen di rect op de hoogte." Of de uitbreiding er daadwerke- Wat ook meespeelt is dat Terneuzen economisch een groeiregio is lijk komt, kan Blanken nog niet zeggen. De bedoeling is het plan volgend jaar te concretiseren. „Dan moet blijken of het ook realiseer baar is." Wethouder Frank van Hulle laat weten dat de gemeente in principe bereid is mee te werken. ALMANAK De kantoorhond is in opmars en een aantal Zeeuws-Vlaamse ver slaggevers ziet dat ook wel zitten. Een vrolijke Labradoodle om mee over de Terneuzense Heren gracht te flaneren of een Foxter riër die Bobbie heet, zodat alle journalisten zich Kuifje kunnen voelen. Ook een cavia, kat, ko nijn of varken worden enthou siast geopperd om rond te schar relen tussen de burelen. „Var kens zijn reuze slim en zinde lijk", zei een verslaggeefster en thousiast. Haar collega keek om zich heen. „Dat weten we, die hebben we hier namelijk al ge noeg." Raad stemt voor 'opclassificatie' Bootcampop tweede kerstdag Kindje Wiegen met levende kerststal Kerstkaarting in voetbalkantine Vier kassa's bij de counter van de bloemen en de slijterij, zes zelf- scankassa's, nog eens vijf gewone 'lijnkassa's'. Allemaal zijn ze be mand, op een van de laatste dagen voor de kerst, bij Agrimarkt in Goes. Garnalen en zalm, afbak broodjes, gourmetvlees en sausjes, kerststollen en andere verwenne rijen én natuurlijk wijn en bier. Dat zien de caissières deze dagen veel voorbijkomen, ziet winkelmanager Mare de Ridder op zijn computer. De kassa is veel meer dan een ge avanceerde rekenmachine annex geldlade: er ligt een rechtstreeks lijntje met het magazijn, zodat pro ducten die hard gaan, tijdig worden aangevuld. En alles, alles wordt vastgelegd. De Ridder: „Hoeveel geld er omgaat, natuurlijk. Maar ook hoe snel de caissière werkt, hoeveel kortingsbonnen ingeleverd worden, hoeveel statiegeldbonnen, hoeveel fouten de caissière maakt, hoe vaak de kassa in pauzestand wordt gezet en natuurlijk of er kas- De klant betaalt ons salaris, zo moetje dat zien. In dat korte moment aan de kassa kun je iets betekenen verschillen zijn. Inderdaad, daar kijken we naar bij de beoordeling van een caissière." Zo'n jaar geleden introduceerde Agrimarkt Goes als een van de eer ste supermarkten de zelfscankassa. CLINGE De Clingse fanfare Wel doen door Vermaak viert tweede kerstdag, dinsdag, naar goede ge woonte haar verjaardag met een concert in de kerk van Clinge. De vereniging bestaat 129 jaar. Het or kest laat die ochtend haar kwalitei ten horen samen met sopraanzan geres Rianne Wilbers. Na afloop is er een gratis glas glühwein voor de aanwezigen. De aanvang is om 11.00 uur. De entree is gratis. Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl VERBOUWINGSUITVERKOOP zaterdag 23 december 2017 ii Het Hampshire Churchill Hotel aan de Churchilllaan in Terneu- zen wil het aantal kamers aan zienlijk uitbreiden. Harmen van der Werf Terneuzen Tip? redactie@pzc.nl SLUIS Het salaris van het Sluise gemeentebestuur blijft hoger. Met een grote meerderheid besloot de Sluise gemeenteraad donderdag tot 'opclassifi catie.' Dat betekent dat Sluis wordt behandeld alsof de gemeente meer dan 24.000 inwoners heeft, terwijl dat aantal eigenlijk iets lager is. Raadsleden en wethou ders krijgen daardoor meer betaald. Alleen SP, fel tegenstander, stemde tegen. N X X C X KLOOSTERZANDE Sportievelingen vanaf tien jaar kunnen op tweede kerstdag mee doen aan een XXL Boot- camp in de Hontenisse- hal in Kloosterzande. Team2b-fit neemt het ini tiatief voor de sportieve dag, waarvan de op brengst volledig gaat naar het team Blubbe- ren4Brett, dat geld inza melt voor onderzoek naar de ziekte van Du- chenne. Deelname aan de bootcamp kost 5 euro en aanvang is 10.00 uur. KOEWACHT De kerk in Koewacht staat zondag in het teken van Kindje Wiegen. De plaatselijke werkgroep voert met kinderen het kerstverhaal op. Er wordt verteld en gezongen in de nabijheid van een le vende kerststal. De vie ring is vooral gericht op de allerkleinsten. Aan vang is 16.00 uur. In te genstelling tot voor gaande jaren is er geen Kindje Wiegen in de Hul ster Willibrordus basiliek. SLUISKIL In de kantine van voet balvereniging Sluiskil worden de feestdagen vandaag, zaterdag, al vast ingeluid met een feestelijke kerstkaar ting. Er worden verschil lende spelvormen, zoals bieden en jokeren, ge speeld. De spelmiddag begint om 13.30 uur in de kantine aan Drost- laan 11 in Sluiskil. Acht uur bliepen, dat is zwaar Ondine van der Vleuten Goes - Mare de Ridder, winkelmanager Agrimarkt Goes Koopzondagen 24 december vanaf 12:00 geopend 31 december vanaf 11:00 geopend (m.u.v. Goes) OP DE GEHELE WINTERCOLLECTIE NO EXCESS - ONLY SONS - FRANSA - CARS - NOIZE PME LEGEND - VERO MODA - ONLY - G-STAR RAW ookonlineopJeansinn.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 179