C9 De grootste demonstratie Buurthuis De Pit wordt grondig gerenoveerd 2 Kantoorvarken Bliep! Bliep! Bliep bliep! Aan de kassa's bij Agrimarkt in Goes vliegen de kerstinkopen over de toonbank en langs de scanner. Achter de kassa is het hard werken, maar nu meer dan ooit. Kerstprogramma in 't kerkje van Ellesdiek KERSTDRUKTE KASSA Commentaar Wat doe jij met kerst? Veel antwoorden gaan over gezellig heid in de kring van familie of vrienden. Knus, met een goede maaltijd. Feestelijk, met een goed glas. Fris, uit waaien op tweede kerstdag. Het stempel gezelligheid drukt al jaren heel zwaar op Kerstmis. Het is inmiddels zo dwingend, dat je de oorspronkelijke betekenis van dit winterfeest gemakkelijk vergeet. Die is niet alleen christelijk. Kerst valt in de tijd dat de dagen einde lijk weer langer worden. We vieren dat de duistere krachten zich terugtrekken. De christelijke cultuur gebruikt de terugkeer van het licht als toneel voor de geboorte van het kind in de kribbe. In het donker schijnt de ster boven de vredevorst. Er is reden te over om sceptisch te zijn over die vredesboodschap. Wat komt ervan terecht? Wie maakt die belofte waar? De laatste tijd lijkt West-Europa iets minder in de greep van het terrorisme. Dat is winst. Maar het veelkoppige monster dat terreur heet, zal toch wel weer eens opduiken. Op het wereldtoneel is het allesbe halve pais en vree. Vechten we elkaar niet de tent uit om econo misch gewin, dan staan we elkaar wel om iets anders naar het leven. Nederlandse troepen moeten tot in Mali meehelpen om de vrede af te dwingen. Het prettige van Kerstmis is, dat heel veel mensen dan laten zien dat ze zich ondanks alles niet uit het veld laten slaan. Neem de vele koren. Ruim voor kerst begint het al. Uiteindelijk zingen hele ker ken mee. Sommige mensen denken dan alleen aan de religieuze be tekenis. Die is mooi. Maar daar kunnen we niet allemaal wat mee. Het alles verbindende element van Kerstmis is de hoop op een be tere wereld. Zet al die zangers op een rij. Laat ze even alles over stemmen. Dan heb je de grootste vredesdemonstratie ooit. Sluit er gerust bij aan. Het alles verbindende element van Kerstmis is de hoop op een betere wereld Ellemijn van Waveren, voorzitter Stichting Buurtwerk Goes-Zuid, is blij met het besluit. „De Pit voorziet in een behoefte, maar het gebouw is niet meer van deze tijd. We wil len het gebouw duurzamer maken en een ruimte voor de jeugd creë ren." Ook de keuken is aan vernieu wing toe. „We merken dat daar be hoefte aan is. Als er een bingo is, met gelegenheid tot eten, dan zit ten er zomaar zestig mensen. Met een meer professionele keuken krijgt de beheerder de ruimte om het gebouw beter te exploiteren. Dan krijg je er ook meer beweging in." Omdat het gebouw eigendom van de gemeente is, zal die de por temonnee trekken voor het casco. De Stichting Buurtwerk probeert zelf fondsen te werven voor de in richting van het gebouw. „Dan moet je denken aan de keuken en De Pit voorziet in een behoefte, maar is niet meer van deze tijd een koelcel, zegt Van Waveren. De Stichting gaat in januari met een ar chitect om de tafel zitten. Hoeveel de renovatie kost, is nog niet duidelijk. Van Waveren: „Dat ligt aan de plannen. Daar wordt een prijskaartje aan gehangen en dan kijkt de gemeente of dat reëel is." ALMANAK De kantoorhond is in opmars en een aantal Zeeuws-Vlaamse ver slaggevers ziet dat ook wel zitten. Een vrolijke Labradoodle om mee over de Terneuzense Heren gracht te flaneren of een Foxter riër die Bobbie heet, zodat alle journalisten zich Kuifje kunnen voelen. Ook een cavia, kat, ko nijn of varken worden enthou siast geopperd om rond te schar relen tussen de burelen. „Var kens zijn reuze slim en zinde lijk", zei een verslaggeefster en thousiast. Haar collega keek om zich heen. „Dat weten we, die hebben we hier namelijk al ge noeg." Flatjes gesloopt in Lewedorp Verbrugge lijsttrekker OPA Damen lijsttrekker CDA Kapelle GOES Schaatsbaan vandaag open Vier kassa's bij de counter van de bloemen en de slijterij, zes zelf- scankassa's, nog eens vijf gewone 'lijnkassa's'. Allemaal zijn ze be mand, op een van de laatste dagen voor de kerst, bij Agrimarkt in Goes. Garnalen en zalm, afbak broodjes, gourmetvlees en sausjes, kerststollen en andere verwenne rijen én natuurlijk wijn en bier. Dat zien de caissières deze dagen veel voorbijkomen, ziet winkelmanager Mare de Ridder op zijn computer. De kassa is veel meer dan een ge avanceerde rekenmachine annex geldlade: er ligt een rechtstreeks lijntje met het magazijn, zodat pro ducten die hard gaan, tijdig worden aangevuld. En alles, alles wordt vastgelegd. De Ridder: „Hoeveel geld er omgaat, natuurlijk. Maar ook hoe snel de caissière werkt, hoeveel kortingsbonnen ingeleverd worden, hoeveel statiegeldbonnen, hoeveel fouten de caissière maakt, hoe vaak de kassa in pauzestand wordt gezet en natuurlijk of er kas- De klant betaalt ons salaris, zo moetje dat zien. In dat korte moment aan de kassa kun je iets betekenen verschillen zijn. Inderdaad, daar kijken we naar bij de beoordeling van een caissière." Zo'n jaar geleden introduceerde Agrimarkt Goes als een van de eer ste supermarkten de zelfscankassa. ELLEWOUTSDIJK 't Kerkje van Ellesdiek verzorgt een speciaal kerstprogramma met muziek, een verhaal en liedjes. Muziekensemble Vier werkt mee en Nelleke Wissel houdt een verhaal. Het programma begint om 14.30 uur op tweede kerstdag. Opbrengst van de middag komt ten goede aan SOS-Kinder- dorpen. De toegang is 8 euro. Ook succesvol verkopen? makelaar miiUA En zaterdag 23 december 2017 Buurthuis De Pit in Goes-Zuid wordt gerenoveerd. Dat hebben burgemeester en wethouders van Goes besloten. Het veertig jaar oude pand is gedateerd en bovendien te klein. Michiel Bouwman Goes - Ellemijn van Waveren Tip? redactie@pzc.nl LEWEDORP Aan de Banjaardstraat in Lewedorp worden verou derde, leegstaande seni orenappartementen ge sloopt. Eigenaar R&B Wonen laat dat doen om te voorkomen dat de boel verpaupert. Volgens Reinier de Jonge, mana ger vastgoed bij R&B, is er het voornemen om er iets nieuws te bouwen. De invulling ervan is ech ter nog niet duidelijk. BORSELE Johan Verbrugge gaat de gemeenteraadsverkiezin gen van volgend jaar in als lijsttrekker van Oude ren Politiek Actief (OPA) in Borsele. Edward Koe nen staat op de tweede plaats van de kieslijst. OPA heeft momenteel één zetel in de Borselse gemeenteraad. „We zul len de komende periode de uitvoering en controle van het sociaal domein nauwlettend blijven vol gen", zegt Verbrugge. KAPELLE Zittend wethouder Evert Damen gaat namens het CDA in Kapelle als lijst trekker de gemeente raadsverkiezingen in. De Chistendemocraten, mo menteel met drie zetels gedeeld de tweede partij in Kapelle, hebben don derdag de kieslijst vast gesteld. Tweede op de lijst staat Siwart Mackin tosh, derde Ernest Fran ken. Hans de Rooij staat op plaats vier. De schaatsbaan op de Grote Markt in Goes gaat vanmiddag, ander halve dag later dan ge pland, open. Door tech nische problemen kon het water pas donder dag op de baan worden gespoten. Het zachte weer hielp ook al niet mee om de baan op tijd gereed te krijgen. De schaatsbaan wordt na de kerstvakantie weer opgeruimd. Acht uur bliepen, dat is zwaar Ondine van der Vleuten Goes - Mare de Ridder, winkelmanager Agrimarkt Goes Wegens succesvolle ver kopen te koop gevraagd: Monumentenpand Gezinswoningen Vrijstaande woningen Appartementen 2Al-kapwoningen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 171