Aan de lopende band jSÜl_ iGpRTCRIBt (z WIEK 25-31060 Zeeland heeft moeite met de werving van agenten De Zeeuwse politie heeft moeite nieuwe agenten te vinden. Jongeren trekken weg en de bereidheid om voor een baan naar Zeeland te verhuizen is klein. Sloeweg is een racebaan Rick van Drongelen blikt terug Verkeersdeskundige Hornman ziet oplossing in dynamische borden Een verhaal over een droomtransfer en Appie Nouri De Nederlandse politie is aan een inhaalslag bezig. Nu de reorganisa tie achter de rug is, is duidelijk ge worden waar tekorten zijn ontstaan. Bij de grootste werkgever van het land zijn jaarlijks duizenden vaca tures. De politie blijkt ook een po pulaire werkgever, maar in krimp- regio's als Limburg en Zeeland is de werving van agenten veel moeilij ker dan in de rest van het land. Dat blijkt uit het rapport 'Ar beidsmarkt en Politie, een verken ning van de wervingskansen', dat minister Ferdinand Grapperhaus (CDA, Justitie en Veiligheid) aan de Tweede Kamer heeft gestuurd. De politie vergrijst. Een kwart van de politiemedewerkers is ouder dan 55. De belangrijkste doelgroep voor opleiding en werving zijn daarom 15- tot 35-jarigen. In Zeeland is dat 23 procent van de bevolking, terwijl bijna de helft van de Zeeu wen ouder is dan 45. Alleen in Lim burg is de vergrijzing nog sterker. 'De vergrijzing en het daarmee samenhangend krimpend potenti eel vormt een bedreiging', schrijven de opstellers van het rapport. 'In krimpeenheden zoals Zeeland/ West-Brabant en Limburg is het momenteel al lastiger om vol doende mensen te werven voor agentfuncties.' De verwachting is dat de problemen de komende jaren verder toenemen. Vooral hoger opgeleide jongeren trekken weg naar de stad om verder te studeren. Bij de politie is juist be hoefte aan hoger opgeleid en tech nisch geschoold personeel. Als die kandidaten er al zijn, wordt daar in Zeeland ook door andere werkge vers aan getrokken. 'Veel organisa ties vissen in dezelfde vijver', aldus de onderzoekers. Dat betekent dat de arbeidsvoorwaarden en het sala ris aantrekkelijk moeten zijn, omdat dit door de doelgroep van jongere, hoogopgeleide specialisten als van zelfsprekend wordt beschouwd. Omdat zij bij meerdere organisaties aan de slag kunnen, zijn ze in een positie om eisen te stellen aan een baan. Mensen vinden het geen bezwaar om te verhuizen voor een baan, maar niet naar Zeeland. De verhuis- bereidheid in Zeeland is groot, net als in Groningen en Flevoland, blijkt uit het rapport, maar met Friesland zijn dit ook de provincies die het minst aantrekkelijk worden gevonden om naartoe te verhui zen. In Nederland wonen steeds meer mensen met een dubbele cul turele achtergrond. De politie wil een spiegel van de samenleving zijn en wil daarom dat een kwart van de instromers een migratieachter grond heeft. Ook dat is in Zeeland lastiger, omdat die vooral wonen in de re gio's rond Amsterdam, Rotterdam en Den Haag. De bedoeling is dat bij de politie-eenheid Zeeland/ West- Brabant volgend jaar ruim honderd nieuwe agenten instromen. 'ÉDERE dag zaterdag 23 december 2017 pzc.nl e-mail: bevelanden@pzc.nl ZEELAND5 ZEELAND 20 Vergrijzing bedreigt politie Ernst Jan Rozendaal Vlissingen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 170