'A EUWS 11 André Hazes Ik weet niet of het kan, maar ik wil optreden in de best bewaakte gevangenis van Nederland m PASPOORT wil hebben: het verbroken contact met zijn moeder. Na een ruzie over zijn partner, de zestien jaar oudere Monique, besloot hij in 2016 volledig met zijn moeder te breken. Ze zag zelfs haar kleinkind, Ha- zes' inmiddels één jaar oude zoon, nog nooit. En daar gaat deze kerst geen verandering in komen. „Ik heb er genoeg over gezegd. Eén ding wil ik wel zeggen: ik had me qua opvoeding geen betere moe der kunnen wensen. Ze deed alles. En ga er maar aan staan, hè: je bent 34 en ineens sta je er alleen voor met je twee kinderen. Vlak voor dat ze hun moeilijkste leeftijd be reiken. Dat heeft ze echt heel goed gedaan. Klaar. Punt." „Heel Nederland hield van hem. Als ik hem niet overtref, dan ac cepteer ik dat. Maar ik leg me er natuurlijk niet bij neer. Hij stond 21 keer in Ahoy, daar wil ik over heen. En ik denk dat hij dat ook zou willen. Net zoals ik wil dat mijn zoon óók iets gaat betekenen. Hij hoeft geen zanger te worden, al gaat-ie de politiek in - maar ik wil niet dat hij zomaar iets gaat doen van negen tot vijf, dat vind ik niet genoeg. En ik hoop dat hij ook een zoon krijgt en dat hij die ook An dré Hazes noemt. Dat vind ik een waanzinnig mooie gedachte." „In Nederland is Borsato nu de grootste, en die wil ik van de troon stoten. Heb ik hem ook een keer gezegd: ik kijk tegen je op, maar het is mijn doel om je er van af te schoppen. Dat kan hij wel hebben. Ik hou hem scherp, zegt hij. Maar ik wil nog veel meer. Met twee keer Ahoy per jaar ben ik nu niet tevreden meer. Want dat wordt ook een sleur. Ik wil dingen doen die nog nooit gedaan zijn. Dat mensen iets bedenken en dat het antwoord dan is: joh, dat heeft Hazes al gedaan. Optreden in de best bewaakte gevangenis van Ne derland, bijvoorbeeld. Ik weet niet of dat kan, maar..." „Nou, het zal je verbazen hoe goed de Marokkaanse cultuur met Ha- zes is. Je hoeft maar Het Rode Licht te draaien, dat nummer van m'n vader over een prostituee, en al die Marokkanen worden gek. In posi tieve zin dan, hè. Maar begrijp je me? Ik wil voor het uiterste gaan. Dus niet optreden voor mensen die even twee weken in de cel zit ten, maar het echte werk. Gasten die nooit meer buiten komen. Ik wil ook verder met presente ren, ik ga nu twee programma's maken voor John de Mol: een stu dioprogramma, iets met muziek, en een buitenprogramma, met liefde, heel leuk. De Mol gelooft er in. Vind ik geweldig, dat iemand die zoveel bereikt heeft, het in mij ziet zitten. Presenteren kan echt iets worden. Dat is de volgende stap." „Dat komt door al die mensen die tegen me zeiden: het gaat je niet lukken. En dat waren er héél veel. Ik wist al op m'n dertiende dat ik de beste wilde worden, maar het leek toen wel of heel Nederland wilde dat ik niet meer zong. Ik had wel optredens, maar ik werd ge boekt als een grap: dan konden de mensen lekker om me lachen. Achteraf snap ik het wel, want het was ook niet goed wat ik toen deed. Maar het heeft me wel ge hard. Op school ging het ook zo. Ik ben zelfs een keer blijven zitten omdat ik een één had voor muziek. Ik heb op zeven verschillende scholen gezeten, het werkte ge woon niet. 'Maak je school nou af, dan kun je later tenminste een uit kering aanvragen', zei een juf ooit tegen me. Terwijl ik toen al van plan was de bekendste zanger van Nederland te worden. Weet je: ik zou nog wel een keer in zo'n aflevering van Klasgenoten willen zitten, met al die mensen van vroeger. Om ze bij wijze van spreken allemaal de middelvinger te geven. Maar dat gaat niet gebeu ren. Die mensen komen niet als ze weten dat ik er ben. Want dan moeten ze toegeven dat ik gelijk had." zaterdag 23 december 2017 Geboren: Woerden, 21 ja nuari 1994, als tweede kind van volkszanger André Hazes en zijn vrouw Rachel. Carrière: zingt op 13-jarige leeftijd een lied van zijn kort daarvoor overleden vader in, dat wordt uitgebracht als duet. Het wordt een nummer 1-hit. Brengt daarna diverse albums uit. Scoort in 2016 zijn grootste hit tot nu toe met Leef 17 miljoen views op Youtube). In 2017 zendt SBS een realityshow rond hem uit, presenteert hij Rad van For tuin, staat hij twee keer in uit verkocht Ahoy en komt zijn album Wijzer op 1. Privé: woont in Rotterdam samen met Monique (40), met wie hij in oktober 2016 zoon André kreeg. -André Hazes Je zei ooit: 'Ik zal altijd in de schaduw van mijn vader staan.' Hoe plan je je carrière vanaf hier? Ik ben vooral benieuwd wat Mo hammed B. van je muziek zou vinden. Waar komt die enorme ambitie vandaan?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 11