'Zij is rechtlijnig en en ik ben veel losser' Het was de bedoeling om alleen het bed in te duiken A Die van mij Nick (18) is een beetje lui en Sophie (17) is een planner. Dat botst weieens, maar Nick hoopt dat ze heel lang bij elkaar blijven. I ophie is knap en heeft een fan- tastisch figuur. Jongens kijken vaak naar haar, soms ook als ik erbij ben. Als ik dat zie, word ik heel protective en ga ik haar expres zoenen. Dat vindt zij alleen maar leuk, ze is er niet op uit om mij jaloers te maken. Dat was ik wel in het begin, ik was onzeker. Als Sophie op Instagram steeds berichtjes van een jongen kreeg en diezelfde jongen likete ook nog eens al haar foto's op Facebook... Dat vond ik niet leuk. Ik heb toen gezegd dat ik stopte met Instagram en zij deed dat gelukkig ook. In eerste instantie was het onze bedoe ling om alleen een keer met elkaar in bed te duiken. Maar dat was zo leuk dat we het bleven doen. En ook daarbuiten bleken we het goed met elkaar te kunnen vinden. We hebben het fijn en gezellig, terwijl we toch heel verschillend zijn. So phie is gestructureerd, strak, een planner. Toen ik haar een jaar geleden leerde ken nen, was ze vaak aan het stressen, lijstjes aan het maken van wat ze allemaal moest doen en bezig met of haar make-up wel goed zat. Ik heb haar kunnen helpen om wat relaxter te zijn, want zelf leef ik meer in het moment en laat ik dingen op me afkomen. Daardoor ben ik luier en ver- geetachtiger dan Sophie, dus helpt zij mij weer door me aan afspraken te herinne ren en me af en toe een schop onder mijn hol te geven. Bijvoorbeeld door te zeggen dat ik gewoon wél even de afwasmachine moet uitruimen, zoals ik aan mijn ouders heb beloofd. We hebben eraan moeten wennen dat we over zoveel dingen anders dachten. In haar kamer is alles keurig gesorteerd, in de mijne moet je met een kapmes door de rotzooi. Als ik een abstract schilderij mooi vind, noemt zij dat geklodder. So phie hecht waarde aan een carrière, een groot huis en een dure auto, maar ik doe liever wat ik echt leuk vind en zie wel hoe ver ik daarmee kom. Dat komt ook door de manier waarop we opgevoed zijn: zij vrij rechtlijnig en netjes, ik veel losser en met ruimte om te experimenteren. Kut of fuck zeggen is bij haar thuis not done en roken en drinken al helemaal niet - natuurlijk ook omdat ze nog geen 18 is. Als we uit willen gaan is het lastig dat ik een jaar ouder ben. Zij komt nog niet binnen bij de cafés en podia waar ik naar toe wil, dus dan ga ik alleen met mijn vrienden. Op die avonden doet Sophie wel haar best om me plezier te wensen, maar dat gaat niet altijd van harte. Geluk kig mogen mijn vrienden haar ook en kunnen we met z'n allen hangen, chillen en films kijken. Ik ben nog lang niet op Sophie uitge keken. De seks in onze relatie blijft leuk en spannend, maar ik vind haar ook slim. Ze heeft een duidelijke mening en is niet bang om daarvoor uit te komen. Als zij de film die opstaat niet boeiend vindt, gaat ze echt niet braaf mee zitten kijken, maar verschrikkelijk moeilijk lopen doen. Zo heeft ze een heel heftige eye-roll. Soms is dat grappig, soms irritant. En af en toe leidt het tot botsingen, want ik ben zelf vrij eigenwijs en zij heeft een tempe rament. Dat vind ik ook cool aan haar. Sophie is fierce. Zolang het leuk is, blijven we bij elkaar. Ik hoop dat dat nog lang duurt, ook als dat de rest van ons leven is. Waarom niet? Als dat gebeurt en we heb ben het goed, zou ik zeggen: graag." 41 magazine 17 netjes Tekst PAMVAN DER VEEN E2 Ook geïnterviewd worden over die van jou? magazine@persgroep.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 105