Meer vuurwerkvrije zones in T/D/N Dick Nieuwenhuis Gemeente Borsele helpt inwoners verkrotting tegen te gaan 7 Huiseigenaren in Borsele maken gretig gebruik van eensubsidiepot. Sinds november zijn 22 aanvragen toegekend. Een vernieuwde badkamer al mogelijk in 2 weken! Hij kwam niet helpen klussen, maar dat be tekent niet dat het be zoek van Kees West- strate gistermiddag ongelegen kwam voor John en Wendy de Vos uit Heinkenszand, die momenteel midden in een ver bouwing zitten. De Borselse wet houder bracht namelijk een cheque van dik 3.000 euro mee. Met het geld kan de familie De Vos een deel van de investering in dubbel glas, isolatie van dak en muren en een zuinige cv-ketel be kostigen. „Het is een klein deel van wat we geïnvesteerd hebben, maar alles is leuk meegenomen", zegt Wendy, terwijl ze middenin de voormalige lingeriezaak aan de Dorpsstraat staat. Het paar woont in de voormalige burgemeesters woning aan de Dorpsstraat. Dit voorjaar kochten ze het winkel pandje aan de overkant. „Via een buurman hoorden we dat je sub sidie kon aanvragen bij de ge meente, maar op dat moment was de pot al leeg", zegt Wendy. On langs besloot de gemeenteraad weer een half miljoen uit te trek ken voor particuliere dorpsver nieuwing. „Op 1 november zat ik 's ochtends meteen klaar om het aan te vragen. Dat ging eigenlijk heel gemakkelijk." Wie in aanmerking wil komen voor subsidie, moet kunnen aan tonen dat de bouwkundige staat verbetert, het huis energiezuiniger wordt of levensloopbestendig wordt gemaakt. Zo voorkomt Bor sele verkrotting, helpt de ge meente energie besparen en kun nen mensen langer thuiswonen. „Als de aanvraag aan al deze pun ten voldoet, kan de subsidie oplo pen tot twintig procent. Het maxi mumbedrag is 7.500 euro, we wil- Het is toch wel leuk dat oude pandjes behouden blijven len graag zoveel mogelijk mensen laten profiteren", zegt Weststrate. Wendy vindt het erg positief dat de gemeente inwoners een handje wil helpen. „Het is toch wel leuk dat oude pandjes behouden blij ven", vindt ze. „De buitenkant ziet er nog niet uit, maar dat komt in het voorjaar helemaal goed, dan kan er weer gestuukt worden", zegt John, eigenaar van een schil dersbedrijf. „De gevel wordt wit en het houtwerk warm grijs ge schilderd." Hij heeft al heel wat uren in het ïgde-eeuwse pandje gestopt. „We hebben het aangeslo ten op de riolering, er zit een nieuwe keuken in en op de open zolder zijn drie slaapkamers en een badkamer gemaakt. Grote klussen als het dak en een dakka pel heeft een aannemer gedaan." Het gezin gaat het huis verhuren, maar John en Wendy sluiten niet uit dat ze er ooit zelf gaan wonen. „Als we over twintig jaar nog maar met z'n tweeën zijn, kunnen we hier kleiner gaan wonen." Rondom verzorgingshuizen, win kelcentra en het ziekenhuis waren die vuurwerkvrije zones al van kracht. De nieuwe locaties zijn aan dat lijstje toegevoegd op basis van klachten in voorgaande jaren en na overleg met de politie, zegt wethouder André van der Reest. „Er wordt ook gericht op gecon troleerd. Steekt iemand toch vuurwerk af in dat gebied, dan wordt de persoon doorverwezen naar HALT of krijgt een boete." Wat het stationsgebied betreft, geldt het verbod zowel aan de noord- als aan de zuidzijde van het gebouw, tot en met de par keerplaatsen (noord) en het kiss- De locaties zijn toegevoegd op basis van klachten en na overleg met de politie and-ride-gedeelte (zuid). Het ver bod is daar ingesteld om 'proble men met openbare orde' te voor komen. Vuurwerk mag tijdens de jaarwisseling van 18.00 tot 02.00 uur worden afgestoken in Goes. BV Tegelzet bedrijf Hoge kortingen op alle showroom badmeubelen! J ijk contact, em tjoedz en betrouwbare service tajen scherpe prij2m! 3087,50 vrijdag 22 december 2017 BE Klussen met subsidie is populair Joeri Wisse - Wendy de Vos, bewoonster In vier extra gebieden in Goes mag tijdens de jaarwisseling geen vuurwerk worden afge stoken. Het gaat om het stati onsgebied, kinderboerderij De Hollandsche Hoeve, de stads- boerderij in Goes-Zuid en bij het hertenkamp in Goes-Zuid. Dat heeft het college besloten. Michiel Bouwman Goes - André van der Reest _-ntr ■PTOfa IN ONZE SHOWROOM ADVIES BIJ U THUIS DE REALISATIE - Inspiratie opdoen - Advies krijgen - Afspraak maken, ook's avonds mogelijk - Inmeten badkamer - Bouwkundig advies - Ruwe schets - De bouw bespreken - Het voorwerk - De installatie van uw badkamer - Uitgevoerd door eigen vakmensen Wij zijn geopend tijdens de Kerstvakantie, tip bel even voor de zekerheid van te voren. Zompe 22 - 4353 RT Serooskerke - 0118-592491 - info@tdnbv.nl - www.tdnbv.nl Toekenning sukl&llie dorpsvernieuwing 2.0 John en Wendy de Vos hebben al heel wat uren in het pand aan de Dorpsstraat gestopt, fotomarcelledavidse

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 78