II Stormloop op boek over boerderijen T/D/N Dick Nieuwenhuis Raad Schouwen trekt grens voor uitbreiding recreatie 7 Na 14 jaar plannen en schaven mag Résidence Oud Bommenede de minicamping uitbreiden met 17 zorgchalets. Maar daar ligt dan ook gelijk de grens voor de raad. Een vernieuwde badkamer al mogelijk in 2 weken! Genoeg is genoeg." Fractie voorzitter Robbert Lie- vense van coalitiepartij LSD vindt dat de grens van de als maar uitbreidende verblijfsrecrea- tie op Schouwen-Duiveland is be reikt. En hij staat daarin niet al leen. Een amendement dat gister avond mede door het CDA en de Christenunie werd ingediend, kreeg met steun van de SGP en D66 een krappe meerderheid in de gemeenteraad. LSD zocht en vond in deze kwestie een rechtstreekse con frontatie met coalitiegenoot VVD. De liberalen zijn groot voor stander van de huidige vrije markt voor verblijfsrecreatie. „Nieuwe recreatiebedrijven kunnen zich ongehinderd door gemeentelijke regels op ons eiland vestigen en bestaande bedrijven kunnen zich ongehinderd door gemeentelijke regels uitbreiden", wierp Lievense de WD voor de voeten. Zelf was hij daar tot dusver ook niet echt vies van, maar nu trekt de LSD- voorman toch een duidelijke streep. „De economische neo-libe- rale politiek van uitbreiding blijkt achterhaald." De uitbreiding van minicam ping Résidence Oud Bommenede met onder meer zeventien zorg chalets past nog net. De recreatie woningen worden gebouwd voor mensen die een rustige plek zoe ken met medische begeleiding om te herstellen van een operatie. Ook voor gasten met een specifieke zorgvraag wil Oud Bommenede straks ruimte bieden. De omvang blijft beperkt en het voegt ook werkelijk iets toe aan het huidige aanbod op Schouwen-Duiveland, aldus de voorstanders. Met uitzon dering van Alert, SP en PvdA stemde de raad in met dat plan. Het amendement van LSD, CDA Kleinschalige ontwikkeling wordt met dit amendement de norm en CU legt uitbreiding van ver blijfsrecreatie met een zogeheten ontwikkelkader aan banden. Dat kan nu alleen nog wanneer er sprake is van een 'integrale kwali teitsimpuls van het bestaande en toekomstige recreatiebedrijf en de nieuwbouw niet groter is dan 15 procent van het aantal eenheden dat er al staat. Hoewel het daar gis teren in de raad niet expliciet over ging, betekent die begrenzing een dikke streep door het plan Eco- maire (50 ecolodges) van land schapscamping Kijkuit bij Zonne- maire. Daniël Joppe (CDA): „Klein schalige ontwikkeling wordt met dit amendement de norm." De WD ziet dat heel anders en meent dat het reuze meevalt met de groei van recreatie-eenheden op Schou wen-Duiveland. Sterker nog, aldus Tom Soeters, de afgelopen jaren zijn 1.100 kampeerplaatsen ver dwenen en er staan nog meer sa neringen op stapel. Dus is er best ruimte voor uitbreiding als zich initiatieven aandienen die iets toe voegen, ook als die verder gaan dan de beoogde 15 procent uit het amendement. Lievense duwde Soeters daarop fijntjes de Kustvisie onder de neus, waar ook de WD zijn goed keuring aan heeft gegeven en LSD het percentage op heeft gebaseerd. Het historisch naslagwerk over boerderijen op Duiveland in de af gelopen vier eeuwen krijgt een vervolg. Auteur André Flikweert is opnieuw de archieven ingedo ken en richt zich dit keer specifiek op de hoeves rond Bruinisse, Oos- terland en Sirjansland. Zijn eerste boek Van Spaanse Zee en Keulse Putten belicht in 424 pa gina's in foto's en beschrijvingen boerderijen in de omgeving van Nieuwerkerk en Ouwerkerk. Het standaardwerk kwam 3 november in de boekhandel. De eerste op lage van 320 exemplaren was bin nen twee weken uitverkocht. Dat succes heeft Flikweert doen be sluiten tot een tweede druk van 100 extra boeken. Die uitgave ligt vanaf vandaag in de boekhandels. „Ik kreeg veel teleurgestelde re acties van mensen die het boek toch ook nog graag hadden ge had", zegt de schrijvende rechter uit Zierikzee. Het naslagwerk is niet alleen geliefd onder boeren en bewoners in het gebied zelf, er vaart Flikweert. Ook onder land arbeiders van weleer of mensen van buiten de regio die zo hun ei gen verleden hebben met de pol ders in het westelijk deel van Dui veland is er belangstelling. Flikweert heeft vijftien jaar ge daan over de naspeuringen en sa menstelling van het boek. Onder tussen rijpte een mogelijk vervolg. „Ik was het niet van plan, maar dat idee om ook iets te gaan doen met boerderijen rond Oosterland, Sir jansland en Bruinisse bleef in m'n achterhoofd spelen. Mensen zijn trots op hun gebied. Dat maakt dit zo leuk om te doen." Tegelzetbedrijf Hoge kortingen op alle showroom badmeubelen! J Persoonlijk (jovtfod, em cpeAi en bdnuwban service, tejen scherpe grijzen vrijdag 22 december 2017 3D 't Is op het nippertje voor zorgchalets Marcel Modde proost op de goede afloop voor haar plan voor Résidence Oud Bommenede foto marieke mandemakers Initiatiefneemster Brenda Voet -Daniël Joppe, CDA Marcel Modde Zierikzee IN ONZE SHOWROOM ADVIES BIJ U THUIS DE REALISATIE - Inspiratie opdoen - Advies krijgen - Afspraak maken, ook's avonds mogelijk - Inmeten badkamer - Bouwkundig advies - Ruwe schets - De bouw bespreken - Het voorwerk - De installatie van uw badkamer - Uitgevoerd door eigen vakmensen Wij zijn geopend tijdens de Kerstvakantie, tip bel even voor de zekerheid van te voren Zompe 22 - 4353 RT Serooskerke - 0118-592491 - info@tdnbv.nl - www.tdnbv.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 70