NYNKE DE JONG Gemeente krijgt seintje bij vrijlating van bajesklant Lieve Eus, dat gekwetter op NPO Radio 2 van die schijtlollige diskjockeys mag van mij best ophouden. Het is toch niet zo moeilijk om gewoon plaatjes te draaien? 6 Lees het antwoord van Özcan Akyol deze week in de VARAgids Column Minister Sander Dekker (Rechts bescherming) wil dat de regeling begin volgend jaar een feit is. Nu nog weten gemeentebesturen vaak niet dat een gedetineerde in hun plaats is komen wonen. Hier door kunnen slachtoffers of nabe staanden niet worden gewaar schuwd. Ook is het rampzalig voor de re-integratie. Zeker bij de helft van alle vrijlatingen rammelt de uitwisseling van informatie tussen gemeenten en gevangenis sen, blijkt uit onderzoek door jus titie. Daardoor komt er ook geen hulp bij re-integratie op gang. Gedetineerden kunnen nu nog voorkomen dat de einddatum van hun straf wordt doorgegeven. Hun toestemming is straks niet meer nodig. Dekker wil op meer vlakken snel verbetering. Gemeenten kunnen zich straks aanmelden om een seintje te krijgen. Voor waarde is dat zij een programma hebben om de re-integratie van de bajesklant te starten. Ongeveer de helft van de gede tineerden gaat binnen twee jaar weer in de fout. 6o procent van hen heeft psychiatrische proble men of kampt met verslavingen, terwijl 20 procent geen inkomen heeft. Gemeenten kunnen helpen bij woonruimte, inkomen, onder wijs, zorg of het aanpakken van t Lokale overheid speelt cruciale rol bij de re-integratie schulden. Uiteraard moeten ze sa menwerken met de reclassering bij de overgang van detentie naar vrijheid, schrijft Dekker in zijn voorstel. „De maatschappij is erbij gebaat dat deze overgang zo soepel mogelijk verloopt. Zo wordt ge werkt aan het voorkomen van nieuwe criminaliteit." Overigens onderzoekt Slachtofferhulp nog of verhinderd kan worden dat moor denaars na hun vrijlating bij nabe staanden in de buurt komen te wonen. Het beste mediaweekblad van Nederland Camiel Eurlings gaat toch sorry zeggen voor het feit dat hij zijn ex-vriendin in elkaar heeft geslagen. Niet dat het hem zelf zo hoog zat, maar NOC*NSF- waar hij bestuurslid is - zit nogal met Camiel in z'n maag, en vandaar dat ze erop hebben aange drongen dat hij toch eens sorry gaat zeggen, meldden de kranten giste ren. „Maar", zo zei zijn woordvoerder Jan Driessen, „het kan op verschillende manieren, bijvoor beeld dat zijn advo caat Geert-Jan Knoops uitlegt wat er precies aan de hand is geweest. Het is aan Camiel om dit te bedenken en een passend moment te kiezen." de opperspindoctor van neemt. Sommige dingen gaan niet weg wanneer je ze negeert. De sportkoepel trekt vol in de aanval tegen grensoverschrijdend gedrag in de sport, maar houdt ondertus sen wel vast aan een bestuurslid met wapperhandjes. Ze schijnen hem niet te kunnen dumpen, om dat hij als lid van het IOC automa tisch ook bij NOC*NSF hoort. denk ik dan. Maar goed, als ze hem dan toch moeten of willen hou den, dan zou ik hem wel wat meer laten doen dan een zielig 'sorry' prevelen. Maak van je shit een hit. Oftewel: maak infofilmpjes over grensoverschrijdend gedrag, en gebruik Camiel daarbij als proef persoon. Laat maar zien wat niet door de beugel kan, en test het uit op Camiel. Als je dan toch niet van hem afkunt komen, laat hem zich dan ten minste inzetten voor de goede zaak. Maak van je shit een hit. Maak infofilmpjes over grensoverschrijdend gedrag Nederland, dus je kunt er vergif op innemen dat dit excuus op een moment komt waarop we allemaal op iets anders gefocust zijn dan op Camiel. Bijvoorbeeld wanneer we op januari allemaal brak een kleffe, koude appelbeignet eten, terwijl we naar het schanssprin gen kijken. Dat je zure boertjes niet veroorzaakt worden door Camiel zijn verklaring, maar door de gevulde eieren van de avond ervoor. Camiel moet overigens met iets verrekte sterks komen. Het is een excuus dat niet uit hemzelf komt. Dat alleen maar uitge sproken wordt om dat NOC*NSF verre van se nang is met de radiostilte die Camiel nu in acht vrijdag 22 december 2017 GO @Nynke Sorry Gemeenten kunnen binnenkort een seintje krijgen als gedeti neerden op het punt staan te worden vrijgelaten. Tobias den Hartog Den Haag VARAGIDS Jan Driessen is de oer-woordvoerder, Waar een wil is, is een weg,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6