5 Arbeiderswoningen in het centrum van Vlissingen KIJK VERGELIJK De koelkast van General Electric uit 1948 doet het nog laten afweten. Vrienden zagen hem staan in Vlissingen, bij mensen thuis. We hebben een briefje in de bus ge gooid met de vraag of we hem moch ten bekijken en kopen. Uiteindelijk hebben we hem geruild tegen onze eigentijdse koelkast. De General hebben we gepolijst en overgespoten in de originele kleur. De hele keuken is vintage. Die heb ben we gekocht op een jukeboxbeurs in Rosmalen. Een originele oude Frankenkeuken. Het fornuis komt uit een kookwinkel in Middelburg. We moesten hem ombouwen, zodat hij aangesloten kon worden op het gas. Ik kook er nog iedere dag op; koken en bakken is een van mijn hobby's. Niets is gezelliger dan een ouder wetse Hollandse appeltaart in mijn vintage oven of een Amerikaanse Jambalaya op het fornuis. Bovenop de schuur hebben we een dakterras aan gelegd. De bar en de meubels zijn van bamboe. Het terras is een tikibar, zo als de Hawaiiaanse strandtentjes in Amerika. Het leuke is dat onze buren ook fan zijn van de jaren 50. We de len de voorliefde voor de muziek uit die tijd en we houden allemaal van een feestje. We gaan samen naar vin tagefestivals of gezellig stappen. Tikibar Onze tikibar is ingericht met vintage beeldjes, bloemen en andere decora ties. In de zomer zitten we er regel matig. De jukebox in de woonkamer is ook origineel en speelt nog steeds. Ik verzamel vinyl om af en toe eens van plaat te wisselen. Mijn kleding kast is ruim voorzien van petticoats, jaren 50 jurken, en vintage schoenen. Ook verzamel ik brillen uit die tijd; hoe gekker hoe leuker. Zelfs op mijn werk probeer ik een beetje swing aan te brengen. Ik werk als bejaardenverzorger op het nieuwe Scheldehof en de bewoners beleven veel herkenning en plezier aan spul len uit hun eigen tijd. Soms ga ik werken in een mooie petticoat en dan krijg ik opmerkingen dat ik er zo mooi uitzie. De vintage is ons leven, in huis maar ook daarbuiten." Even voorstellen vrijdag 22 december 2017 Vlissingen Adres: Glacisstraat 45 Prijs: €149.000 Bouwjaar: 1910 Kenmerken: Uitge bouwd rijtjeshuis Iviakbij de winkels en in de binnenstad van Vlissingen. De wo ning is in 2003 opge knapt. Vlissingen Adres: Marinestraat 22 Prijs: €134.500 Bouwjaar: 1910 Kenmerken: Woning aan de voet van de Oranjedijk, vlakbij het Vlissingse strand. Ideaal voor kleinere huishoudens. Vlissingen Adres: Kasteelstraat 51 Prijs: €159.000 Bouwjaar: 1930 Kenmerken: Deze zes meter brede wo ning in de binnenstad van Vlissingen is voorzien van een woonkamer met uit zicht op de patio aan de achterkant. Vlissingen Adres: Van der Manderestraat 19 Prijs: €147.000 Bouwjaar: 1926 Kenmerken: Hoekwoning vlakbij het centrum van Vlis singen. Grote open werk/slaapkamer op de eerste verdieping en een extra slaapka mer aan de voorzijde. Het interieur is het resultaat van jarenlang verzame len. FOTO'S MECHTELD JANSEN Vlissingen Adres: Westdijkhof 10 Prijs: €147.500 Bouwjaar: 1953 Kenmerken: Half vrij staande woning aan een woonhof achter de boulevard van Vlissingen. Grote ge meenschappelijke tuin. Woonkamer met open haard. om vintage LoesHartog Loes Hartog (55), assistent zorg bij woonzorgcentrum Scheldehof Loes is getrouwd met Denny Hartog (53), bedrijfsleider bij afval bedrijf Indaver. Loes en Danny heb ben twee zoons van van 20 die niet meer thuis wonen: Jimmy- Dean en Stevie-Ray. lumiP*®"1""

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 57