l 3 I Jl i 'l Pronkstuk wast af Aaibare schuifdeurkast Houten tafel met glans stagram) kennen haar van die typi sche 'Zilverblauw'-stijl: een creatief huis met een rustige witte basis, maar met veel kleur in meubels en accessoires, met een hoofdrol voor roze en grafische details. Ook haar kerstversieringen moeten in stijl. Want: „Ik word er blij van als een concept tot in alle details is doorge voerd. Daarom ben ik dol op de Efte- ling, daar kunnen ze dat als de beste." Thuis kerst vieren doet ze pas sinds een paar jaar, maar wel vol overgave. „Ik vind het belangrijk dat de versie ringen passen bij ons huis. En ik pro beer elk jaar iets nieuws. Er hangt al tijd wel iets in de lichtkoepel boven onze eettafel. Nu zijn dat stoffen ster renslingers en pompons." Anki maakt haar kerstspullen het liefst zelf. Als we elkaar spreken, is ze druk bezig met het naaien van de stoffen sterrenslinger. „Die kan ik na tuurlijk ook bij het tuincentrum ko pen, maar daar kom ik alleen voor bloembollen, niet voor decoraties. Soms word ik gek van mijn plannen, maar meestal werkt het sfeerverhogend. Door zelf iets te maken, leef je toe naar kerst." Anki's vondsten - een stolp met een landschapje van vintage pie ken en lampjes of een krans met ge kleurde dennenappels - doen het goed online en inspireren haar fans. Haar liefde voor kerst werkt aan stekelijk. „Ik ben dol op dat feest. Al les klopt, we zijn samen, het huis is helemaal mooi. Als het eenmaal kerst is, doen we niet veel bijzonders. We eten best simpel en zijn gewoon thuis, pyjama's aan en films kijken." Klimop Tineke Beunders, die met haar part ner Nathan Wierink het succesvolle Ontwerpduo vormt, is al net zo per fectionistisch. Ontwerpduo maakt even poëtische als gestileerde ont werpen, zoals een lamp die als een klimop tegen de wand en het plafond 'groeit'. Ook de presentatie luistert nauw; ze laten hun collecties fotogra feren in uitgekiende decors - zonder overbodige details - om het nog mooier te laten uitkomen. Maar met kerst gelden al die de- signregels niet. „We proberen kerst te vieren zoals we het van thuis heb ben meegekregen. We willen onze kinderen Jasmijn (7) en Thijmen (4) dezelfde herinneringen geven: zelf koken, met je gezin of familie, tijd voor elkaar, uitgebreid voorlezen, een boom in huis. Die is ook voor de kin deren. Ze kozen de kleurrijkste lamp jes uit. De ene keer is de boom roze verlicht, drie tellen later blauw. Niet mijn keuze, maar ik vind het heerlijk om te zien hoe de kinderen met de tong uit hun mond het volgende knutselwerkje maken en dat ookk in de boom hangen. Zó «hm fijn dat het met sUsfJ kerst niet zo perfect en ont worpen hoeft te zijn. De kinderen versieren het Luis. Alles is dus in de stijl van hun eigen creativiteit." vrijdag 22 december 2017 GO Rechts: Anki Wijnen maakt zo veel mogelijk kerst decoratie zelf. FOTO'S ZILVERBLAUW Jasmijn (7), dochter van Ti neke Beunders, epaalt met broer Thijmen de 'look' van de boom. FOTO'S DESIRÉE SCHIPPERS Een vaatwasser is een prima hulp in de keuken, maar een pronkstuk is het meestal niet. De Smeg '50's style' vaatwasser is een uit zondering. Deze retro eyecatcher is er zowel in een vrij staande (1269 euro) als integreerbare (1209 euro) versie, en is uitgebracht in allerlei kleuren (denk aan roze, limegroen en pastelblauw). Origineel en aaibaar: een schuifdeurkast gemaakt van textiel. Je kunt deze deuren van het merk Store- Max - verkrijgbaar in de tinten bruin, grijs of wit - zelf op maat maken. De aluminium omlijsting zaag je in de juiste lengte, waarna je het textiel met een pees in het frame klemt en de randen met een schaar afknipt. Ook de rail zaag je op maat, waarna je deze aan het plafond en de vloer bevestigt. De schuifdeur van textiel is daardoor ideaal voor een vergeten nisje of open kast. Deze tafel glimt je letterlijk tegemoet. De Gloss van designmerk Pode is namelijk afgewerkt met meer dere lagen hoogglans. Die vergroten de nerf van het berkenhout uit en zorgen voor glans en diepte. Toch iets teveel glans? Er is ook een matte variant. De Pode is er in vier for maten, van salonta fel tot bijzetter (vanaf 660 euro).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 55