II 12 ZEELANI BeNe Ladies Tour in 2018 niet in Zeeland Alleen winst telt voor Groene Ster Sneldamtoernooi op 28 december Wereldkampioen Rico Verhoeven (28) kijkt met een goed gevoel terug op jeugdjaren in Oud-Vossemeer en Tholen. KICKBOKSKONING GOEIE HERINNERINGEN De vijfde editie van de BeNe Ladies Tour trekt niet door Zeeland. De meerdaagse profkoers voor vrouwen deed Zeeland de voorbije vier edities altijd één of twee etappes aan. Dit jaar startte de wedstrijd met een proloog in Vlis- singen en leidde de eerste rit naar Philippine. „Met Philippine was het contract van drie jaar ten einde en met Vlissingen hadden we een contract van één jaar", vertelt organisator Geert Stevens. De BeNe Ladies Tour van 2018 start met een proloog in Oosterhout en doet de Belgische plaatsen Merelbeke en Sint-Lau- reins aan. De laatste etappe vindt plaats in Zelzate. Dit jaar won Marianne Vos de BeNe Ladies Tour. De zaalvoetballers van Groene Ster Vlissingen sluiten de eerste competitiehelft en het kalen derjaar 2017 vanavond af met een thuiswed strijd tegen FC Marlène. De laatste zes wed strijden in de eredivisie leverden Groene Ster zes punten op, waardoor een zege vanavond eigenlijk noodzaak is. Met een driepunter blijft de ploeg een serieuze kandidaat voor de play-offs. Bij een gelijkspel of nederlaag kun nen de ploegen bovenin zomaar weg lopen van de Vlissingers. Groene Ster bezet de zesde plaats, met vijftien punten. FC Marlène heeft één punt minder dan Groene Ster. Het duel in sporthal Baskensburg begint om 21.30 uur. Groene Ster (witte tenues) speelt van avond tegen FC Marlène. foto lex de meester DAMMEN Damvereniging Zierikzee organiseert op don derdag 28 december het traditionele Kerst- sneldamtoernooi. Het toernooi wordt ge speeld in De Driehoek in Zierikzee. De aan vang is om 19.00 uur, de afsluiting is rond 23.00 uur. Naast clubdammers zijn ook deze keer huisdammers weer van harte welkom. Er worden acht ronden sneldammen gespeeld, waarbij de computer steeds de loting maakt voor de volgende ronde. Het inschrijfgeld be draagt 5 euro. Een jaar geleden ging de winst naar Johnny de Leeuw. Inschrijven kan bij Cor Boot uit Noordwelle, per telefoon (0111- 461374) of e-mail (clboot@hetnet.nl). Beker Hij zag op 10 april 1989 het levenslicht in het ziekenhuis in Bergen op Zoom, maar Ri- cardo 'Rico' Verhoe ven groeide op in Oud-Vossemeer en Tholen. „Daar heb ik het als kind eigenlijk altijd wel naar mijn zin gehad", zegt de huidige we reldkampioen kickboksen in de zwaargewichtdivisie in gesprek met deze krant. „Ik heb er de eer ste dertien jaar van mijn leven ge woond en ben daarna pas naar Brabant verhuisd. Ik heb eigenlijk alleen maar leuke herinneringen aan mijn tijd daar." Die haalt hij, met zoontje Vince op zijn arm en een telefoon aan zijn oor, op in aanloop naar de pre sentatie van zijn boek 'Rico' (ligt vanaf vandaag in de winkel). Au teur Leon Verdonschot volgde de vechter van de bond Glory in aan loop naar, tijdens en na zijn ge vechten met Ismael Lazaar, Anto nio 'Bigfoot' Silva en Jamal Ben Saddik, maar dook ook in zijn fa milieverleden. Zo gingen vader Jos en moeder Jacqueline kort na de geboorte van Rico uit elkaar. Rico woonde bij zijn moeder, maar dat bleek niet te werken. Het kwam voor dat hij zijn moeder uit de kroeg moest komen halen en op de terugweg ook nog haar bh-bandjes recht moest trekken. Dus nam vader Jos Rico toen hij zes jaar oud was in huis. Al snel werd hij zijn nieuwe pupil in de gymzaal aan de Zoekweg in Tholen. „Die gymzaal huurde mijn va der", vertelt Rico, die met zijn pa in de Kotterstraat woonde. „Daar moesten we de bokszakken nog zelf aan de ringen hangen, want als we met de basisschool Ter Tolne gymles hadden, trainden we in diezelfde zaal. Ik heb nog heel kort gevoetbald en gebasket bald, maar ik was daar niet echt een talent in. Ik vond het vooral leuk om te doen. Dat had ik ook op school. Gymnastiek was mijn fa voriete vak. Ik ben altijd al groot geweest, dus ik viel wel op." „Ik denk dat ik wel kan zeggen dat ik altijd bij de populaire jon gens van de klas hoorde. Dus ja, ik had het er erg naar mijn zin. We hadden een vast groepje vriendjes en daar deden we leuke dingetjes mee." Maar zijn vader Jos hield zijn zoon kort: er moest vaak en hard getraind worden. „Ik kreeg weieens een dagje vrij, maar die Boehlé Oefenduel Ik vond het best vervelend van mezelf, dat ik zo pusherig was vrijdag 22 december 2017 B0 WIELRENNEN ZAALVOETBAL Het bestuur van Hontenisse heeft het con tract met Marco van Vlierberghe met één jaar verlengd. De trainer is momenteel aan zijn derde seizoen bezig bij de zondag-derdeklas ser, waarmee hij deze zomer promoveerde. Joachim Cornelisse is ook volgend seizoen hoofdtrainer van Veere. De oefenmeester, die aan zijn eerste seizoen bezig is bij de zater dag-vierdeklasser, heeft zijn contract met één jaar verlengd. Veere is momenteel koploper in de vierde klasse A, met 30 punten uit 11 duels. Wolfaartsdijk moet op zoek naar een nieuwe trainer. Miguel Walraven heeft aangegeven aan het eind van dit seizoen te stoppen bij de nummer elf van de vierde klasse B. Walraven is nu aan zijn derde seizoen bezig. FOTO ANP/REMKO DE WAAL M Mitchell Minnaard Halsteren „Op zijn zesde is hij naar zijn va der gegaan. Ik dronk en ge bruikte drugs." Jacqueline Deurloo, moeder De zondag-derde klassers Terneu- zen en Philippine treffen elkaar van avond in de derde ronde van de dis trictsbeker. Het duel in Terneuzen begint om 20.00 uur. De winnaar treft in de vierde ronde hoofdklas ser Goes. Beachvolleyballer Dirk Boehlé uit Hulst doet vanaf 4 januari met zijn partner Steven van de Velde mee aan het Dela Beach Open. Het Nederlandse duo is direct toegela ten tot het hoofd toernooi. In totaal doen tien Neder landse koppels mee aan het Dela Beach Open. -Rico Verhoeven (28) Twee Zeeuwse hoofdklassers staan op 13 januari tegenover elkaar tijdens een oefen duel. Hoofdklasser Hoek neemt het die zaterdagmid dag (aftrap 14.30 uur) op eigen veld op tegen zondag hoofdklasser Goes. De competi tie wordt een week later hervat.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48