II VVV Vlissingen nog niet dicht in de winter T/D/N Dick Nieuwenhuis 7 Slotexpositie 'Stel de stad een vraag' Een vernieuwde badkamer al mogelijk in 2 weken! Nog tot precies één minuut voor twaalf op oudjaarsavond is inCaesuurin Middelburg de apotheose te zien van kunstproject 'Stel de stad een vraag'. Hoogtepunten zijn een zomerse dansvideo die wordt geprojecteerd op het raam van Caesuur en de tentoonstelling van een verloren gewaand kunstwerk van Wessel Couzijn. Veertig (internatio nale kunstenaars, dichters, architec ten, schrijfsters, de signers, fotografen, glazeniers en dan sers stelden Middelburg het afge lopen jaar in totaal zo'n vijftig vragen. Daarbij was de openbare ruimte hun werkgebied en de ex positieruimte van Caesuur het le vend archief. Sommige vragen wa ren heel concreet. Zo stelde kun stenaar Leon Riekwell zichzelf een vraag over de beperkte kleurkeuze voor panden in Middelburg. „Ver meende schoonheid of dictaat? Hoe kleurrijk mag je zijn?", vroeg hij zich af en hing paneeltjes in de toegestane RAL kleuren op oude gevels. Anderen stelden niet zichzelf, maar voorbijgangers in de stad een vraag. Zo kwam de Berlijnse per- former Jörn Burmester op het idee om, met een knalrood geschminkt hoofd, achteloze voorbijgangers te vragen: „Wat is je grootste angst?" Vervolgens schilderde hij onder de noemer '96 Fears' de antwoor den (zoals 'Pijn', 'Doodgaan', het aandoenlijke 'Mijn dochter') op een bordje en plantte dat ter plekke in de grond. „Iedereen heeft binnen zijn of haar discipline verrassende vragen gesteld", zegt medeorganisator en beeldend kunstenaar Hans Over vliet. Het hele jaar door waren een aantal vragen en de antwoorden daarop in perioden te zien in Cae suur. Nu is het de beurt aan de Elke kunstenaar heeft in zijn discipline verrassende vragen gesteld slotexpositie, ook in het kader van Middelburg 800 en tevens het sluitstuk van een drieluik van kunst in de openbare ruimte in de stad. In 1997 waren daar al het Nis- senproject, in 2005 opgevolgd door Terloops Middelburg. Indrukwekkend De slotexpositie draait om de vi deo van een dansoptreden van Dance Centre Dazzle en werken van Rinus Roepman, Giel Louws (die de adem van de stad trachtte te vangen) en het gehavende beeld De Molen van expressionistisch beeldhouwer Wessel Couzijn (1912-1984). Dit bronzen beeld sierde tot 1988 de Nieuwe Burg, maar werd weggehaald omdat het stuk was. Toen raakte het zoek. Kunstenaar Ko de Jonge vond het weer terug in de gemeentewerk plaats. Het moet nog worden ge restaureerd, maar is evengoed in drukwekkend zoals het is. De Jonge stelde de stad de vraag: „Wessel Couzijn terug in de stad? (Ij- Het antwoord is ja. De deuren van het VW-kantoor in Vlissingen gaan deze winter nog niet dicht. De wintersluiting waarmee directeur Patrick Polie de korting op de Vlissingse ge meentesubsidie wilde compense ren, is even van de baan. De korting overigens ook, gro tendeels. Vlissingen wil de subsi die aan het VW van 126.000 euro per jaar in drie jaar tijd afbouwen tot nul euro. 2018 zou het eerste kortingsjaar zijn voor de vestiging aan de Spuistraat. Die korting is deels ongedaan gemaakt. Polie kon gisteren niet zeggen voor welk bedrag. Het compromis is ontstaan na dat het college in oktober hoorde dat de VW Vlissingen per januari zou sluiten om pas met Pasen weer open te gaan, tot eind sep tember. Het VVV blijft nu enkel een uur korter open tot Pasen: van 11.00 tot 16.00 uur. Het voortbe staan van de Vlissingse VW blijft erg onzeker. Polie: „Het hangt af van de toeristische visie die het college dit voorjaar maakt en de positie die de VVV daarin krijgt." Het hangt af van die visie of de VVV het overleg over intrekken bij het MuZEEum weer op neemt. De gemeente beëindigt de huur van het VVV-kantoor in het Fonteynecomplex per eind sep tember 2019. Polie is het daarmee eens. „Het is de vraag of de VVV op zo'n dure locatie moet zitten. Maar we hechten aan een fysiek punt. We hebben jaarlijks 45.000 bezoekers, naast telefoon- en mailcontacten." Bij VW Vlissingen werken vier deeltij dmedewerkers. Tegelzet bedrijf Hoge kortingen op alle showroom badmeubelen! Ftrsoonlijh cwfort, m (joak on bdnuwban service tajevi scherpt prijzen! vrijdag 22 december 2017 Kunst vraagt, Middelburg antwoordt Sheila van Doorsselaer Hans Overvliet bij de restanten van De Molen, het brons van Wessel Couzijn. Het hangt nu nog met touwtjes aan elkaar, maar het is de bedoeling dat het weer een prominente plek krijgt in de stad. foto ruben oreel -Hans Overvliet Claudia Sondervan Vlissingen IN ONZE SHOWROOM ADVIES BIJ U THUIS DE REALISATIE - Inspiratie opdoen - Advies krijgen - Afspraak maken, ook's avonds mogelijk - Inmeten badkamer - Bouwkundig advies - Ruwe schets - De bouw bespreken - Het voorwerk - De installatie van uw badkamer - Uitgevoerd door eigen vakmensen Wij zijn geopend tijdens de Kerstvakantie, tip bel even voor de zekerheid van te voren. Zompe 22 - 4353 RT Serooskerke - 0118-592491 - info@tdnbv.nl - www.tdnbv.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 43