33 Concentreren in 'gekkenhuis' valt niet mee 200 Russen op Spelen' VOLG ALLES OVER DARTS OPSPORTNIEUWS.NL Toen Paul Lim maandagavond werd bezongen als een halfgod en Alexandra Palace wel elektrisch ge laden leek, moest hij even denken aan 1982, aan zijn debuut op een WK-podium. Gniffelend: „Als er mensen in het publiek iets luider aan het praten waren of het een beetje rumoerig was, greep de cal ler in. Please be quiet, klonk het dan. Kun je het je nog voorstellen?" Nee, bij darts wordt al jaren nie mand meer tot stilte gemaand. Het is carnaval in het kwadraat. En pro beer je van al dat gezang en gebrul maar eens af te sluiten. „De tijden zijn veranderd", zegt Lim, de 63-ja- rige Singaporees schouderopha lend. „Je moet er gewoon mee dea len. En wil of kun je dat niet, ben je nu niet meer geschikt voor deze sport." Elke darter gaat er anders mee om. Het is bekend dat veel spelers van tevoren alcohol drinken om zich iets minder te laten meevoeren op de geluidsgolven van de fans. Veteranen als Mervyn King en Ray mond van Barneveld kiezen er te genwoordig voor om met oordopjes in te spelen om de decibellen van het volksfeest iets te dempen. Enigszins opvallend, want juist ie mand als Van Barneveld heeft altijd het publiek aan zijn zijde. „Maar ik weet ook: dat kan zomaar omslaan", zegt de Hagenaar. „En dat moment wil ik niet afwachten. Met mijn oordoppen komt het geluid nu voor slechts 25 procent binnen." Vleugels Velen wagen zich niet aan oordop jes. „Nee, vanaf dat moment geef je eigenlijk aan dat je last hebt van het geluid en ben je er teveel mee be zig", denkt de Belg Dimitri van den Bergh. „Vaak krijg ik juist vleugels van het publiek. Laat ik mijn spel er vooral positief door beïnvloeden." Tweevoudig wereldkampioen en titelverdediger Michael van Ger- wen peinst er niet over oordopjes in te doen. „Heb ik nog nooit gepro beerd." Gewoon darten, geen fratsen, vindt de Vlijmenaar. „Als je last hebt van de herrie, ben je gewoon niet geconcentreerd genoeg." Het gezang in Londen brengt Van Ger- wen sowieso niet van de wijs. „Op het EK in het Belgische Hasselt had ik er meer moeite mee. Daar wordt Nederlands gesproken. Maar ook dan is het niet zo dat je meteen een 1 gooit in plaats van een triple 20. Soms raak je net iets afgeleid, een andere keer helpt het juist als je een aanmoediging oppikt." ROTTERDAM Rusland rekent erop met meer dan 200 sporters deel te nemen aan de Winterspelen van Pyeongchang. Meer dan 450 Russische sporters zijn in voorbereiding, vol gens Russisch sportminis- ter Pavel Kolobkov hebben 217 van hen voldaan aan de extra eisen die het Interna tionaal Olympisch Comité (IOC) stelt. Dat zei hij te gen persbureau R-Sport. Het IOC heeft Rusland vanwege het dopingschan- daal bij onder meer de vo rige Winterspelen in Sotsji (2014) uitgesloten van deelname. Onder strikte voorwaarden mogen 'schoon' verklaarde Russi sche sporters onder neu trale vlag wel meedoen. De aanslag hakte erin, maar tegelijk wasvoor iedereen duidelijk, de finale zal niet worden afgelast kregen. En gepakt. Nota bene in de stadsderby tegen City. „Vooraf hield het me wel bezig, hoor: een finale, ook nog tegen Ajax. Ik dacht: het gaat me toch niet gebeuren dat ik uitgere kend die avond op de bank zit...? „De sfeer heb ik niet als extra ge spannen ervaren die dag. Als je een maal de knop hebt omgezet, ben je alleen met het sportieve bezig." Over de 2-0 zege is Blind achteraf duidelijk. „Uitgekookt", dat woord past het beste bij hoe United het aan pakte, denkt hij. „Ajax zou meteen druk zetten, dat wisten we, en wij wilden niet het risico lopen van bal verlies achterin. Dus speelden we let terlijk over hun pressie heen de lange bal. Met Pogba en Fellaini hadden we een heel fysiek middenveld." 24 mei 1 UUR NA DE FINALE In de kleedkamer maakt het win nende United een foto die de wereld overgaat. Spelers en staf poseren ach ter een groot rood bord met de tekst: 'MANCHESTER - A CITY UNITED'. En eronder: ttpray for Manchester. „Ik moest naar de dopingcontrole, het feest in de kleedkamer heb ik daardoor gemist", zegt Blind. „Maar ik ben wel speciaal teruggekomen voor het maken van deze foto. We hadden dit vooraf al afgesproken." Met de beker aan boord vliegt de ploeg nog diezelfde nacht terug. Tot een huldiging of een feest in de stad is het nooit gekomen. „We hebben het gevierd in het vliegtuig. Om 4 uur 's nachts zijn we geland. Daarna ging ieder direct zijn eigen weg voor vakantie of interlands." Is hij eigenlijk nog wel eens in de Manchester Arena geweest? „Toeval lig heb ik net kaarten voor volgende maand. Voor The Script, een Ierse band. Zal best even gek zijn, maar als je er eenmaal bent, ga je mee in de gezelligheid." 8«ousmT cvhwo' I l! App Store vrijdag 22 december 2017 Oordopjes tegen herrie bij darts? Uitzinnig publiek deze week op het WK. „Je moet er gewoon mee dealen. Anders ben je niet geschikt voor deze sport." fotovi-images Een pijl een centimetertje naar links of naar rechts, het kan op dit WK zomaar enkele tiendui zenden euro's meer of minder schelen. Hoe houd je als darter dan de concentratie, terwijl er achter je de hoempapa wordt gedanst en het carnaval in het kwadraat is? Pim Bijl Londen 3011 Bij het WK darts in Londen is plek in de zaal voor 3000 toe schouwers. Vrijwel alle dagen zijn uitverkocht. Daley Blind: „De boodschap van trainer Mourinho was gaan leven in de groep: de finale zou óók een kans zijn om iets terug te doen voor de stad. Zo stonden we erin." FOTO PIM RAS - Daley Blind 1 [POA/7" porfet] to IcP 1bFiK»'TOJW"'" Download on the GET IT ON Google Play

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 33