Feyenoord houdt kans op een 30 AJAX ONTSLAG MARCEL KEIZER Kort De Jong langer bij Ajax Frenkie de Jong (foto) heeft bij Ajax over eenstemming bereikt over een contract tot de zomer van 2022. De 20-jarige De Jong kwam ruim twee jaar geleden als midden velder over van Willem II en is de laatste weken als inschuivende libero basisspeler. Hij stond in de belangstelling van buiten landse clubs. Zijn contract liep afin 2019. Menzo verlaat Ajax CT Stanley Menzo stopt als trainer van Ajax Cape Town. De oud-doelman heeft in over leg met de leiding van de Zuid-Afrikaanse club zijn contract laten ontbinden. De ploeg uit Kaapstad staat voorlaatste. Menzo (54) was er ruim een jaar hoofdtrainer. Britton trainer Swansea City Leon Britton is tijdelijk zowel speler als trai ner van Swansea City. De 35-jarige midden velder had als assistent-coach al een dubbel rol, maar door het ontslag woensdag van Paul Clement schuift hij nu door. Swansea City staat laatste in de Premier League. PSV heeft Romero binnen Maximiliano Romero (20) gaat definitief naar PSV. De koploper kreeg op het laatst nog concurrentie van Borussia Dortmund, maar de Argentijn heeft gekozen voor PSV. Hij komt in de winterstop over van Vélez Sarsfield, dat ongeveer ro miljoen euro ont vangt. Romero tekent een contract tot 2023. Flitsen Kritiek Boete Het ontslag van Ajax-trainer Marcel Keizer (48) was eerder al dichtbij, maar nu waren de verzachtende omstandigheden op. Het bekerdebacle tegen FC Twente was de druppel. Dat Edwin van der Sar, Mare Over- mars en de raad van commissaris sen (rvc) er juist nu voor kiezen om schoon schip te maken bij Ajax is qua timing misschien verrassend. Maar de positie van trainer Marcel Keizer lag al veel langer onder vuur. In de bekernederlaag woensdag bij FC Twente vond de leiding de stok om mee te slaan. Maar vooral het vertrek van 'cultuurbewaker' Den nis Bergkamp zorgt voor een aard verschuiving bij Ajax. De emoties vlogen gisteren over sportcomplex De Toekomst waar de slechtnieuwsgesprekken wer den gevoerd. Het ontslag van Keizer was geen verrassing meer. Want al na de pijnlijke thuisnederlaag tegen Vitesse, eind september, maakte de directie zich grote zorgen. Het mes stond toen al op de keel bij Keizer. In Heerenveen, waar Ajax met 0-4 won, redde hij zijn hachje. Maar de instabiliteit van het elftal, mede door zijn onnavolgbare wisselbe leid, werd Keizer fataal. De 174 dagen als trainer van Ajax waren een regelrechte worsteling voor Keizer. Nooit dwong hij auto riteit af bij zijn spelers. Juist door ie dereen te vriend te willen houden, maakte hij vijanden. Met het half bakken geschipper rond de spitspo- sitie (Huntelaar of Dolberg) als tastbaar voorbeeld. Leg je oor te luister bij bepalende spelers en je proeft: zij zijn nooit écht geraakt om voor de trainer tot het uiterste te gaan. Zo bezien heeft Keizer nooit de zware erfenis die Peter Bosz achter liet kunnen dragen. Juist voor Keizers voorganger ging de harde kern van het elftal door het vuur. Symbolisch wat dat betreft: na de thuisnederlaag tegen FC Utrecht begin november, leunt Keizer moe derziel alleen tegen een muur in de Arena. Zijn kale hoofd wijst rich ting het plafond. Twintig meter verderop praten spelers met de pers, maar pogingen om de trainer te steunen komen geforceerd over. Overmars heeft het sowieso nooit zien zitten in de onervaren Keizer die door Bergkamp op het schild werd gehesen. Algemeen di recteur Edwin van der Sar koos toen partij voor Bergkamp die hij gisteren juist keihard liet vallen. Van der Sar voelde daarbij ook de Achtste finale beker De eerste helft die Feyenoord gis teren afwerkte in de eigen Kuip te gen Heracles, leek wel een afspie geling van de eerste seizoenshelft van de Rotterdammers. Of noem het een korte en bondige samen vatting van de periode na de lands titel van afgelopen seizoen. Goed en slecht wisselden elkaar in rap tempo af. De flitsende start deed nog vermoeden dat een ticket voor de kwartfinale in het bekertoer nooi al na ruim een kwartier was veiliggesteld met prima treffers van Steven Berghuis en Sven van Beek. Maar toen er even defensief iets misging, sloop er weer volop onze kerheid in het elftal van trainer Gi ovanni van Bronckhorst. Opeens werd het opjagen van de tegen stander niet meer massaal gedaan, maar waren er meer en meer scha- keltjes die twijfelden: volle bak vooruit of toch maar iets meer voorzichtigheid inbouwen. De 2-1 van Tim Breukers zorgde voor een situatie die Van Bronckhorst een dag voor het duel nog met een vies gezicht omschreef als 'momenten dat we tegenstanders opeens het gevoel geven dat er gewoon iets te halen valt tegen ons'. Het is dat de Zweed Kristoffer Peterson twee mogelijkheden on benut liet, anders was de regerend landskampioen ongetwijfeld met een fluitconcert naar het kleedlo kaal gegaan. Feyenoord mag dan de minst gepasseerde defensie van de eredivisie hebben, een hermetisch gesloten fort is de achterhoede van Van Bronckhorst al lange tijd niet meer. In de wetenschap dat het beker toernooi waarschijnlijk de enige weg is die nog naar een echte prijs kan leiden, keek Van Bronckhorst Oranje Quote van de dag 'Ik was op zoek naar iets meer snelheid. En dat heb ik nu wel gevonden.' vrijdag 22 december 2017 VOETBAL VOETBAL VOETBAL VOETBAL Ramon Leeuwin voetbalt ook de komende jaren voor FC Utrecht. De 30-jarige verdedi ger verlengde gisteren zijn aflopende con tract met twee jaar, tot medio 2020. Danny Bakker van ADO Den Haag heeft ook zijn contract verlengd, maar dan met drie jaar. De 22-jarige middenvelder is nu aan de club verbonden tot de zomer van 2021. Bayern München haalt Sandro Wagner Wagner terug. De spits (30) komt in de win terstop voor 12 miljoen euro over van Hoffen- heim. Hij speelde in de jeugd ook bij Bayern. GO Maurice Steijn (foto) gaat niet akkoord met het voorstel van drie duels schorsing. De trainer van VVV werd tegen PSV naar de tribune gestuurd na felle kritiek op de arbitrage. De aanklager betaald voetbal wil FC Gronin gen beboeten met 7500 euro (2500 voor waardelijk). Fans staken onlangs vuur werk af bij het thuisduel met Feyenoord. Daniël Dwarswaard Amsterdam Feyenoord Q Heracles Met een plek in de kwartfinale van het bekertoernooi heeft Fey enoord nog uitzicht op de vierde prijs in drie seizoenen. Tegen He racles was een sterke start vol doende voor de winst. Mikos Gouka Rotterdam 20 Het Neder lands elftal sluit het jaar af als nummer 20 van de wereld. De FIFA pre senteerde gis teren de laat ste lijst van 2017. Een jaar terug stond Nederland 22ste. De num mer 1 is we reldkampioen Duitsland. O Q. (0 - Robin Haase gaat in het nieuwe jaar tennissen met een groter racketblad.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 30