M C 28 M ANGELA KIJKT TV ROB DE NIJS NIEUWE MUZIEK Rob de Nijs wordt deze kerst 75 jaar. De zanger komt met een jubileumconcert en heeft net een nieuw album uitgebracht met de toepasselijke titel Niet voor het laatst. „Overal waar ik kom, zit het nog vol." De jongste rel rond de mannen van Voetbal Inside roept slechts één vraag bij me op: wanneer is het toch be gonnen, de kramp waar Nederland in zit? Je kunt tegenwoordig je mond niet meer open trekken op tv en een opmerking maken die niet helemaal politiek correct is en je hebt de poppen aan het dansen. Een foute grap over homo's, alles over vrouwen, alleen al de term Zwarte Piet - het wordt per omme gaande bestempeld als homofoob, seksis tisch of racistisch. Voor de duidelijkheid: als het werkelijk kwaadaardig is, moet de dader onmiddellijk worden aangepakt. Maar als het onhandig heid is, ironie, onwetendheid of gewoon de Bovag-garagehumor van drie middelbare mannen die de pannen van het dak scoort op testosteronzender RTL7, kunnen de Sunny Bergmannen en Sylvana Simonsen van deze wereld daar dan misschien iets minder hys terisch op reageren? Misschien zal die ene jonge homo die nog uit de kast moet komen, inderdaad even hebben moeten slikken toen hij Gijp hoorde. Maar dat moeten meer men sen, elke dag, ook zonder Gijp: vrouw, man, dik, dun, christen, moslim, Twents accent of blauwe hanenkam. Tegen een stootje kun nen hoort erbij in het leven. Neem nou het Sportgala van de week. Dat fragment uit de olympische ontbijtshow van Harmen Siezen en Koos Postema uit 1988, waarin Koos aan de enige vrouw aan tafel vroeg of zij de sinaasappels wilde uitpersen. Er ging anno 2017 nog net geen schokgolf door de zaal. Waarom nou toch? Hoe érg is het nou precies dat hij dat vroeg? Wanneer is dat toch begonnen? Paul de Leeuw ging vroeger ook ver, waardoor het halve land met rode konen en 'ach' en 'oh' zuchtend thuis voor de buis zat. Maar dat heette dan progressief. Het trio Derksen- Gijp-Genee maakt al negen jaar flauwe, slechte, verschrikkelijke, maar soms ook loeischerpe opmerkingen en er was nooit zo veel ophef over als de laatste tijd. Terwijl die mannen heus niet ineens zijn geradicali seerd. Mijn wens voor 2018: iets minder #ophef op sociale media, iets meer schouderopha len, iets meer glimlachen, iets meer denken: het is een act van die drie mannen, laat ze alsjeblieft. Want als straks Genee, Derksen en Gijp ook al met meel in de mond gaan praten, wordt het wel erg saai, braaf en kleurloos op tv én in Nederland. Quote van de dag Zoon voor Tess Milne TV Carlos wint Robinson -?■ g TV Bauers in Groeten uit Aan verjaardagsca deaus doet Rob de Nijs allang niet meer. Toch weet de zanger dat hij er sowieso eentje zal krijgen als hij op tweede kerstdag 75 jaar wordt. Het is een tekening van Julius, zijn jongste zoon van vijf. „En dat is het mooiste cadeau dat je kunt krijgen", glundert hij. Een gesprek met Rob de Nijs gaat al jaren over muziek, over de geneug ten van het leven, over vaderschap en over liefde, maar sinds enkele jaren ontkomt hij niet aan een extra thema: ouder worden. „Oh zeker, het maakt rustiger, ik moet er niet aan denken dezelfde drang en driften te hebben als toen ik jong en onbe houwen was. Aan de andere kant: 75 is het nieuwe 55. Toen ik aan het be gin van mijn car rière stond, vond ik mijn vader met 36 jaar een oude man. Dacht ik: nou tegen die tijd dat ik die leeftijd heb, is het voor mij afgelo pen. De tijd heeft anders geleerd. Ik ben er nog, voor mijn gevoel is mijn pensioen nog ver weg. Ik hoop de mensen nog lang te raken met mijn muziek." Zijn vader en moeder, kort na el kaar gestorven in 2001 en 2002, wer den respectievelijk 86 en 84. „Res pectabele leeftijden, maar het had beter gekund. Tegenwoordig is het bijna jong", zegt de zanger die nog niet van ophouden weet. Meer dan 55 jaar staat De Nijs op de planken, maar een jongensachtige koorts bekroop hem onlangs bij het 75 is het nieuwe 55. Ik ben er nog, mijn pensioen is nog ver weg verschijnen van zijn album. „Die spanning blijft. Wat gaat het worden? Hoe ziet de hoes eruit? Hoe gaan de mensen reageren? Je voelt de sparkle", glimlacht hij. Het album gaat over verlies en verlangen, maar heet Niet voor het laatst. „Een beetje mys terieus en grappig. Zo van 'jullie zijn nog niet van me af. En dat hoeft ook niet, want overal waar ik kom, zit het nog vol." Ex-vrouw Voor het album werkte Rob de Nijs samen met diverse artiesten, van Fré- dérique Spigt en Jan Rot tot Daniël Lohues en Paskal Jakobsen. Ook zijn ex-vrouw Belinda Meuldijk, moeder van hun zoons Robbert (34) en Yoshi (31), was weer bereid teksten te schrijven, maar liefst zeven van de twaalf songs. Ze zijn weer goed met elkaar, nadat hij tijdens hun huwelijk een geheime relatie was begonnen met Henriette, zijn huidige vrouw, met wie hij Julius kreeg. „Het had nooit zo uit de hand mogen lopen", bekent hij nu. „Ik werd verliefd op Jet en dat stiekeme ge doe heeft veel pijn gedaan en veel energie gekost. Ik ben zo blij en dankbaar dat we nu, als één familie, weer met elkaar omgaan." Belinda, die in voor gaande jaren voor hem schreef, kwam met confron terende nummers. „Zij schrijft om aan te raken", zegt De Nijs en wijst op Zwanenmeer en Papa-Oto. „Zwa- Mensen wachten erop, ik kan ze natuurlijk niet teleurstellen vrijdag 22 december 2017 GO SHOW Tess Milne is moeder gewor den. De 29- jarige KRO- NCRV-presen- tatrice beviel zondag 10 de cember van haar eerste kindje, liet ze gisteren weten. 'Je kwam met de sneeuw storm: Cairo Willem Berg huis', schreef Tess bij een foto van haar met de baby. Carlos Platier Luna is gister avond de win naar geworden van Expeditie Robinson. De geboren Tukker was in de finale te sterk voor cabaretière Soundos el Ahmadi en you- tuber Kaj Gor gels. Carlos was dit seizoen een van de vier on bekende Neder landers die meededen aan de survivalshow. B P Het gezin van Frans Bauer zal te zien zijn in Groeten uit 19xx, een nieuw programma van RTL4. Daarin keren bekende Nederlanders terug naar het jaar waarin ze 12 jaar waren. Naast de Bau ers (1986) doen onder meer de gezinnen van Ragas (1984), en De Munk (1982) mee. 6 Denk maar niet dat je van me af bent' Dennis Jansen Boven: Julius, het 5-jarige zoontje van Rob de Nijs. Onder: De Nijs met zijn partner Henriette Koetschruiter. FOTO'S JAQUELINE DE HAAS/ HOLLANDSE HOOGTE 44 SR Sylvie Meis (39) vertelt in Grazia over de foto die ze traditiegetrouw op Instagram plaatst, in vol ornaat naast haar kerstboom.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 28