'Bedrijven VS weg uit ons land' Of er een tiende oudejaars conference komt, weet ik niet. Dat is pas over drie jaar. Besta ik dan nog? 23 KERSTVEILING PLUIMVEE Lees de column van Youp van 't Hek deze week in de VARAgids Het beste mediaweekblad van Nederland Voor Nederlandse multinationals kan het juist aantrekkelijk worden om een deel van de activiteiten naar de VS over te hevelen, waarschuwt Dirk Stalenhoef, belastingexpert bij accountants- en adviesorganisatie EY. „Deze plannen kunnen slecht uitpakken voor het Nederlands ves tigingsklimaat. Trump wil bedrij ven en activiteiten terughalen naar de VS. Het is echt America First." Het gaat hier niet om brieven busmaatschappijen, maar om echte bedrijfsactiviteiten, zoals hoofd kantoren en logistieke centra. Winstbelasting In de VS betalen bedrijven nu vaak 40 procent winstbelasting. In Ne derland is dat 25 procent en dat wordt verlaagd naar 21 procent. In de plannen van Trump gaat de winstbelasting in de VS ook omlaag naar 21 procent. „Het tariefvoordeel van Nederland als vestigingsland bestaat straks dus niet meer", zegt Stalenhoef. Daarnaast komt er een soort strafheffing op buitenlandse activi teiten voor Amerikaanse bedrijven. „Als een Amerikaans bedrijf bij voorbeeld een vergoeding betaalt voor diensten van een dochterbe drijf in Nederland, mogen die kos ten niet meer van de winst worden afgetrokken", legt Stalenhoef uit. Dat maakt het aantrekkelijker om activiteiten naar de VS te verhui zen, want in de VS gemaakte kosten mogen wel worden afgetrokken. W Strafheffing voor bedrijven VS met activiteiten in het buitenland Voor Nederlandse multinationals met bedrijven in de VS geldt deze regel ook. Het zou daardoor voorde liger zijn de activiteiten die nu hier plaatsvinden voor de Amerikaanse dochter naar de VS te verhuizen. Het grootste gevaar voor Neder land is dat er minder bedrijven uit Amerika deze kant op komen. Dat bedrijven juist weer terugkeren, is nog ongewis. Stalenhoef denkt dat dit wel zal loslopen. vrijdag 22 december 2017 Veilingmeesters leggen vogels netjes op een rijtje voor de kerstverkoop in een veilinghuis in het Noord-Engelse York. Klanten kunnen er terecht voor 800 exemplaren pluimvee, uiteenlo pend van kalkoen, gans, eend, fazant en patrijs tot kip. fotoafp De nieuwe Amerikaanse belas tingwet kan in Nederland banen kosten. Ons land wordt minder aanlokkelijk als vestigingsplaats voor Amerikaanse bedrijven nu de belastingtarieven in hun eigen land omlaag gaan. Peet Vogels Rotterdam VARAGIDS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23