8 Romy en Savannah In het pinksterweekend werden de lichamen gevonden van twee meisjes van 14, Romy en Savannah Een bizar toeval. 2017 in 17 momenten Er gaat in Bunscho ten bijna geen ver jaardag voorbij of het is onderwerp van gesprek. Dan praten bewoners vol afschuw over wat plaatsgenoot Savannah Dekker (14) en Romy Nieuw- burg (14) uit Hoevelaken is overkomen en wat de families nog altijd moeten doormaken. Duizenden bloemen lagen er voor het Oostwende College, Savannahs school. Nu zijn ze vruchtbare compost voor een hemelboom in de groenstrook naast het gebouw, waarmee de herinnering aan Savannah levend wordt gehouden. „Zodat we altijd verbonden blijven met elkaar", zei directeur Henk Koe- lewijn op 1 december, toen de boom werd geplant. Die dag was het precies een halfjaar geleden dat Savannah verdween. Later werd haar ont zielde lichaam gevonden bij Vrienden van mij hebben haar gevonden. Die hebbenernog steeds last van een parkje op industrieterrein De Kronkels. Voor veel inwo ners nog altijd een beladen plek. Steven Koelewijn komt er meerdere keren per week langs, als hij naar de jeu-de-boules- vereniging loopt. Het herinnert hem aan dat bizarre weekend dat hij zijn hele leven niet zal vergeten. „Vrienden van mij hebben haar gevonden. Die hebben er nog steeds last van. Hoe moet het dan wel niet zijn voor haar familie? Afschuwelijk gewoon." Oproep Het drama begint op donderdag 1 juni, als Savannah met vrien dinnen heeft afgesproken maar niet komt opdagen. Later die avond komt ze ook niet thuis. Moeder Monique plaatst de zelfde dag nog een eerste emo tionele oproep met een signa lement van haar dochter op Facebook. „We zijn enorm on gerust. Willen jullie dit bericht delen alstublieft!!!" Het dorp schiet snel te hulp. Honderden vrijwilligers ver spreiden flyers en starten spon taan zoekacties. „De steun is donderdag 21 december 2017 Het jaar is bijna voorbij. Net voordat het 2018 wordt, belichten onze verslaggevers nog één keer de grote nieuwszaken van 2017. Een foto van Romy Nieuw- burg tijdens haar uitvaart. FOTO ANP Raymond Boere Bunschoten

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 8