SP Sluis maakt zich kwaad, kwader, het kwaadst Tegenhanger Glazen Huis in Wachtebeke is minifestival 7 In park Puyenbroeck in Wachtebeke is dinsdag de Warmste Week van Music for Life gestart. De Vlaamse versie van 3FM Serious Request. Scheldeveste is in de vakantie een speelpaleis Dat de Warmste Week meer geworden is dan een Gla zen Huis is duidelijk. Puy enbroeck vertoont heuse Rock Werchter taferelen dankzij tent The Flame waarin artiesten als Royal Blood en Franz Ferdinand optreden. De opbrengsten gaan dit keer ook niet naar één goed doel, nee, het zijn er meer dan duizend. Deelnemers kunnen zelf bepa len voor welk doel ze een actie houden of aan welk doel ze geld schenken in ruil voor het draaien van hun favoriete plaatje op de ra dio. Er zijn eettentjes, kinderen kunnen zich uitleven op een schaatsbaan en Studio Brussel pre sentatoren Linde Merckpoel, Eva De Roo en Bram Willems hebben hun eigen, luxe slaapeiland op het water. De modderpoel die op de derde dag ontstaat na het regen achtige weer maakt het Rock Werchter gevoel helemaal af. Modder of niet, voor iedereen die gisteren afzakte naar Puyen broeck om de drie radiopresenta toren een hart onder de riem te steken, kleurden tienduizend luchtballonnen de hemel blauw. K3 Koud en regenachtig? Who ca res. Met een beetje fantasie zie je die blauwe zomerlucht écht. Een optreden van een kortgerokte K3 waarbij honderden blije kinder- BRESKENS Roompot bouwt sporthal Scheldeveste in Breskens in de kerstvakantie om tot een speelpaleis met opblaasbare at tracties. De pop-upspeeltuin gaat zaterdag open en is te bezoeken tot en met 7 januari tussen 10.00 en 17.30 uur. Alleen op 27 en 28 de cember is de speeltuin gesloten. Toegang is 2,95 euro voor kinde ren van 3 tot en met 15 jaar. Wie ook wil zwemmen betaalt 5 euro (kinderen) of 4,50 euro (volwasse nen). Roompot zegt zo'n tweedui zend bezoekers te verwachten, zo wel van het eigen park als streek- bewoners en -bezoekers. Rudy Eversdijk, toen nog geen raadslid, stond vier jaar geleden met een spandoek in de raadszaal in Sluis. 'Zakkenvullers', stond erop. De SP'er liet weten wat hij vond van het besluit van Sluis om 'op- classificatie' aan te vragen. Dat be tekent dat de gemeente in een ho gere inwonersklasse wordt inge deeld dan waar ze eigenlijk recht op heeft. Het salaris van wethouders en raadsleden blijft daardoor ook ho ger. Hetzelfde voorstel wordt van avond weer besproken, voor een nieuwe periode. Eversdijk is niet van mening veranderd, en dat zal hij laten weten ook. „Het is puur graaierij", geeft hij alvast een voor proefje. De SP is ook verbolgen over de weigering van Sluis om de plaatsing van SP-borden toe te staan in de openbare ruimte. Dat mag eenmaal niet met verkiezingsreclame, geeft het college van B en W aan. Volgens Eversdijk gaat het om 'ideologische uitingen'. „Wij verspreiden het so cialistische gedachtegoed. En dat mag wél." Wij verspreiden het socialistische gedachtegoed. En dat mag wél Eversdijk wil er werk van maken. Wordt vervolgd.Eversdijk is ook boos over het plan van het Rijk om te morrelen aan de 'afdrachtsrege ling' van de SP. Die houdt in dat overheden het salaris van raads-, Staten- en Kamerleden recht streeks op de rekening van de SP storten. De SP betaalt vervolgens zelf een vergoeding uit. „De af drachtsregeling is één van onze kroonjuwelen, het geeft aan waar we voor staan", zegt Eversdijk. „Ik wil dat geld niet." Rechter Overigens is deze discussie op de langere baan geschoven: meerdere gemeenten, waaronder Sluis, blij ven - in afwachting van duidelijke regelgeving - het geld voorlopig ge woon naar de SP overmaken. Mocht dat anders worden, dan zijn ze nog niet van Eversdijk af. „Dan stap ik naar de rechter." E# mondjes luidkeels meezingen, helpt daarbij. Dat de kreten van de meidengroep niet verder gaan dan 'Ayee lé lé lé lé' en 'Oya Lélé' merkt het jonge publiek toch niet. Al ontstaat er pas echt warmte wanneer mensen in de radiostu dio vertellen over hun mooie ac ties waarmee ze geld ophaalden voor de verschillende goede doe len. Zo valt er na het optreden van K3 een stilte wanneer een 16-jarige leerlinge van de middelbare school in Kalmthout vertelt over haar strijd tegen kanker, waarbij ze haar been verloor. Gelukkig kon het meisje lessen blijven volgen via Bednet, dat internetonderwijs biedt. De school haalde met een estafetteloop maar liefst 5.437 euro op voor Bednet. Dat verdient een vlam, die letterlijk uit een grote fakkel tevoorschijn komt. Of er nu iemand vijftig euro schenkt aan vzw Born in Africa in ruil voor het horen van Waka Waka van Shakira of 5,20 euro aan Dierenartsen Zonder Grenzen voor Kind van de Duivel van Je- broer: het werkt. Muziek en goede doelen, het is een gouden combinatie Muziek en goede doelen, het is een gouden combinatie om de laatste week voor Kerstmis net wat warmer te maken. De Warmste Week van Music for Life duurt nog tot en met zondag 24 december en is dagelijks van zes uur 's ochtends tot middernacht te bezoeken. donderdag 21 december 2017 3$ Warmste Week pakt flink uit Gertie de Boey Het zijn drukke tijden voor de SP in Sluis. De raadsfractie heeft drie dingen tegelijk om zich boos over te maken. Martijn de Koning Oostburg -Rudy Eversdijk, SP-raadslid rtfcSKi Wi WCffiN- v PQQUE5 h GEET&E1S YÏW Bezoekers van Warmste Week komen een cheque van 1.744,51 euro inleveren voor Make-A-Wish. fotos peter nicolai Het publiek bestaat uit jong en oud.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 84