Blaffen naar de baas Man opgepakt voor rollen pinpas ouderen 3 stofzuigd wordt, springt ze op de dichtsbijzijnde schoot. Want dat vindt Dolly eng. Iedereen is dol op Dolly, maar Esther Schalk uit Middelburg mis schien nog wel het meest, ,,'s Och tends denk ik: naar Dolly! Je moet je voorstellen dat je naar je werk gaat en daar zo'n knuffelig beestje De bedrijfshond is de overtreffende trap van bewegings stimulansen op kantoor aantreft, dat altijd vrolijk is. Heer lijk toch? Lekker formaatje ook. Ze ligt vaak op schoot terwijl ik aan het bellen ben. Elke anderhalf a twee uur gaat iemand naar buiten met Dolly. Dan is het soms wel even vechten wie mag. Heerlijk toch, even frisse lucht, je hoofd leegmaken? Poepzakje mee en lek ker wandelen." Bij notariskantoor Ammerlaan Legal in Goes springt James en thousiast op als z'n baasje de riem pakt. James is een Duitse staander: een jachthond dus. En bovendien een kleuter, die nog wild wil spe len. Specialist ondernemingsrecht Jeroen Ammerlaan kijkt enigszins verliefd naar de jachthond, die uit gelaten in het rond springt. „Dit is wel een atypisch moment, hoor. Over anderhalfjaar is dit een be daarde hond die rustig aan je voe ten ligt terwijl je zit te werken. Nu is het hele kantoor nog bezig hem op te voeden. Het idee is dat het beter is om door de dag heen be- weegmomenten te hebben, dan twee keer per week naar de sport school", legt zijn baas uit. Dat is dan ook de reden dat Ammerlaan James aanschafte, vier maanden geleden. „Zitten is het nieuwe ro ken, zei mijn fysiotherapeut toen ik rugklachten kreeg. En de be drijfshond is de overtreffende trap van bewegingsstimulansen op kantoor." In november begon de politie een onderzoek naar meerdere diefstal len van bankpassen in Goes, Mid delburg, Bergen op Zoom, Rotter dam en Tilburg. Van de voorname lijk oudere slachtoffers was de pin pas gestolen nadat de helpsters eerst de pincode hadden afgeke ken. Zij hielpen ook bij de diefstal. Volgens Weydema viel het re chercheurs op dat alle slachtoffers bejaard of hoog bejaard waren. „De verdachten keken voornamelijk bij supermarkten over de schouder mee tijdens het pinnen. Vervol gens werden ze buiten aangespro ken en de bankpas gerold. Hierna werd vaak binnen tien minuten gepind. De verdachten slaagden er ook in geld van spaarrekeningen via internetbankieren over te ma ken naar de betaalrekeningen. Ze verhoogden in een aantal gevallen de daglimiet waarna ze het maxi male bedrag pinden en dure arti kelen kochten." Volgens de politie chef werden zo slachtoffers voor duizenden euro's besloten. Omdat de verdachten in een groot gebied opereerden, duurde het enige tijd voor de politie in de De verdachten keken voornamelijk bij supermarkten over de schouder mee gaten had dat het om een beperkt aantal verdachten ging. „Alerte in woners van Goes en Middelburg konden een goede beschrijving ge ven waarna het onderzoek startte", aldus Weydema. Op donderdag 14 december hield de politie de Tilburger aan in zijn woning aan de Jacob van Ou- denhovenstraat. Daar trof de poli tie ook een deel van de buit aan, evenals een bedrag van bijna tien duizend euro. Het geld en een hor loge van het merk Rolex was in een toiletunit verstopt. Deze goederen zijn in beslag genomen. De politie raadt aan om dit soort misdrijven te voorkomen door niet toe te staan dat iemand dicht in de buurt staat terwijl er gepind wordt. „Vraag de persoon achter u om af stand te houden. Scherm uw pin code af. Loop pas weg als u alles goed hebt opgeborgen." De verdachte (30) zit in Toren- tijd. De rechter-commissaris be sliste gisteren dat het voorarrest met veertien dagen is verlengd. Kijk voor het laatste nieuws ook op pzc.nl VERBOUWINGSUITVERKOOP OP DE GEHELE WINTERCOLLECTIE r-jituiiihimm donderdag 21 december 2017 kantoor in de benen -Jeroen Ammerlaan van Ammerlaan Legal Als de Belastingdienst oordeelt dat de onderneming eigenaar is van de hond, zijn zaken als hon denbelasting, aanschaf, voeding en medische kosten aftrekbaar. Het bedrijf moet wel aannemelijk maken dat er een duidelijk be drijfsbelang is. Overigens geldt het zelfde voor de - minder voorkomende - be- drijfskat. Uit onderzoek blijkt dat de hond een ontspannende werking heeft op werknemers (zowel door het knuffelen en aaien als het wande len). Bij boze klanten kan de aan blik van een kwispelende hond de scherpe kantjes wegnemen. Een hond op de zaak is een sym bool van een onconventionele, moderne bedrijfscultuur. Maak hier vooral gebruik van in de com municatie naar buiten: goed voor het corporate image. Bespreek voor de aanschaf wel even met het personeel of ieder een het ziet zitten. Alleen dan kan het effect positief zijn. De baas die overweegt perso neelsleden hun eigen hond te laten meenemen, moet wel even goed nadenken over de gevolgen: een slecht opgevoede hond of een die wel eens een ongelukje heeft, zal de sfeer eerder kwaad dan goed doen. Esther Schalk laat bedrijf shondje Dolly uit. foto's lex de meester Dankzij oplettende inwoners van Middelburg en Goes slaagde de politie erin een Til- burger aan te houden die ver dacht wordt van het beroven van een groot aantal ouderen. Met enkele vrouwelijke helpers maakte hij in een paar maanden tijd ruim 100.000 euro buit, zei politiechef Ronald Weydema. Emile Calon Middelburg - Ronald Weydema, politiechef Koopzondagen 24 december vanaf 12:00 geopend 31 december vanaf 11:00 geopend (m.u.v. Goes) NO EXCESS - ONLY SONS - FRANSA - CARS - NOIZE PME LEGEND - VERO MODA - ONLY - G-STAR RAW 00k online op Jeansinn.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 75