Het goede voorbeeld Veelbesproken terrein bij Oostburg krijgt recreatieve functies 'Soldaat van Zeeland' Jan Rus geraakt door Soldaat van Oranje ZLM Tour gaat met heel veel moeite ook in 2018 door Er gloort hoop voor de verpauperde voormalige Euregiotuinen bij Oostburg. Recreatie-ondernemers willen er aan de slag. Het gemeentebestuur in Sluis staat er helemaal achter. donderdag 21 december 2017 pzc.nl e-mail: bevelanden@pzc.nl ZEELAND4 ZEELAND 12 Martijn de Koning Oostburg Het verpauperde Euregiotuinen- complex bij Oostburg krijgt einde lijk een nieuwe invulling. Het cen trale gebouw krijgt een horeca functie, er komt een aantal plekken om te overnachten en het terrein zal worden gebruikt voor evene menten. Initiatiefnemer is de fami lie Van Damme, eigenaar van strandcamping Groede. Het complex, dertien hectare groot, kent een uiterst roerige ge schiedenis. In 2003 openden er - na een flinke financiële injectie van de gemeente Sluis - de Euregiotuinen. Bezoekers konden daar van ver schillende soorten tuinen genie ten. De boel ging al na een halfjaar failliet. Verschillende plannen voor nieuwe initiatieven - onder meer huizenbouw, eenwellnesscentrum en een fruittuin - werden inge diend en leken kansrijk, maar ze gingen steeds niet door. Het vervallen terrein werd, aan een drukke toegangsweg van Oost burg, steeds meer een schandvlek voor het gemeentebestuur. Het complex kreeg, als extreem voor beeld van 'hoe dingen bij de over heid mis kunnen gaan', zelfs meer dere keren landelijke publiciteit. Uiteindelijk nam het gemeentebe stuur zijn verlies van meer dan een miljoen euro en kocht de grond te rug. Sluis schreef vervolgens een prijsvraag uit. Uit negen inzendin gen werd het plan van de Van Dam mes gekozen. Die hebben hun spo ren in West-Zeeuws-Vlaanderen inmiddels verdiend. Ze zijn eige naar van Strandcamping Groede en baten, op een steenworp afstand daarvan, recreatieterrein Groede Podium uit. „Ik vind het een prachtig terrein", verklaart Eric van Damme. „Het straalt nog altijd rust en schoon heid uit." Dat karakter moet ge koesterd worden, vindt hij. „We willen de parkachtige, landschap pelijke uitstraling behouden." Een deel van het complex kan gebruikt worden voor evenementen. „Waar we het dan precies over hebben, dat gaan we nog bekijken. Op dit mo ment zijn foodtrucks populair, maar er komen zeker weer nieuwe trends. En anderen komen vast ook We willen de parkachtige, landschappelijke uitstraling behouden - Eric van Damme, initiatiefnemer met ideeën." Het centrumgebouw wordt verbouwd tot horecagele genheid, en op het terrein komen vijftien tot twintig 'recreatieve een heden'. „We weten nog niet precies in welke vorm, maar die functie wordt ondergeschikt aan de rest. Het wordt zeker geen camping." Het terrein, op bijna tien kilometer van de kust, moet straks zowel streekbewoners als toeristen gaan trekken. Wethouder Chris van de Vijver zegt blij te zijn met het resul taat. „Toen we die prijsvraag uit schreven, hadden we geen idee wat we konden verwachten. Er zijn meerdere goede ideeën binnenge komen. We hebben de gemeente raad een aantal geanonimiseerde plannen voorgelegd, en die had een voorkeur voor dit initiatief. En wij als college eigenlijk ook." Waar een winnaar is, zijn ook verliezers. Zo haalde het plan voor de bouw van een crematorium, dat in de regio enthousiast werd ont vangen, het niet. „We hebben vooral naar de inhoud gekeken, al speelde de prijs die plannenmakers wilden bieden ook wel een rol", geeft Van de Vijver aan. Om het initiatief mogelijk te ma ken, is een bestemmingsplanwijzi ging nodig. Dat duurt naar ver wachting een klein jaar. ZEELAND 2 De 91-jarige Nellie Verkeste uit Domburg geniet van de zelfgemaakte kerstkaart die de 11-jarige Nuray haar heeft gebracht. Eenzaamheid is niet goed en zeker niet met Kerstmis. Daarom besloten Nuray en vier van zijn klasgenoten de ouderen in zorgcentrum Simnia allemaal een kaart te bezorgen. zeeland 5 It Nieuwe invulling Euregiotuinen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 73