Ga je skiën? Pas op je knieën ÖZCAN AKYOL corendon 6 KORTING ROC Marbella Park AtvUIi/caIv geldig t/m Occidental Isla Cristina corendon nl 023 75106 061 Column y @ÖzcanAkyol Mijn leven bestaat momen teel uit twee zaken: werk en het gezin. En dat is héél zwaar. Voor iets anders is geen ruimte. De enige sociale activiteit die ik onderneem, is het verspreiden van allerlei koddige Instagram-stories, die mijn volgers deelgenoot ma ken van de rappe ontwikkelingen die onze baby (acht weken) en dreumes (22 maanden) doorma ken. Eerder deze week vond ik even de tijd, ondanks alle hectiek, om de televisie aan te zetten. Tot mijn grote vreugde zag ik het programma Een huis vol, een portret van verschillende grote ge zinnen, met veel kinderen, die el kaar door de kakofonie van alledag slepen. Mijn vriendin en ik keken vol bewondering naar de familie Adema uit Bathmen die hun vier ling wilde leren om te slapen in bedden zonder hekjes. Het leverde komische taferelen op. Om de zoveel tijd donderde één van de peuters uit het bed, ge volgd door een jammerklacht of hartverscheurend huilen, waarna de vader - wat een lankmoedig heid - weer uit zijn eigen bed moest stappen. Het is mooie en ontroerende televisie, liefdevol ge maakt, die alles weer even in per spectief plaatst. Wat hadden wij, in Deventer, nou eigenlijk te mek keren? De familie Buddenbruck ver wacht inmiddels een tiende telg, en doet dat met een grote glim lach, ondersteund door alle andere kinderen, die onderdeel van de fa briek zijn geworden - want dat is een groot gezin. v recht de lof- >- trompet over Papa fay Lo- "1 pez, die in zijn eentje - de vrouw had er geen zin meer in - vijf kinderen groot- brengt, zonder zelfbeklag of kwaadsprekerij. Gewoon een ge schikte vent. Goede televisie kan op vele manieren worden gedefi nieerd. Wat Een huis vol presteert, is tamelijk uniek. Het biedt ons amusement, geeft steun en weet bij tijd en wijle te ontroeren. Want aan het einde van iedere aflevering kan je niets an ders voelen dan onmetelijk veel respect voor al die ouders en hun kinderen. Dan blijkt de opvoeding van die twee koters van ons best behap baar. Sterker nog - wat zeuren we eigenlijk? Er is genoeg kritiek op de NPO, vaak terecht, soms niet, maar als ze iets moois maken, zo als Een huis vol, dan past maar één ding: een diepe buiging. Van alle wintersportblessures is de knie met 20 procent het vaakst de klos. Dat is veel vaker dan de schouder (9 procent), pols (8 pro cent), arm (6 procent) en neus (6 procent). Vaak betekent de knieblessure ook het einde van de wintersport. Dat de knieblessure zo vaak voorkomt, komt volgens Bert Ro- mani van de Nederlandse Ski Ver eniging (NSkiV) doordat het een complex en dus kwetsbaar ge wricht is. Bij draaivallen is de knie het eerste vrije gewricht dat de klappen opvangt. „Skischoenen van nu zijn zo goed, dat de voet en enkel beschermd zijn." Een gedegen voorbereiding kan leed voorkomen, aldus Romani. „Zorg dat je fit aan de wintersport begint, dus dat je conditie op peil is en je spierversterkende oefe ningen hebt gedaan. Fietsen en schaatsen is een goede training." Europeesche Verzekeringen ziet de laatste jaren het aantal let selmeldingen weer stijgen. Vol gens Lukas Kreutzer komt dat vooral door een toename van het aantal wintersporters. „Op de piste is te merken dat de econo mische crisis achter ons ligt. Met name in de schoolvakanties leidt dit tot meer drukte." Daarbij heeft ook de slechte sneeuw van de afgelopen jaren een rol gespeeld, zegt Bert Romani. „Gelukkig is er dit jaar i Bij draaivallen is de knie het gewricht dat de klap opvangt veel natuursneeuw. Dat zorgt voor minder ijzige en brede pis tes. Hopelijk valt daardoor het aantal ongelukken dit jaar mee." Wintersport zorgt voor blessu res, maar het overgrote deel van de toeristen komt zonder kleer scheuren thuis. Per 1.000 polissen ontvangt Europeesche Verzeke ringen vijftien blessuremeldin gen. Bij - vaak goed voorbereide - leden van de Nederlandse Ski Vereniging is dat aantal met vijf een stuk lager. De opvoeding van die twee koters van ons blijkt best behapbaar 8 DAGEN NUVANAF 22 DECEMBER Spanje Costa del sol Spanje Costa de la luz All Inclusive All Inclusive donderdag 21 december 2017 GO Een huis vol Ier stak collega ela de Jong in deze krant al te- Wintersporters raken veruit het vaakst geblesseerd aan hun knieën. Dat blijkt uit gege vens van reisverzekeraar Euro- peesche Verzekeringen. De Nederlandse Ski Vereniging raadt skiërs en snowboarders aan spieroefeningen te doen of wat opfrislessen nemen. Koen Voskuil Utrecht An< In 2017 volledig gerenoveerde kamers Ideaal hotel voor het hele gezin Miniclub, minidisco en speeltuintje Zwembad met glijbanen 900 meter van het strand Gratis wifi bij de receptie Gratis shuttleservice naar het strand Vlak bij het fraaie strand en Isla Cristina Activiteiten voor jong en oud Zwembaden met apart kinderbad AU Inclusive met heerlijke uitgebreide buffetten Gratis wifi in de openbare ruimtes Sauna, fitnessruimte, biljart en tafeltennis Grenzend aan een natuurgebied Prijzen zijn per persoon en gebaseerd op een 2-persoonsbezetting bij 8 dagen. Reissom exclusief Calamiteitenfonds van €2,50 en administratie kosten per boeking. De winterkorting geldt per boeking en is nog niet in bovenstaande prijzen verwerkt. Druk- en zetfouten voorbehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 6