Het groene Ierland Ierland v 5 INTERVIEW OUDERS VAN DOODGEREDEN ANOUK Marjon (55) en Willy (57) Schuurmans verloren met oud en nieuw hun enige dochter Anouk (22). Ze werd slachtoffer van een drankrijder. De week ervoor werd hij gepakt toen hij ondanks een rijontzegging met drank op door rood reed. 599 699 979 Vliegreizen Kras.nl/ierland of bel 088-0885 886 zegging op zak te hebben en reed door rood met drank op." Mokerslag Dat in- en intrieste nieuws komt aan als een mokerslag. „Het ongeluk van Anouk had gewoon voorkomen kun nen worden!" Het tekent nog altijd het gezicht van Marjon. „Rij niet met drank op! Het werd onze Anouk fa taal. De dood van Anouk, je leert er mee leven, maar je komt het nooit meer te boven. „Mensen zeggen me vaak: Anouk was op de verkeerde plek, op de ver keerde tijd. Maar dan heb ik zoiets van: Nee! Zij had het recht om daar bij groen licht over te steken. Hij had nooit in die auto mogen zitten! Tot hij voor moest komen, hadden ze hem vast moeten zetten. Daar moe ten ze bij justitie echt nog een keer over nadenken. De maatschappij moet je tegen zo iemand in bescher ming nemen." In juni zou Anouk afstuderen. „Het wrange is dat Anouk in haar laatste jaar zat van de studie toegepaste psy chologie. Ze wilde graag mensen met een verslaving helpen, om ze weer een toekomst te geven en dan treft ze zo iemand op haar pad." Op li november waren Marjon en Willy 25 jaar getrouwd. „Wat doe je zo'n dag? Dat zijn hele lastige dingen. Doe je helemaal niks, dan krijg je ook geen mooie herinneringen meer. We leven een beetje dag bij dag. Als ik aan feestdagen of aan oud en nieuw denk, dan komen de tranen." Tegen Vincent B. is drie jaar geëist en tbs met dwangverpleging. Hij is in hoger beroep gegaan, dat waarschijn lijk in maart of april wordt behan deld. „Doordat de zaak sleept, blijven heel veel gesprekken over de dader gaan. Maar hij verdient die aandacht niet. Ik wil het over Anouk hebben", aldus Marjon. Samen met Stijn en zijn ouders 'vieren' ze oud en nieuw. „Wat dat gaat brengen, zien we dan wel. Om kwart over één laten we een wens- ballon op om bij Anouk stil te staan." Oudejaarsavond. Anouk en haar vriend Stijn van den Hurk luiden in het Brabantse Geffen met vrienden 2017 in. Even voor één uur pakken ze de fiets. Hij naar vrienden in Heesch, zij naar vriendinnen in Oss. „Dat was het mooie aan hun relatie, dat ze el kaar ook vrij lieten", vertelt moeder Marjon. „Stijn vroeg nog: moet ik met je meefietsen? Maar dat stukje moet ze toch alleen kunnen fietsen", vraagt ze zich nog altijd af. „Stijn vroeg nog wel of ze even een appje wilde sturen als ze er was." Toen Stijn na een half uur nog niets van haar had gehoord, werd hij onge rust. Marjon: „Hij belde haar vriendinnen. Is Anouk bij jullie? Ze had er al lang moeten zijn." Stijn ging Anouk zoe ken. „Toen is hij op het ongeluk gestuit. Politie. Zwaailichten. Hij is uit de auto gesprongen, zag Anouks fiets liggen. Hij wist meteen hoe laat het was." Marjon en Willy kwa men op dat moment thuis, zij had den met vrienden op het nieuwe jaar getoost. „Wij waren nog geen vijf minuten binnen of de politie stond aan de deur." 2017 was maar amper begonnen toen ze te horen kregen dat hun dochter een ernstig ongeluk had ge had. „We zijn met een rotgang in de politieauto naar het ziekenhuis in Nijmegen gebracht. Al gauw was dui delijk dat ze zodanig hersenletsel had, dat ze zou overlijden." Door de klap van het ongeluk was de auto zijn nummerplaat verloren. „Een paar uur later vonden ze degene die onze dochter heeft doodgereden. Hij is gewoon Nieuwjaar gaan vie ren in Oss." De 28-jarige Vincent B. uit Nijmegen weigerde die och tend een bloedtest. „Op de rechtszitting hoorden we dat hij 's middags met een vriend in Nijmegen al had gedronken en drugs had ge bruikt." Een week of vier na het on geval belt de politierecher- cheur aan bij huize Schuur mans. „Wij kregen te horen dat de dader in de nacht van 25 op 26 december ook al was aangehou den in zijn woonplaats Nijme gen. Hij bleek toen al een rijont- 8 dagen al v.a. Ga mee in het ritme donderdag 21 december 2017 GO 'Je komt het nooit meer te boven' Het monumentje voor Anouk Schuurmans, in de woonkamer in Geffen. foto's koen verblijden Marjon en Willy vertellen over hun verlies. Bekijk de video op onze website Marcia Nieuwenhuis Geffen T Marjon en Willy Schuurmans: „Hij had nooit in de auto mogen zitten." 1 .tXiJ Rijd door intens groene valleien, langs grillige kliffen en eeuwenoude kastelen. Proost in de pub met de vriende lijke leren. Failte Ireland, welkom in Ierland! Fly-drive Hello Ireland In uw eigen tempo langs de metershoge klif fen van Moher, de beroemde Ring of Kerry en het bruisende Dublin. Met vlucht, hotels of B&B's en all-in autohuur O eigen risico). Klantbeoordeling 7,9 Zie: Kras.nl/38821 Groepsrondreis Hello Ireland Geniet van de vele uitzichten over ruige i kusten en luister naar de verhalen over de eeuwenoude cultuur van uw deskundige reisleider. Incl. ontbijt en 4 x diner. Klantbeoordeling 8,4 Zie: Kras.nl/35669 Groepsrondreis Grand Tour Ierland Heerlijke combinatie van authentieke steden en prachtige natuurtochten door de groene heuvels van Ierland. Met Nederlands sprekende reisleiding en 4 x diner. Klantbeoordeling 8,3 Zie: Kras.nl/38691 8 dagen v.a. 11 dagen v.a. 4=jr£ Prijzen per'persoon o.b.v. 2 personen exclusief servicebijdrage, reserveringskosten en Calamiteitenfonas Cliffs of Moher KRAS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 5