m 0) Middenklasser in het rijke oeuvre van Woody Allen 6 Toen acteur James Franco het boek The Disaster Artist las, over de achtergronden van The Room (de slechtste film aller tijden) wist hij het meteen: dit verhaal schreeuwt om verfilming. „Het gaat over de ultieme droom om het in Hollywood te maken." Top 5 in de bioscoop €327.000 €24.000 Nu in de bios €10.000 Jumanji: Welcome to the Jungle ★★★i KOMEDIE Pitch Perfect 3 Paddington 2 FILMNIEUWS 2019 Spider-Man krijgt weer een vervolg Acteurs nomineren Three Billboards at is de slechtste film waarin hij zelf ooit heeft gespeeld? James Franco toont zijn vermaarde grijns, denkt lang na over het antwoord en consta teert dan diplomatiek: „Misschien is het maar beter dat ik niets zeg. Ik zou bepaalde mensen kunnen kwetsen. Geloof mij maar, er zijn meerdere titels die hier voor in aanmerking komen. Vooruit dan maar. Laat ik een film van mezelf noemen: Fool's Gold, die heb ik zeifin 2005 geregisseerd. Er zat zelfs ei gen geld in, maar ik had totaal geen benul waar mee ik bezig was." Met 146 vertolkingen in films en televisieseries op zijn naam heeft de 39-jarige Franco de afgelo pen decennia niet bepaald stilgezeten. Hij noemt zichzelf in interviews regelmatig een workaholic. De acteur, bekend uit 127 Hours, Eat Pray Love en drie Spider-Man-films, is daarvoor zelfs in thera pie geweest. Want behalve acteren heeft hij zich ook als regisseur, schilder, dichter en schrijver ge manifesteerd. Zijn bewijsdrang lijkt niet te beteu gelen. „Daarom herkende ik mijn karakter wel enigszins in dat van Tommy Wiseau", zegt Franco in Londen, waar hij samen met zijn broer en te genspeler Dave (bekend uit de doktersserie Scrubs over zijn film The Disaster Artist praat. „Tommy wil iets bereiken dat duizenden anderen voor hem en na hem ook willen: een carrière in Hollywood. Al leen heeft hij het vereiste talent niet, maar dat deert hem niet. Hij laat zich niet van de wijs bren gen. Daar heb ik veel respect voor." Mysterieus Wiseau is een van de meest mysterieuze figuren die ooit in Hollywood heeft rondgelopen. Hij ziet er met zijn lange donkere haren en lederen outfit enigszins uit als een overjarige kruising tussen Alice Cooper en Jim Morrison. De poster van de zanger van The Doors hangt zelfs bij hem aan de muur. Van zijn afkomst weet niemand het fijne. Ver moedelijk komt hij gezien zijn vette accent en woordkeus uit Polen. Zijn leeftijd is een goed be- Wonder Wheel Ook een minder geslaagde film van Woody Allen is altijd nog de moeite waard. Onder die categorie valt Won der Wheel, een in de jaren 50 gesitu eerd liefdesdrama dat geïnspireerd lijkt op het werk van schrijver Ten nessee Williams (A Streetcar Named Desire). Wonder Wheel is een drama over verkeerde keuzes in het leven, hunkering naar een beter bestaan en de grillige kanten van de liefde. Dit alles overkomt serveerster Ginny (Kate Winslet) die samen met haar echtgenoot (Jim Belushi) op Coney Island woont, waar hij bij de pier een draaimolen runt. Ginny had ooit acteerambities, raakte zwanger, verliet haar man om in de armen te belanden van de ker misexploitant wiens voornaamste passies honkbal en vissen zijn. Niet bepaald de interesse van zijn vrouw die nogal gemakkelijk in de armen valt van een badmeester (Justin Tim berlake). Wonder Wheel, vernoemd naar het reuzenrad van Coney Island, zit vol opgekropte emoties die in de hoogste versnelling raken als de maf- fia ten tonele verschijnt. Allen pakt uit met overbekende thema's als ver vlogen dromen en slechte huwelij ken. Kate Winslet overtuigt, maar de film oogt erg toneelmatig. In Aliens rijke oeuvre is Wonder Wheel een middenklasser. - A.Z. donderdag 21 december 2017 Hoogste opbrengst afgelopen week 1 (-) Star Wars: The Last Jedi 2 (1) Bad Moms 2 €29.000 3 (3) Gek van Geluk €29.000 4 (2) Murder on the Orient Express 5 (-) Dr. Knock Vier tieners worden via een compu tergame in het spel Jumanji ver plaatst. Ze moeten zien te overleven in een oerwoud waar veel gevaren loeren. Met onder anderen: Jack Black en Dwayne Johnson. KOMEDIE Het meidengroepje uit de vorige film is uit elkaar gevallen. Maar een indivi duele muzikale carrière zit er niet in. Natuurlijk slaan ze de handen ineen om weer samen op te treden. Met onder anderen Rebel Wilson. FAMILIEFILM Heerlijk vervolg op de eerste Pad- dington-film over de goedwillende beer die deze keer in Londen te maken krijgt met de praktijken van een gefrustreerde acteur, gespeeld door Hugh Grant. M Het duurt nog even voordat de film in de bios coop is te zien, maar Spider- Man: Homeco ming krijgt een vervolg. De stripverfilming, die al vele hoofdrolspelers en versies heeft gekend, wordt in juli 2019 in de bioscoop ver wacht. Tom Hol land behoudt de titelrol en Jon Watts blijft de regisseur. HOLLYWOOD De thriller Three Billboards Out side of Ebbing, Missouri is de favoriet bij de uitreiking van de SAG-Awards. De prijzen wor den toegekend door leden van de acteurs vak bond. De film, met Frances McDormand in de hoofdrol, is vier keer voor gedragen. Be halve McDor mand werden ook tegenspe lers Sam Rock well en Woody Harrelson geno mineerd. E w DRAMA Regie: Woody Allen. Hoofdrollen: Kate Winslet, Jim Belushi en Justin Timberlake. Kate Winslet als serveerster Ginny. fotoparadiso AbZagt Glansr voor de sle<

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 50