Boodschapper van de componist s 5 Eerbetoon aan Clapton Avond vol verhalen blijven vernieuwen. Ook al word ik zelf natuurlijk een jaartje ouder." En dan komen we terug bij die keuzes. „Ik ben bewuster geworden met mijn boekingen, al heb ik dit jaar toch meer gedaan dan ik van plan was. Maar ge zond leven - sporten, eten - helpt." Azië, daar kan hij zich moeilijk in toom houden. Het is dé groeimarkt binnen de dance. Ze schreeuwen er om EDM (elektronische dansmu ziek), legt Verwest uit. „Alles is daar nog nieuw." Clubs en festivals schie ten uit de grond op het continent. In Azië gebeurt nu wat zich rond 2010 in de VS voltrok: EDM breekt er keihard door. En Tiësto is weer de man aan de frontlinie. „Iedereen is enorm en thousiast. Gekkenhuis. Op de dans vloer, maar soms ook erbuiten. China is bijvoorbeeld soms echt een lastig verhaal. Langzaam ontstaat daar meer vrijheid, maar de overheid blijft erg streng. Half november zou ik in Chengdu optreden, maar dat werd op het laatste moment geannuleerd. Het stadsbestuur zag het niet zitten." Dat zal het college van B en W in Breda niet van plan zijn. Sterker nog: dat staat morgen waarschijnlijk vol tallig mee te feesten in de nieuwe, grote evenementenlocatie Breepark. Dat wordt met Tiësto's 'thuisshow' ten doop gehouden. Het optreden staat in het teken van Clublife Vol. 5 Maria Milstein Passie is een van de belangrijkste dingen in het leven. Het is alles voor mij China, het album dat hij onlangs lan ceerde rond zijn China-tournee. Hoe wel er nog kaarten te krijgen zijn, lijkt het volgens de organisatie richting een vol huis te gaan. Het maakt het meteen tot zijn grootste solo-show ooit in Breda. Wat voor verwachtingen hij heeft bij het optreden? „Daar ben ik nog niet helemaal uit. Vergeet niet: omdat ik al zo lang meeloop, komt er echt een mix van jong en oud naar mijn shows. Dat is altijd aftasten. Het zal een set met een mix van de oude en de nieuwe Tiësto-sound worden." En: het is ter plekke kijken hoe het pu bliek reageert. Zo ging het ooit in de Spock, het kleine donkere hol in de Graanbeurs in Breda, waar hij telkens weer uit moest vinden hoe hij het pu bliek los kon krijgen. „En zo werkt het nog steeds." Blues Dialect Iaria Milstein straalt per soonlijkheid uit, maar stelt duidelijk dat ze zich als musicus in dienst van de mu ziek en de componist stelt. Zij ziet zichzelf als een tussenpersoon die probeert de muzikale boodschap over te brengen naar de luisteraar. Zij komt uit een muzikaal gezin. Vader is pianist, moeder altvio liste. „Ik hoorde vanaf mijn ge boorte dagelijks veel muziek. Mijn moeder had enkele kleine viool leerlingen en dat vond ik span nend. Ik kreeg mijn eerste lessen Ik ontmoette er mensen die net zo gek waren als ik! toen ik 5 was, van de vermaarde vi oolpedagoge Valentina Korolkova. Het luisteren naar opnames van vi olisten zoals Menuhin, Kreisler, Thibaud en Oistrakh beïnvloedde mijn ontwikkeling." „Ik groeide op in een gelukkig gezin. We verhuisden naar Frank rijk toen ik nog jong was. Daar moest ik wennen aan de nieuwe taal en de vreemde omgeving. Ik volgde tot mijn elfde les op school en kreeg daarna thuisonderwijs om meer tijd te hebben voor mijn vioolstudie. Ik studeerde dus niet samen met andere leerlingen en daardoor voelde ik me nogal geïso leerd. Het was een opluchting om weer te verhuizen naar Nederland waar ik aan het Conservatorium van Amsterdam ging studeren bij Ilya Grubert en mensen ontmoette die net zo gek waren als ik!", ver telt de violiste. „Ik werd ook met een verliefd op Amsterdam en ben nog steeds blij dat ik daar woon." Inmiddels is Milstein zelf do cente, aan de Sweelinck Academie van het conservatorium in Am sterdam. Daarnaast treedt ze vaak op als lid van het Van Baerle Trio (met pianist Hannes Minnaar en cellist Gideon den Herder) en is ze actief als soliste en in kamermu- ziekverband. Zij vindt deze combi natie ideaal. „Ik vind lesgeven ge weldig. Door aan je studenten iets uit te leggen, leer je zelf alles beter te begrijpen." In 2015 werkte de violiste mee aan het Scaldis Festival van Ma thieu van Bellen, met wie ze nu haar leven deelt. „Het was een groot geluk om Mathieu te ont moeten. We inspireren elkaar. We denken vaak hetzelfde over mu ziek en kunnen er uren over pra ten. Mathieu en ik bouwen allebei een carrière uit en proberen zoveel mogelijk samen te zijn. Het is een puzzel om onze professionele le vens met een normaal gezinsleven te combineren, maar dat lukt ons goed. We zullen wel moeten leren om onze professionele verplichtin gen beter te plannen. Misschien moeten we vaker 'nee' zeggen." Roman In oktober verscheen de cd La So nate de Vinteuil. Maria Milstein maakte deze samen met haar zus Nathalia (pianiste). Aanleiding was de roman A la recherche du temps perdu van Proust. Op de cd staan sonates die mogelijk prototy pes voor de fictieve Sonate de Vin teuil in de roman zijn geweest. In januari krijgt Milstein de Ne derlandse Muziekprijs, de hoogste onderscheiding die een musicus kan krijgen. Op tweede kerstdag speelt ze in Terneuzen. Samen met Mathieu van Bellen brengt ze de Sonate voor twee violen van Spohr en met Nicolas van Poucke de So nate van Debussy. Van Bellen en Van Poucke spelen nog de achtste sonate van Beethoven. Milstein: „Heerlijk om weer in Terneuzen te spelen. Zeeuws-Vlaanderen is echt mijn tweede thuis geworden." donderdag 21 december 2017 PZ Tijs Verwest, alias dj Tiësto. FOTO JORDANLOYD 44 Morgen, 20.30 - 4.00 uur, Breepark Breda. Met o.a. Tiësto, W&W, Funkerman, Suyano. Tickets: breepark.nl Verschillende Zeeuwse artiesten brengen vanavond in De Spot in Mid delburg een eerbe toon aan Eric Clap ton, tijdens Songs of the Heart. Clapton wordt getypeerd als de directe link tus sen de grondleg gers en de heden daagse vertolkers van de blues. De Brit staat bekend om zijn elektronische gitaar muziek, maar is ook akoestisch een fe nomeen. In De Spot zal voor de gelegen heid louter akoes tisch gespeeld wor den. Vanavond, De Spot Middelburg, 20.30 uur Vier vertellers nemen het publiek bij 't Podium in Zaamslag mee naar een an dere wereld tijdens een avond vol ver halen. leder met zijn eigen insteek en in zijn eigen dialect. De een brengt een spannend verhaal, de ander heeft een wat humoristischer insteek. Het geheel wordt omlijst met muziek van Piet Scheerders (be kend van de band Ambras) en een glaasje glühwein. Woensdag 27 dec, Podium van Zaamslag, 20.00 uur Maria Milstein (32) reist als vio liste door heel Europa. In januari krijgt ze de Nederlandse Muziek prijs. Zij verzorgt op tweede kerstdag een recital in Terneu- zen, samen met violist Mathieu van Bellen en pianist Nicolas van Poucke. Jeanette Vergouwen Maria Milstein Recital Maria Milstein, Mathieu van Bellen en Nicolas van Poucke, Porgy en Bess Terneuzen, dins dag 26 december 15.00 uur. Maria Milstein: „Door aan je studenten iets uit te leggen, leer je zelf alles beter te begrijpen." fotomarcoborggreve

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 49