Oude hits, metal en verhalen 4 Tijs Verwest Dj/producer Tiësto komt morgen 'thuis' in Breepark Breda voor het grootste solo-optreden ooit in zijn stad. Hij vertelt over zijn muziekpassie, zijn liefdesleven en zijn populariteit in Azië: „Alles is daar nog nieuw." Charm the Fury, iets anders dan catchy popmuziek Beste hits uit deTop2000 haar modellencarrière ook al wat van de wereld heeft gezien, maakt dingen makkelijker, zegt Tijs. Lachend: „Ik zie een vrouw van 45 gewoon niet zo snel meer regelmatig in een club han gen, en vliegtuig in en vliegtuig uit stappen." Zeker, het leeftijdsverschil is ook iets wat het stel en hun omgeving be zighield. „Liefde valt moeilijk te stu ren, maar onze situatie is wel een ui terst geval natuurlijk. Mensen om ons heen waren eerst kritisch, maar zien dat dit serieus is. Zo'n leeftijdsver schil zou niet voor iedereen werken. Maar doordat mijn carrière zo is gelo pen, heeft het gewoon zo uitgepakt." Hij leerde Annika zo'n drie jaar gele den kennen. „Aanvankelijk kende zij mij niet eens. Ze houdt zelfs meer van hiphop." En dat vond Verwest alleen maar positief. „Ze is echt geïnteres seerd in mij als persoon, niet in de dj Tiësto." Spiegeling „Bij Annika zie ik echt een passie, Voor mij als persoon, maar ook voor wat ze zelf doet. „En passie is een van de belangrijkste dingen in het leven. Het is alles voor mij." En, ga maar na: hij omringt zich eigenlijk al zijn hele carrière met gepassioneerde, jonge mensen. Van de 'tweede generatie' Bredase dj's, (zoals Montana, Cor Fij neman en Dazzle) tot het vele talent dat hij een springplank bood via zijn labels, podcasts of optredens. En na tuurlijk hedendaagse kroonprinsen als Hardwell en Martin Garrix, met wie hij heel goed bevriend is. „Ik ben er nooit echt bewust mee bezig ge weest, maar al die jonge gasten vor men een soort spiegeling van mezelf, denk ik. Zelf was ik natuurlijk redelijk laat met mijn doorbraak. Dat is nu ondenkbaar, alle nieuwe dj-sterren zijn jong. In hen zie ik zoveel drive en energie. Daar wil ik me graag mee omringen. En ik wil ze coachen." Bo vendien, stelt hij: „Veel mensen op leeftijd komen in bepaalde patronen. Daar wil ik voor waken. Ik wil mezelf PASPOORT f hij wil beginnen over werk of over de liefde? Dj/pro ducer Tiësto (alias voor Tijs Verwest, 48) is meteen wat in vertwijfeling. Ze grijpen ook zo in elkaar, die twee we relden. Hij kiest toch voor de liefde. „Dat is actueel hè", lacht hij, met ver wijzing naar het nieuws dat hij gaat trouwen met de 27 jaar jongere An nika Backes. Onlangs deed hij het Amerikaanse model een aanzoek op de Malediven. Maar werk is toch óók liefde, in de wereld die Tiësto heet? „Zeker, en vroeger was alles zelfs werk. Daarom duurde het denk ik ook lang voor ik iemand vond. Überhaupt was het moeilijk om sociale contacten te onderhouden." Zijn carrière is nog steeds 'mega- belangrijk' voor hem. „Maar ik heb nu de juiste balans te pakken. Ik kan ook beter relativeren." Dat betekent: ook weieens nee zeggen tegen belangrijke boekingen of ogenschijnlijk mooie kansen. Of reisschema's slimmer sa menstellen, om meer tijd met Annika te hebben. „Maar zij gaat ook net zo makkelijk mee op toer. Vroeger had ik dat niet eens gewild. Nu vind ik het te gek." Dat ze nog zo jong is en voor 4 REDENEN OM UIT TE GAAN Metal Pop donderdag 21 december 2017 juiste balans te pakken' 'Ik heb nu de Tijs Verwest wordt op 17 januari 1969 geboren in Breda. Onder de artiesten naam Tiësto maakt hij al decennia furore als dj en producer. Behalve roem le vert hem dat tal van onderscheidingen op, waaronder de Gou den Harp, de Pop prijs, de Edison Pop Oeuvreprijs en een Grammy. Bij het Britse blad DJ Magazine is hij drie jaar achtereen (2002-2004) de nummer één op de ranglijst van beste dj's. Sindsdien ver dween hij niet meer uit de top vijf. Volgens zakenblad Quote heeft hij een vermogen van 120 miljoen euro. Mark van Bergen Wie wil meezingen met klassie kers, kan terecht in het Schelde- theater in Terneuzen en De Spot in Middelburg, waar nummers uit de Top 2000 en van Eric Clapton worden gespeeld. Minder bekend bij groot publiek is Charm the Fury, dat in 't Beest optreedt. Verder een vertelavond in dialect. Al vier jaar timmert de Neder landse band Charm the Fury flink aan de weg in de muziek wereld. Begin niet over softe popmuziek tegen het vijftal, het genre van de band is een stuk steviger, namelijk heavy metal. De bron van hun inspiratie wordt al snel duidelijk bij een blik op de website van de groep: 'De wereld gaat naar de klote en dat is fucking goede inspiratie'. Drummer Mathijs Tieken ver klaart de aantrekkingskracht: „Mensen luisteren naar metal omdat ze catchy popliedjes beu zijn. Ze willen wel eens een keer iets anders horen." Vier jaar na het debuutalbum heeft de band eerder dit jaar een nieuw album uitgebracht, The Sick, Dumb and Happy. Al voor de release werd het album erg goed ontvangen en werd zan geres Caroline Westendorp ge prezen om haar enorme vocale bereik. Morgen staat de groep in Goes. Wegens omstandighe den is een aantal voorstellin gen van de band verzet. Het concert in Goes gaat wel door op de originele datum. Vrijdag, Podium 't Beest Goes, 20.00 uur December, traditiegetrouw de maand van de lijstjes en overzich ten. Op muzikaal gebied valt de Top 2000 niet te negeren. In het Schel- detheater neemt presentator Chiel van Praag de bezoekers mee langs een selectie van de grootste hits uit de Top 2000. De liedjes worden gespeeld door een elfkoppige band. Donderdag 28 dec, Schelde- theater Ter- neuzen, 20.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 48