D Muziek f 3 'Het moet een kerstbeleving zijn' Hart op de tong Deens drama Nooit meer op dieet isi sl Verhalen van Coelho Tv-serie Kookboek Fictie is heel leuk om met deze gasten te werken." Boot kan geen genoeg krijgen van de rol van Scrooge, al heeft hij hem dit keer wel een andere invulling ge geven. „Vorige keer speelde ik een wat bozige Scrooge, het was een kari katuur. Nu komt wat meer de mense lijke kant naar boven. Het kost weinig moeite om hem te spelen. Het is het leukst als je een rol kunt neerzetten waarin je je lekker kunt uitleven. Dan kan in deze rol." Een andere oude bekende, uit de vorige Scrooge-voorstelling van Adri- aanse, is Nanou Warman, de 15-jarige kleindochter van Peter. Zij heeft maar liefst drie rollen in de huidige voorstelling: Martha, de oudste doch ter van de Chratchits; Fanny, de zus van Scrooge; en Belle, de vriendin van Scrooge. „In de eerdere Scrooge speelde ik ook een dochter van de Chratchits. Ik herinner het me vaag, want ik was zeven of acht jaar oud. Ik weet wel dat ik Scrooge toen heel eng vond, vooral na afloop, toen er hele spannende muziek klonk." Nanou speelt met Peter Boot in nog een andere Zeeuwse productie, namelijk het Meisje met de Parel. Boot speelt daarin Johannes Vermeer en AVONDVULLEND Nanou zijn dochter Cornelia. Voor Nanou is Scrooge een zeer grote pro ductie en dat heeft effect op haar spel. „Bij het Meisje met de Parel ken ik ie dereen. Hier, bij Scrooge, heb ik meer het gevoel dat ik me moet bewijzen." Voor zijn eigen bewerking heeft Peter Adriaanse van de zomer tien verfilmingen van A Christmas Carol bekeken. Elke keer weer kwam hij tot de conclusie dat Scrooge een heel verbitterde man is, maar hij keek ver der. „Ik heb zelf zoiets: alles heeft een reden. Dat Scrooge zo eenzelvig en verbitterd is, komt door zijn jeugd en dingen die gebeurd zijn in het verle den. Het verhaal gaat over vriend schap, liefde en eenzaamheid." Peter Boot: „Aan het eind van de vertelling moeten mensen denken: 'Ach, die Scrooge was zo slecht nog niet.' Daarom komt A Christmas Carol steeds weer terug. Het is het klassieke verhaal van het kwaad, dat toch een beetje goed blijkt te zijn. Dat spreekt aan, zeker met kerst." donderdag 21 december 2017 PZ Bij vrijwel elk nummer op de nieuwe plaat van rap per Eminem staat op iTu- nes een rood E'tje: een waarschuwing voor explicit taalgebruik. Op Revivalzijn eerste album in vier jaar, maakt de Amerikaanse rapper zich kwaad over van alles en nog wat, niet in de laatste plaats de stand van zaken in de VS. Hij werkte voor Revival samen met onder anderen Beyoncé, Alicia Keys, Pink en Ed Sheeran. Verschenen bij Aftermath Records Van Adam Price, de bedenker van de Deense hitserie Bor gen, komt de nieuwe dramaserie Ride upon the Storm, waarin geloof en religie centraal staan. De hoofdrol is voor Lars Mikkelsen (The Killing, House of Cards). In deze serie draait het om dominee Johan nes, zijn vrouw Elisabeth en zonen August en Christian. Johannes is als een God voor hen. Hij geeft, neemt, heeft lief en straft. Op lumiereseries.nl en op dvd skinnyminds* Waarom zou je tijdens het afvallen nooit meer cho cola, een wijntje of een blokje kaas kunnen eten? Volgens Mieke Kosters is diëten helemaal niet nodig als je wilt afvallen: 'Als jij de theorie uit dit boek toepast val je gegaran deerd af en blijf je slank voor altijd.' Haar boek Skinnyminds is namelijk niet geba seerd op een dieet, maar op principes uit de cognitieve gedragstherapie. Verschijnt 22/12 bij Carrera 19,99 Maktub: het staat geschre ven heet het nieuwe boek van de geliefde schrijver Paulo Coelho. Een verha lenbundel vol moderne pa rabelen, zoals Coelho die schrijft: verhalen die niet pretenderen één waarheid te vertellen. Hij putte uit volksverhalen en verschillende wereldculturen. Vele fijne momenten voor contemplatie en rust in de kerstvakantie. De Arbeiderspers, 18,99. Regisseur Peter Adri aanse wil dat mensen met Scrooge echt een avondje uit beleven. „Het moet een kerst beleving zijn." Het ver haal van Scrooge heeft een behoorlijke lengte, maar Adriaanse ('ik sta bekend om mijn lange voorstellingen') heeft zich weten in te hou den. „De voorstelling duurt twee keer 50 mi nuten, maximaal." De musical is geba seerd op de novelle A Christmas Carol van Charles Dickens. Dat gaat over de oude vrek Scrooge die kerstmis en alles wat ermee te meken heeft haat. Hij wordt op kerstavond Eigentijdse thema's, maar ouderwetse sfeer in Scrooge. FOTO LEX DE MEESTER bezocht door de geest van zijn oude collega Jacob Marley en drie andere geesten, die van verleden, heden en toekomst. Die pro beren hem tot inkeer te brengen. Musical Scrooge, dinsdag 26 de cember (15.00 uur), woensdag 27, donderdag 28 december en vrijdag 29 december om 20.00 uur, Studio A58 Middelburg.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 47