Feestje voor vrijwilligers werd extra festival Deens drama en slim afvallen 2 BLUESFESTIVAL Oorlog in LA Musical Is Ebenezer Scrooge nou echt zon slechterik? Die vraag rijst bij elke uitbeelding van het beroemde verhaal van Charles Dickens. Dat verhaal past ook in deze tijd, laat regisseur Peter Adriaanse zien met zijn voorstelling 'Scrooge'. Uitgelicht Al enkele decennia ontpopt Kwaden damme in de Zak van Zuid-Beveland zich twee keer per jaar tot Bluestown. Met dank aan inwoner Peter Kempe, die er sinds 1973 de blues naartoe haalt. Eerst door een eigen bluesband op te richten en later door samen met zijn compagnon Kees Wielemaker door hen bewonderde bluesbands uit te nodigen. Dat doen ze al een kwart eeuw voor het Kwaden damme Bluesfestival in mei en sinds 19 jaar voor Indoor Blues in december. Indoor Blues kwam er als een feestje voor de medewerkers en vrijwilligers die zich inzetten voor het driedaagse festival in mei. Maar klinkt er blues in Kwadendamme, dan weten de lief hebbers dat het de moeite waard is naar het dorp af te reizen. Dus net als het feestje in mei, sloeg ook het Indoorfeestje in december aan bij bluesfans. wordt voor een belangrijk deel bepaald door de de nieuwe band van de Belgische bluesmeester Walter Broes. Met The Mercenaries verpakt hij de blues met de roots van swing en rock abilly. Zanger en gita rist Broes maakte eer- Klinkt er blues der furore met The Seatsniffers. Een in het dorp, band waarmee hij weten fans dat ook buiten het gang bare bluescircuit wist het de moeite te scoren. Het on langs verschenen al bum Movin Up heeft reizen weer die brede en in ternationale uitstra ling. Dat gelouterde muzikanten zoals Ruben Block (Triggerfinger), Tom Vanstiphout en Chantal Acda daarop aanschuiven, bewijst de status van Broes. waard is af te door The Hoodoo Monks, een hoofrol voor de mondharmonica bij Robin Slim en een mix van blues en soul door The Remedy genoeg reden om af te reizen naar de Zuidbevelandse Blues town. TOP 3 KINDER KOOK BOEKEN KookboeK l- Film eter Adriaanse heeft kleine nuances, die vandaag de dag actu eel zijn, toegevoegd aan het klassieke sprookje A Christmas Carol. Zo wonen er vluchtelingen in het armenhuis en gaat de aloude opmerking in het script nu niet over armen, maar over asielzoekers die 'alleen maar de boel komen leegvreten. Laat ze toch naar huis gaan'. Het is een knipoog naar de vluchtelingenproblematiek en de bekrompen kijk van sommigen erop. Ook heeft Adriaanse van de neef van Scrooge een zeer flamboyante per soonlijkheid gemaakt, die weet dat hij met zijn gedrag niemand gelukkig kan maken: „Ik kan beter niet trou wen, want daar wordt niemand blij van." De regisseur uit Koudekerke bracht in 2008 en 2009 ook al een Scrooge op de planken, toen nog voor Duinart in het Spiegeltheater, het theater van Arduin, dat nu ter ziele is. Schouw burgdirecteur Frans Lievens vroeg Adriaanse begin dit jaar of hij een kerstvoorstelling wilde maken. Adri aanse koos weer voor Scrooge, omdat dit verhaal iedereen aanspreekt. „En A Christmas Carol past bij Kerstmis." Naar de cast - 40 volwassenen en kinderen - hoefde hij niet lang te zoeken. Oud-spelers van Duinart klopten zelfbij hem aan en verder le verden zijn contacten bij diverse Dat Scrooge zo eenzelvig en verbitterd is, komt door zijn jeugd en dingen die gebeurd zijn in het verleden Zeeuwse amateurgezelschappen vol doende geschikte spelers op. Niet dat Adriaanse geen eisen stelde. „Je moet voor de prominentere rollen in deze voorstelling naast acteren ook kun nen zingen en dansen. Het is een ge mêleerd gezelschap geworden, van alle leeftijden. De oudste is 80 jaar en speelt de huishoudster van Scrooge, de jongste, van 6 jaar, speelt Tiny Tim", vertelt Adriaanse. „Ik heb Mo- ritz Benschop gevraagd om een gos pelkoor, dat vormt een soort Christ mas Carolkoor. En Dance Center Dazzle van Joke Provoost en JeffMal- jers doet het ballet. In totaal werken zo'n 70 man aan deze voorstelling mee." Beperking Omdat Adriaanse met amateurs te maken heeft, vinden de repetities versnipperd plaats. „De ene avond is die er niet en de andere avond is er weer een ander afwezig. Het is dus constant concessies doen met repete ren, maar op het eind komt alles bij elkaar." Er doen ook zeven mensen met een beperking mee aan de voor stelling en voor hen had Adriaanse telkens nog een extra aparte repetitie. „Want ze zijn er niet alleen maar voor het plaatje op het podium. Ze moeten echt meedoen", zegt Peter Boot, die voor de tweede keer in een productie van Adriaanse de rol van Scrooge voor zijn rekening neemt. De Middelburgse acteur kent Adriaanse van Duinart, waar hij ook met men sen met een beperking speelde. „Het 5 REDENEN OM THUIS TE BLIJVEN donderdag 21 december 2017 P2 René de Dreu is muziek liefhebber. Hij schrijft over allerlei soorten muziek. Wat: Indoor Bluesfestival Waar: De Burcht, Kwadendamme Wanneer: zaterdag 23 december, 20.00 uur De kleur van het 19e Indoor Bluesfestival Met ook nog een ode aan de Chigacoblues Reageren? uitenthuis@persgroep.nl rS0 Het. grote voor kinderen Abigail Wheat- ley, Het grote kookboek voor kinderen Recepten worden stap voor stap uitgelegd met duidelijke foto's en tekeningen. Mijn eerste kookboek Leer koken met deze gemakke lijke en lekkere recepten. Maak zelf salade, soep, pasta en nog veel meer. Floor van Dinte- ren en Francis van Arkel, Van daag kook ik - kinderkookboek. Lekker samen met kinderen de keuken in. Veertig ideeën om koek jes, taarten, lolly's en koeken te bakken. B Walter Broes the Mercenaries is een van de bands op het festival, fotojürgenaugusteyns In de nieuwe Netflix- film Bright lopen in Los Angeles de span ningen hoog op tus sen allerlei verschil lende wezens. Ward, een menselijke agent gespeeld door Will Smith, en diens ork-compagnon Jakoby (Joel Edger- ton) ontdekken tijdens een patrouille een be langrijk relikwie, dat een catastrofe kan veroor zaken. Aan hen om ervoor te zorgen dat het niet in verkeerde handen valt. Vanaf 22 december op Netflix Scrooge had een moeilijke jeugd Valeska Nastaly 44 Peter Adriaanse, regisseur Een nieuw tv-drama van de makers van Borgen, een spannend sf-avon- tuur op Netflix en een nieuwe verhalenbundel van Paulo Coelho. Van Vivian de Gier mag het gaan vriezen, sneeuwen en ijzelen. KOOK tl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 46