cii O CD O Van Sprundel vreest voor het einde van zijn carrière ZLM Tour voor even gered 12 ZE Hazelaar al snel klaar bij Yerseke Zeeuwen gaan strijd aan om eindzege Van Rumst trainer Waasland-Beveren Hollander blijft bij 'zijn' Walcheren Hoek kijkt rond voor nieuwe spits Zaterdag-derdeklasser Yerseke moet alweer op zoek naar een nieuwe hoofdcoach voor het komende seizoen. Harro Hazelaar, die met de Bevelandse ploeg aan kop gaat in de derde klasse A, kondigde dinsdag zijn vertrek aan. Hij keert terug bij Oostkapelle. Daar volgt hij Jaimy van Bloppoel op, die op zijn beurt weer terugkeert naar Kapelle. Haze laar was tussen 2012 en 2015 al werkzaam als hoofdtrainer bij de geel-blauwen. Hij degra deerde uit de tweede klasse en keerde een jaar later weer terug op dat niveau via de nacom- petitie. Daarna kreeg hij bij JVOZ een jeugd - team onder zijn hoede. Deze zomer keerde hij bij Yerseke terug in het seniorenvoetbal. Op het Stelleplasparkoers bij Heinkenszand wordt zaterdag de finale van de ATB Winter competitie verreden. Er mochten maximaal drie wedstrijden worden gemist door de ren ners. Alleen die gereden wedstrijden tellen mee voor het klassement, waarbij de minste crossen van elke renner worden weggestreept. Er zijn nog twee kandidaten over voor de titel. Marijn Vermue (Nisse) gaat aan de leiding gaat en Thijmen van de Vrede (Goes) zit hem op de hielen. De senioren mannen en vrou wen starten om 15.15 uur. Daarna vindt de prijsuitreiking plaats. AV'56 Johan van Rumst is door Waasland-Beveren aangesteld als interim-trainer. De oud-prof van Beveren, die in het verleden ook voor Ter- neuzen en Zaamslag speelde, was assistent van hoofdtrainer Philippe Clement. De 38- voudig international verruilde Waasland-Be veren deze week voor Racing Genk, waar Al- bert Stuivenberg onlangs werd ontslagen. Van Rumst volgt hem op en zit waarschijnlijk twee duels als hoofdtrainer op de bank: vrij dag bij het thuisduel met Oostende en vol gende week dinsdag, op Tweede Kerstdag, uit bij Eupen. In de winterstop wil het bestuur de ontstane situatie evalueren en een besluit ne men over de technische staf. Voetbalvereniging Walcheren heeft de sa menwerking met Kevin Hollander met een jaar verlengd. De oefenmeester staat ook ko mend seizoen bij de Vlissingse zaterdag-der deklasser aan het roer. Hollander komt uit de eigen gelederen van Walcheren. Hij is nu bezig aan zijn tweede seizoen als eindverantwoordelijke bij de hoofdmacht. Op dit moment staat de equipe vijfde in de derde klasse A. Ook overwintert de club in het toernooi om de districtsbeker. Schoe Toertocht Van Sprundel bezocht de afgelopen tijd drie verschillende specialisten. „Ze zeggen eigenlijk alle drie het zelfde. Het rechter lieskanaal is dusdanig verzwakt dat het met op- trainen eigenlijk onmogelijk is om het nog sterker te maken." Een ope ratie is een mogelijkheid, weet Van Sprundel. „Maar die geeft ook geen honderd procent zekerheid op vol ledig herstel. Na zo'n ingreep zou ik ook drie tot vier maanden moeten revalideren, voordat ik weer kan beginnen met trainen. Ik werk in de bouw en zou dan ook drie maan den niet mogen werken. Dat is geen optie voor mij." In het dagelijks leven heeft de aanvaller uit Aardenburg geen last van die lies. „Ik doe nu wel dagelijks oefeningen om die lies op te trai nen, om het begin januari toch nog een keer te proberen. Maar het ziet er niet goed uit. Bij die oefeningen Ik doe nu dagelijks oefeningen. Maar het ziet er niet goed uit moet ik zo laag inzetten en dan heb ik de volgende dag zo veel reactie, dat ik eigenlijk wel weet hoe laat het is. Het zou heel zuur zijn als het dan zo eindigt." Heracles De problemen zijn dit seizoen ei genlijk pas echt begonnen voor de 32-jarige spits. „In het verleden heb ik nooit problemen met mijn lies gehad. Totaal niet. Alleen vorig sei zoen even, bij Dikkelvenne. Vlak voor de winterstop had ik wat last van mijn lies en heb ik een paar we ken niet getraind en gespeeld. Daarna kon ik weer gewoon voet ballen. Af en toe had ik wat last, maar de pijn verdween steeds weer." Dit seizoen was dat niet meer het geval. „Voor de bekerwedstrijd te gen Heracles had ik er echt last van. In die wedstrijd heb ik me na ze ventig minuten laten wisselen, omdat het niet meer ging. Een paar dagen later ben ik tegen Swift inge vallen en daarna ben ik nooit meer fit geweest. Tegen Achilles Veen speelde ik op halve kracht, uit bij 's- Gravenzande viel ik een kwartier voor tijd uit nadat we al drie keer gewisseld hadden. Dat was mijn laatste wedstrijd. En misschien heb ik tegen Heracles wel mijn laatste goal gemaakt." Dat zijn voetbalcarrière zo abrupt zou kunnen eindigen, daar baalt Van Sprundel flink van. „Het zou heel zuur zijn. Je mag best weten dat ik er al een traantje om heb ge laten. Maar ik kan er weinig aan veranderen." Hij wilde nog twee of drie seizoenen op niveau voetbal len bij Hoek. „Ik ben dit seizoen ook goed begonnen en scoorde re gelmatig. Daar was ik voor ge haald." Van Sprundel kwam dit sei zoen in elf competitieduels en drie wedstrijden in de KNVB beker in actie. Hij scoorde acht keer. Door de blessure van Van Sprun del en het gebrek aan scorend ver mogen bij Hoek, kijkt de club rond naar een nieuwe spits. Een speler uit de Belgische competitie kan in januari de overstap maken en zou dan speelgerechtigd zijn voor de tweede competitiehelft. „We kij ken rond", zei trainer Jannes Tant, die dinsdag na de bekernederlaag tegen Baronie bekendmaakte aan het eind van dit seizoen te vertrek ken. „De afgelopen tijd hebben we kunnen zien dat we Niek missen. Hij is een opportunist die doelpun ten maakt. De andere jongens voorin werken hard, daar kan ik niks van zeggen. Ze krijgen ook kansen, maar maken ze niet af." Omdat hoofdsponsor ZLM de fi nanciële steun aan de Zeeuwse eendagskoers al enige tijd aan het afbouwen is, was de organisatie van de wedstrijd al langer op zoek naar nieuwe geldschieters. De ZLM Tour kon bij de editie van dit jaar reke nen op de financiële steun van Lidl, maar de supermarktketen heeft zich na een jaar weer teruggetrok ken als sponsor. Veerhoek luidde begin oktober de noodklok nadat de zoektocht naar nieuwe sponsoren wel erg moeizaam verliep. Ondanks zijn hoop op een nieuwe editie in 2018, had hij daar in oktober geen con crete aanwijzingen voor. „Maar we hebben nooit opgegeven, we zijn erin blijven geloven." Het doorzettingsvermogen van de organisatie is beloond. Het be stuur heeft uiteindelijk toch een aantal nieuwe sponsoren weten te strikken en een aantal van de hui dige sponsoren leggen iets extra's bij voor de editie van 2018. Doordat de organisatie zelf ook nog een deel van haar reserves inlegt („van het buffertje waarvan je het liefst na tuurlijk zoveel mogelijk achter de hand houdt") is de bekostiging voor de komende ZLM Tour rond. Maar daarmee staat de verdere toekomst van de Zeeuwse koers nog niet vast. „Met de sponsoren die we nu hebben zouden we in 2019 geen editie kunnen organise ren. Daarvoor zijn echt nog meer sponsoren nodig, daar blijven we dan ook naar opzoek. We willen hoe dan ook doorgaan met deze wedstrijd. We doen het voor de renners. Onder hen leeft de wed strijd echt." donderdag 21 december 2017 PM VOETBAL ATB Thijmen van de Vrede maakt nog kans op de eindoverwinning, foto johan van der heijden VOETBAL VOETBAL Atletiekvereniging AV'56 uit Goes or ganiseert morgen avond een hard loopwedstrijd over 1500 meter, voor leden en niet- leden. De op brengst gaat gro tendeels naar Se rious Request. Om 19.00 uur wordt er gestart. Aimée Schoe uit Vrouwenpolder heeft in het bra- bantse Rijsbergen de finalewedstrijd van de brabantse veldritcompetitie gewonnen. Ze moest achteraan starten, maar schoot uit de startblokken. Bij de finish had ze zestig seconden voorsprong op de nummer twee. De Stichting Wie- lerbelangen 't Durp houdt zater dag in Zaamslag zijn jaarlijkse veld- toertocht. De deelnemers kun nen kiezen uit twee afstanden: 25 of 50 kilome ter. De start is om 12.30 uur bij de kantine van voet balvereniging Zaamslag. a Hij houdt nog een slag om de arm, maar de kans is groot dat Niek van Sprundel op korte ter mijn een punt achter zijn voet balcarrière moet zetten. De aan valler van Hoek staat al enkele weken buitenspel met een lies blessure en die blijkt ernstiger dan in eerste instantie werd ge dacht. „Ik ga begin januari nog proberen om weer aan te haken, maar ik heb er eerlijk gezegd een hard hoofd in", zegt Van Sprundel. „Het zou heel zuur zijn als het zo eindigt." Barry van der Hooft Hoek -Niek van Sprundel (32) Met pijn en moeite is het bestuur van de ZLM Tour erin geslaagd om de internationale wedstrijd voor wielrenners tot 23 jaar ook in 2018 doorgang te laten vin den. Op 14 april vindt de 23ste editie van de beloftekoers plaats. „Hoe opgelucht we zijn?", reageert voorzitter Kees Veerhoek, „Wat denk je zelf? We zijn heel blij!" Arwin Willemsen Vlissingen EUUEREN GROUP A Beeld van de eerste speeldag van dit seizoen. Niek van Sprundel scoort in het thuisduel met Smitshoek. foto peter nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 40