MIJN HOBBY 7 l 11 Voor veel mensen zijn schoenen gewoon dingen waar je op loopt, maar Daniel Vervelde (24) uit Krabbendijke kijkt daar anders naar. Sneakers zijn de hobby van de sportverslaggever. Voordat ik was geboren had mijn vader al een paar Nike's voor me gekocht. Het zat er dus vroeg in. Ver der ben ik altijd wel veel met schoenen bezig geweest. Sneakers, voetbalschoenen; van alles. Maar met het re gelmatig kopen van sneakers ben ik pas zo'n anderhalf jaar geleden begonnen. Het soort sneakers waar ik van houd, wordt meestal maar in een beperkte oplage uitgebracht. Daardoor is het geen zekerheid dat het lukt ze te kopen en dat geeft best een kick. Verder vind ik het interessant om alle nieuwtjes bij te houden. Welk merk brengt welke schoen uit en waarom? Welke samenwerkingen komen eraan? Wat voor verhaal zit er achter welke snea ker? Voor veel mensen zijn schoenen gewoon dingen waar je op loopt, ik kijk er anders naar. Dat verschilt. Ik ben er wel dagelijks even mee bezig, maar dat varieert van enkele minuten tot een paar uur. Soms bekijk ik even snel de nieuwtjes en ben ik in een kwartiertje klaar. Maar ik kijk ook wel do cumentaires of lees verhalen en dan ben ik langer bezig. Het ligt er gewoon aan hoeveel vrije tijd en zin ik heb. Ook dat varieert. De ene maand koop ik misschien drie paar schoenen en een maand later bijvoor beeld nul. Bij meerdere winkels heb ik een account, zodat ik eerder en sneller een bepaald paar schoenen kan bemachtigen. Maar ik ben geen lid van een bepaalde club. Vooral via Instagram. Er zijn enkele heel goede ac counts, die al in een vroeg stadium precies weten welke schoen waar en wanneer uitkomt. Die heb ik niet, dus dat is lekker makkelijk haha. Met een aantal vrienden, die ook gek zijn van sneakers. Schoenen kunnen ook echt een band scheppen. Tussen twee sneakerheads, zoals dat heet, klikt het eigenlijk al snel. De Air Max 1 Supreme Animal, een samenwerking tussen Nike en de Japanse winkel Atmos. Deze schoen is uitgekomen in 2006 en bevat vijf soorten die- renprints: tijger, luipaard, zebra, varken en paard. Na jaren zoeken, heb ik ze laatst eindelijk voor een schappe lijke prijs gevonden. |i I j Wel eens. Maar zoals ik iemand in een docu- mentaire laatst hoorde zeggen: „Ik ben gewoon een jongen die van schoenen houdt, alleen iets enthou siaster dan jij." Sneakers zijn nooit klaar. De Air Max 1, mijn favo riete model, bestaat al sinds 1987 en is nu nog steeds één van de meest iconische schoenen. Zolang het kan, wil ik er dus graag mee doorgaan. Al begint de ruimte in mijn kamer wel op te raken. donderdag 21 december 2017 GO Air Max 1 blijft mijn favoriet Menno Kole 1 Wanneer ben je met je hobby begonnen? 2 Wat is er zo leuk aan je hobby? 3 Hoeveel tijd besteed je eraan? 4Hoeveel geld geef je eraan uit? 5Zit je bij een club? 6 Hoe informeer je jezelf over je hobby? Wat vindt je partner ervan? 8 Met wie deel je jouw passie? 9 Wat is je topstuk? Verklaren mensen je wel eens voor gek? Ben je van plan om je verzameling nog uit te breiden? Daniel Vervelde temidden van zijn verzameling sneakers. Sinds anderhalfjaar komt zijn kamer steeds voller te staan. „Het soort sneakers waar ik van houd, wordt meestal maar in een beperkte oplage uitgebracht." foto johan van der heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 39