Waterschap plant genoeg bomen terug 5 Domburgse jongens delen zelfgemaakte kerstkaartjes uit aan ouderen Op tv hadden ze gehoord dat er zo veel ouderen eenzaam zijn met Kerstmis. Daarom hadden Nuray, Mikey, Joep, Youri en Gijs hun spaarpot omgedraaid, spullen gekocht en geknutseld aan honderd kerstkaarten. Ze lieten de bewoners van zorgcentrum Simnia stralen. e ouders van de elfja rige klasgenootjes van basisschool De Golfslag stonden best te kijken van de spon tane actie van hun zoons. „Geen idee waar het nou opeens vandaan kwam. Vorige week wilde hij ook al opeens zijn snoep delen", zegt de moeder van Youri. „Nuray is al tijd al een lieve knuffel, maar van dit initiatief stond ik wel versteld, voel me zelfs trots", zegt zijn moe der. Volgens Mikey hadden ze op het Jeugdjournaal een onderwerp ge zien over eenzame ouderen en zelf waren ze op school ook aan het knutselen voor Kerstmis. „En toen besloten we in het weekend thuis verder te knutselen." Het idee van de jongens ging als een lopend vuurtje door het dorp en bij boetiek De Nobelaer waren ze er zo verguld van, dat medewerk ster Linda Jongelings de kaartjes betaalde. „De jongens hebben hun spaarcentjes bij Karna be steed aan strikjes, lintjes en andere versieringen voor de kaarten", zegt Irna, de moeder van Mikey. „Ze zijn dagen zoet geweest met de kaarten schrijven en versieren." Open armen Het vijftal werd door Corrie Ver rits, medewerker welzijn van zorgcentrum Simnia, met open ar men ontvangen. „Ook hier komt eenzaamheid voor, al doe je als zorgcentrum zo je best van alles te organiseren, het gevoel blijft soms knagen. Daarom is het echt fantas tisch wat die jongens doen. Het toont dat ze van thuis uit meekrij gen dat het goed is naar anderen om te zien, ze extra aandacht te geven." Nuray is altijd al een lieve knuffel, maar ik stond wel versteld, voel me zelfs trots - moeder van Nuray De honderd kaarten zaten ver pakt in een grote versierde doos en daarmee gingen de jongens gister middag van kamer tot kamer. Niet iedere kaart konden ze persoonlijk overhandigen, omdat veel bewo- ners van het zorgcen trum 's middags een dutje doen. Deze kaarten werden daarom aan Het toont dat ze van thuis uit meekrijgen dat het goed is naar anderen om te zien de verzorgers van de afdeling ge geven. De bewoners die de kaart jes wel zeifin ontvangst namen, straalden. „Ah, da vin'k noe eens lief van judder!", zei de van oor sprong uit Cadzand afkomstige mevrouw Nellie Verkeste (91-en- een-half lentes jong). Ze maakte van de gelegenheid gebruik de jongens trots het houtsnijwerk van haar man te tonen. Mevrouw Marieke Krijgsman liet de kinde ren eerst maar eens raden naar haar leeftijd, voordat ze zich liet helpen met het openen van de en velop van haar kaart. En het moest even uitgelegd worden dat Merry X-mas 'modern' is voor gelukkig kerstfeest. Dat ze 102 was, dat had den de jongens niet geraden. De kaart kreeg een mooi plaatsje op een bijzettafeltje. De kaartactie maakte op de jon gens best grote indruk. Mikey: „Volgend jaar doen we het weer, hopelijk dan met de hele klas." Dat blijkt uit antwoorden op vra gen die Gerwi Temmink (Groen- Links) had gesteld aan Gedepu teerde Staten. Hij trok aan de bel omdat het waterschap dit jaar zo'n 1.500 bomen kapt en er maar 868 bomen terugplant. Op veertien plekken keren dit jaar helemaal geen bomen terug. Het provincie bestuur ziet geen aanleiding om meteen in te grijpen, zoals Tem mink had gewild. Het waterschap moet zich houden aan de Verorde ning Wet Natuurbescherming. Die schrijft alleen voor dat er bij nieuwe beplanting binnen tien jaar een 'gesloten kronendak' moet zijn. Het waterschap hanteert een ruimere plantafstand (12 meter) dan voorheen - waardoor er min der bomen nodig zijn - maar vol doet daarmee wel aan de eisen. Het 'areaal', de totale lengte waar over bomen worden geplant, blijft ook gelijk. Als het niet mogelijk of wense lijk is bomen terug te planten, dan is het waterschap verplicht 'om het gekapte areaal elders te com penseren', aldus Gedeputeerde Staten. Dat dit jaar op veertien plekken niet wordt teruggeplant, is nog niet maatgevend. De provincie overlegt daarover met het water schap. „Herplant vindt dan later of op een andere locatie plaats. Com pensatie kan ook al eerder hebben plaatsgevonden." .0vJ)a.g 2-4 dax.aJphev GROOTS IN TRENDY MANNENMODE donderdag 21 december 2017 PC kaarten, fotos ruben oreel Nuray, Mikey, Joep, Youri en Gjjs (vlnr) tonen hun Sheila van Doorsselaer Domburg Gijs brengt mevrouw Marieke Krijgsman een zelfgemaakte kerstkaart. - Corrie Verrits, zorgcentrum Simnia 'Da vin'k noe eens lief van judder!' Waterschap Scheldestromen kapt weliswaar meer bomen dan dat het terugplant, maar voldoet wel aan de regels. Rolf Bosboom Middelburg Molenstraat t0165-537889 1 5 4701 JK Roosendaal www.bogersherenmode.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 33