Hoop voor Euregiotuinen Groene innovatieprijs voor Maatschap Treur Gedwongen opname voor Vlissinger Kerststal M 2 Begin september kwam Duitse staander James in dienst van Ammerlaan Legal. Bij Viavox BV blaft labradoodle Dolly naar het baasje. De kantoorhond rukt op. BEDRIJFSCULTUUR DIERENA Commentaar Een mini-Floriade moesten de Euregiotuinen worden. Dertien hectare tuin om naar te kijken en doorheen te wandelen, aan de rand van Oostburg. Een toeristische trekpleister waar jaar lijks ïoo.ooo bezoekers op af zouden komen, was het idee in 1999. Maar als de attractie in 2003 opent, komt er geen kip en gaat ze bin nen een halfjaar failliet. Het begin van een drama. Verschillende plannen voor het terrein zagen het levenslicht - van woningbouw tot wellnesscentrum - maar gingen niet door. Euregiotuinen groeide uit tot een schandvlek voor de gemeente en haar bestuur. Maar bovenal verpauperde het gebied in de afgelo pen vijftien jaar. Om te voorkomen dat grote geldschieters aan de haal gingen met het terrein, kocht de gemeente Sluis het zelf. Ze leed erop een verlies van meer dan een miljoen euro. Ook schreef ze een prijsvraag uit voor een nieuwe invulling. Voorwaarde: het moet de regio ten goede komen. Het plan van de familie Van Damme heeft de voorkeur van de ge meente. Hoe de eigenaars van Strandcamping Groede en uitbaters van recreatieterrein Groede Podium het oude Euregiotuinen willen invullen is nog vaag. Er komt horeca, een evenemententerrein en plekken om te overnachten. Toch lijkt het plan realistisch. De on dernemers maken gebruik van bestaande voorzieningen en hoeven dus geen megabedragen te investeren. Bovendien heeft de familie haar sporen in de regio verdient. Dat schept vertrouwen. Het is goed dat Sluis ervoor heeft gekozen het terrein niet aan de hoogste bieder te verkopen. Daarmee worden ongewenste ontwik kelingen voorkomen. Tegelijk kan dit plan de regio de impuls geven die het zo hard nodig heeft, juist ook als het geen strandweer is. Het is wel zaak dat de gemeente er kort op blijft zitten. Want het kan zich niet nog een keer zo'n financieel debacle veroorloven. Het is goed dat Sluis ervoor koos het terrein niet aan de hoogste bieder te verkopen Een onafhankelijke jury maakte woensdagavond de winnaar be kend in het gemeentehuis in Dom burg. De jury beoordeelde vijftien genomineerde Veerse onderne mers en daarbij kwam Maatschap Treur als winnaar uit de bus. Treur heeft volgens de jury een ge heel eigen kijk op een duurzame melkproductie. Hij past zijn grond gebruik aan naar de omstandighe den. Zijn bedrijfsvoering is biolo gisch en erop gericht de bodem vruchtbaarheid optimaal te benut ten, zodat hij geen kunstmest hoeft te gebruiken. Zijn enthousiasme en kennis werkt aanstekelijk op andere agrariërs in de regio, die zijn voor beeld overnemen. Hij brengt de be wustwording over bodemvrucht baarheid en teelt van alternatieve gewassen op gang. Inwoners van de gemeente Veere konden sinds 10 Treur brengt de bewustwording over vruchtbaarheid en teelt op gang oktober (de landelijke Dag van de Duurzaamheid) een ondernemer uit hun gemeente nomineren voor de prijs. De Groene Innovatieprijs is een initiatief van de Veerse ge meenteraad en is nu voor de eerste keer uitgereikt. ALMANAK Ook dit jaar heeft de familie in Serooskerke de kerststal neer gezet. Deze keer wat lager op gesteld zodat de kleinkinderen van vier, bijna drie en ander half de stal ook goed kunnen zien. Opa vertelt zijn kleindochter van vier het kerstverhaal en legt uit waarom het kindje Je zus nog niet in de stal ligt. Ze luistert aandachtig. Ondertussen stapt zijn klein zoon binnen. Die kijkt eens kritisch, ziet de wijzen uit het oosten en roept: „Hey oma, kijk eens, die ene lijkt net op Zwarte Piet." KOUDEKERKE Nieuwe straatnamen Kerstman op de weekmarkt Gratis parkeren rond feestdagen Als niemand iets ziet mag het van ons juist gezien worden! kapsalon! Zijn zoon werd volledig ontoereke ningsvatbaar verklaard met als ge volg dat hij werd ontslagen van rechtsvervolging en een jaar lang gedwongen moet worden opgeno men in een psychiatrische kliniek. Overigens volgde de rechtbank niet de smeekbede van de vader, maar baseerde zij haar vonnis op de con clusies van de deskundigen en het advies van de reclassering. Volgens hen was J. een gevaar voor zowel zichzelf als anderen. Twee weken geleden, toen de zaak tegen J. werd behandeld, zei de vader tegen de rechters dat zijn zoon op zich een lieve jongen was, maar als hij in een psychose zat, werd hij een beest. Afmaken Eind augustus had J. aan de Goese woning van zijn vader enkele ver nielingen aangericht en hem be dreigd 'af te maken' of'het hele huis in de brand te steken' als hij niet binnen mocht komen. Midden mei weigerde hij een woning in Goes waarin hij zonder toestemming verbleef te verlaten en gooide hij daar een ruit in. Je huisdier meenemen naar kan toor: dat is bij de meeste bedrijven toch echt niet de bedoeling. Al zijn er die het prima vinden - onderne mingen als Google, Amazon, Nestlé en Mars (tevens producent van petcare producten als Royal Canin en Whiskas) is zelfs een corporate hondenbeleid opgesteld. „Maar niet alle werknemers mo gen hun hond meenemen, hoor!", zegt een woordvoerder van Nestlé. Niet zo vreemd. De ene hond is tenslotte de andere niet. En de werkgever die zijn kantoorhond bij de Belastingdienst wil opvoe ren onder bedrijfskosten, moet wel aannemelijk weten te maken dat het om een echte kantoorhond gaat. Neem Dolly. Begin november kwam ze binnentrippelen bij Via vox BV in Middelburg, het Secre tariaatshuis van Zeeland. Dolly is een labradoodle: eigenaresse Caro line van Cranen- burgh van het Secretari aatshuis legde ruim duizend euro neer voor een ras zuiver exem plaar. Maar dan heb je ook een echte kantoor hond. De la bradoodle staat bekend om zijn sociale karak ter. Bovendien is de hond geschikt voor mensen met een allergische aanleg: die krijgen gek genoeg van de labradoodle geen loopneus of kriebel. „Ik zag de kantoorhond van Ammerlaan Legal in Goes en was gelijk over de streep", vertelt Van Cranenburgh. „Zo'n hond brengt gezelligheid en houdt je personeel in beweging. Wij leve- Met zo'n hondje kom je toch regelmatig achter de computer vandaan ren telefoonservice, secretariaats diensten en telemarketing. Dan zit je dus de hele dag achter de tele foon. Met zo'n hondje kom je toch regelmatig achter de computer vandaan. Dus ik heb aan het personeel gevraagd wat ze ervan vonden en we heb ben er een aangeschaft." Intussen is de labra doodle niet meer weg te denken bij Viavox. Alle per soneelsleden weten het: als je je tas neerzet, snuffelt Dolly even om te kijken wat je op je boter hammen hebt. En als er ge- donderdag 21 december 2017 n Maatschap Treur uit Meliskerke wint de Groene Innovatieprijs Veere 2017. Voor zijn bijdrage aan duurzaamheid, innovatie en inspiratie overhandigde wethou der Jaap Melse een cheque van 10.000 euro aan agrariër Har- men Treur. Sheila van Doorsselaer Domburg Tip? redactie@pzc.nl De Ter Poorteweg, Van der Manderelaan en Laan der Boede zijn de namen voor de nieuwe straten die aangelegd worden rondom Landgoed der Boede bij Koudekerke. De dorpsraad stelde ze voor en ze zijn overgenomen door de projectontwikke laar. De eerste ligt in het verlengde van de be staande Ter Poorteweg, de twee- de verwijst naar een ex-burgemeester en de derde naar het voor malige buiten. VLISSINGEN De vrijdagse marktdag in Vlissingen is morgen in kerstsfeer. De marktkoop lieden regelden de kerst man. Die staat van 10.00 tot 16.00 uur met een ar renslee in de Lange Zelke. Hij trakteert op koffie, thee, chocomel, glühwein en erwtensoep bij Limbur- gia. Op de Oude Markt opent om 12.00 uur de speciale tweedaagse kerstmarkt, vrijdag en za terdag tot 18.00 uur. MIDDELBURG Vanaf vrijdag 22 decem ber tot en met dinsdag 2 januari hoeven parkeer ders niet te betalen in het centrum van Middelburg. Dat geldt voor de par- keermeters in de straat, maar ook voor de ge meentelijke parkeergara ges. Vanaf woensdag 3 januari moet voor het parkeren weer worden betaald. Onze pruiken en haarwerken zijn te leveren in elke door u gewenste combinatie van kleur en model. I h^a—êi—t werken Erkend zorgverlener Binnenhof 1 4421 BS Kapelle Tel: 0113-343237 www.haarsalongerrie.nl Hond houdt De smeekbede van de vader van de 44-jarige Vlissinger R. J. werd gisteren door het vonnis van de rechtbank verhoord. Ad Roos Middelburg Ondine van der Vleuten Goes - Caroline van Cranenburgh van Viavox BV

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 30