Zeventici RvS wil op termijn einde scheepswerf in Hansweert Vrachtwagen betrokken bij dodelijk ongeluk Sloeweg Slecht nieuws voor Mesu: weer kanker gevonden kerst&orrel 2 WILLEM VAN DAM Column Weet je wie er dood is?" Ik hoor dat zinnetje vaker dan me lief is. Ik ben mijn ouders kwijt, bracht mijn schoonzoon naar het kerkhof, stond aan het sterfbed van mijn jongste zus, verloor een paar goede (ex-)collega's, las de overlijdens advertenties van enkele jeugd vrienden met wie ik in mijn jonge jaren de beest uithing, bezocht laatst de begrafenisplechtigheid van weer een aardige buurvrouw. Weet je wie er dood is? Ooit verbaasde ik me er over, dat mijn oma zo grondig de kranten pagina's met rouwadvertenties be studeerde. Nu betrap ik mezelf er op, dat ik de overlij densannonces met eenzelfde gretigheid door neem en een licht gevoel van tri omf niet kan onderdrukken als ik weer een leeftijdgenoot heb over leefd. Mijn neefje, mijn tantes en ooms, schoonouders - allemaal weg. Ontkennen heeft geen zin, het kan niet zo heel lang meer duren voordat ik zelf aan de beurt ben. Zeventig word ik aan het eind van deze maand. Hoogste tijd om orde op zaken te stellen. Dus dook ik in de mappen met de verzekerings papieren - de polissen van de be grafenisverzekering, van de le vensverzekering en van nog wat verzekeringen waarvan ik bij god niet weet waartoe ze dienen en waarom ik ze ooit heb afgesloten. Voor alle zekerheid nog een aan vullend verzekeringetje aange vraagd. Maar ho, ho, ho, zo gemak kelijk gaat dat niet meer op mijn leeftijd. Of ik gezond ben, wilde de verzekeringsmaatschappij weten, hoe het met mijn prostaat is ge steld, met mijn bloeddruk, met mijn hart, hoeveel pillen en poe ders ik slik en waarom dan wel. Nadat ik alle vragen naar eer en geweten had beantwoord, liet de verzekeraar weten mijn aanvraag helaas niet te kunnen honoreren. Want ja, de risico's he. En daar houden verzekeraars niet van, van risico's. Sterf., dacht ik.En ik nam me voor om het nog vele jaren vol te houden. Hoogste tijd om orde op zaken te stellen DESTELLING Vandaag: Een kantoorhond is een goed idee Eens Oneens Toos Henk Paul Kusters Gewonden bij schietpartij Kerstnummer van trompettist Rik Mol Officieel: Pontes en Edudelta samen VLISSINGEN EasyZipwint innovatieprijs Omwonenden van de scheepswerf stapten in juli naar Den Haag om te protesteren tegen geluidsoverlast van de werf waar ze al meer dan tien jaar mee te maken hebben. Ze mer ken het aan hun gezondheid, zei buurtbewoonster Cora Stanczak af gelopen zomer. Volgens de ge meente zit het bij de buurtbewoners tussen de oren, want de scheeps werf op industrieterrein De Kaai zou alle geluidnormen halen. Ge luidmetingen zijn door de gemeen ten niet uitgevoerd omdat de pro vincie bevoegd gezag is. De Raad van State zette woensdag het mes in vrijwel alle veertien besluiten die Kapelle en Reimerswaal hebben ge nomen om de werf kunnen laten draaien. De besluiten betroffen be stemmingsplannen en hogere ge luidsproductie. De uitspraken van de Raad van State komen erop neer dat bij de woningen rond de scheepswerf slechts vijftig decibel geluid te horen mag zijn. De uitspra ken betekenen ook dat de twee ge meenten waarbinnen de scheeps werf ligt, binnen een jaar een nieuw bestemmingsplan moeten maken. Dat moet één bestemmingsplan zijn en niet vijf zoals is gebeurd, vindt de Raad van State. Het rechtscollege geeft Kapelle en Reimerswaal mee er nog eens goed over na te denken of een bestemming tot scheepswerf nog wel zo handig is. Daarbij speelt een rol dat een groot deel van de werf in Hansweert in april is ver huisd naar Vlissingen. RITTHEM Bij het dodelijk ongeluk op de Sloeweg vorige week, waarbij twee jonge kinderen uit Nieuw- Namen omkwamen, was ook een vrachtauto betrokken. De politie is op zoek naar de chauffeur om zijn getuigenis op te nemen. De vrachtwagen liep volgens ver klaringen van getuigen schade op aan de linkerkant. Het is nog ondui delijk op welke manier de chauffeur betrokken was bij het ongeluk. De politie ziet de chauffeur niet als ver dachte. De truck reed met een oplegger op dezelfde weg als de moeder met haar twee kinderen uit Nieuw-Na- men. De vrachtwagen heeft zeilen aan de zijkant en twee lichtkleurige aluminiumdeuren aan de achter kant. Bij het ongeluk vorige week dins dag kwamen een jongen (3) en meisje (5) uit Nieuw-Namen om het leven. De moeder raakte zwaar gewond. De bestuurder van de an dere bij het ongeluk betrokken auto liep gebroken ribben op. MIDDELBURG Bij marathon schaatser Niels Mesu is opnieuw kanker geconstateerd. Dat maakte de 25-jarige Middelburger gisteren zelfbekend. In 2013 had Mesu al een mela- noom - een vorm van huidkanker. Hij werd destijds geopereerd, on derging een ingrijpende behande ling en hoorde uiteindelijk dat hij 'schoon' was. Maar nu is er dus weer slecht nieuws. Zelfs op meer dere plaatsen in zijn lichaam zijn tumoren gevonden. „Na zo'n lange periode verwacht je eigenlijk niet meer zoiets", zei hij. „Er is gebeurd wat ik hoopte dat nóóit zou gebeu ren. Dit nieuws is bij iedereen inge slagen als een bom." Mesu, in 2016 winnaar van de Al ternatieve Elfstedentocht op de Weissensee, stopt voorlopig met schaatsen. De artsen in Amsterdam hebben hem gezegd dat intensief sporten niet bevorderlijk is voor zijn behandeling, die volgende week al begint. Hij zal gedurende een periode van mogelijk twee jaar immuuntherapie ondergaan. ZEELAND 13 VERBOUWINGSUITVERKOOP 0P DE GEHELE WINTERCOLLECTIE donderdag 21 december 2017 ze Reageer op pzc.nl Gisteren: Racoon is leuker van Blof 931 reacties BRESKENS Bij een woningoverval in het buitengebied ten westen van Breskens, aan de Slikkenburgse- weg, zijn gisteravond twee zwaargewonden gevallen. De politie kreeg even voor half acht een melding van de woning- overval. Bij aankomst van een politieauto reed een auto met grote snelheid weg. De politie pro beerde de auto te stop pen, waarbij de agenten schoten losten. Eén ver dachte raakte daarbij ernstig gewond, een tweede verdachte wist te vluchten. Ook in het huis viel een zwaargewonde. De politie was gister avond laat nog bezig met het onderzoek. GOES De Zeeuwse trompettist Rik Mol (f) heeft gisteren een kerstnummer gelan ceerd met bijbehorende videoclip. Het gaat om 'Have yourself a merry little Christmas'. Het is de tweede track van Mols serie covers. „Ik ben altijd gek geweest op kerstmu- ziek en 'Have yourself a merry little Christmas' met Frank Sinatra is een van mijn favorieten", schrijft de trompettist op Facebook. GOES Het is officieel: het Pontes Goese Lyceum neemt de groene vmbo-opleidingen het Edudelta College in Goes over. Beide scholen hebben daarvoor dinsdag een overeenkomst onder tekend. De overname werd eerder al bekendge maakt. De Edudelta On derwijsgroep is te klein geworden om zelfstandig te blijven bestaan. De mbo-tak wordt overgeno men door Scalda. Studentonderneming Easy- Zip van de HZ University heeft duizend euro gewon nen, uitgegeven door de stichting ZIGZAG (Zeeuw se Innovatie Groep/ Zeeuwse Aanjaag Groep). De studenten bedachten een leren koordje met een haakje dat aan de rits op de rug van een jurkje kan wor den vastgemaakt. Vervol gens trek je aan het koordje om de rits dicht te maken. De EasyZip is mak kelijk los te haken en op nieuw te gebruiken. De Raad van State vindt het ver standig als de gemeenten Ka- pelle en Reimerswaal op termijn een einde maken aan de Scheepswerf Reimerswaal in Hansweert. Dit bepaalde de Raad van State woensdag in acht rechtszaken die omwonen den van de werf vrijwel allemaal gewonnen hebben. Adri Klinkenberg Den Haag/Hansweert Een nieuw plafond in één dag! PLAFONDS Plameco Plafonds Van Gilst v.o.f. Tel: 0113-270000 www.plameco.nl Koopzondagen 26 december vanaf 12:00 geopend 31 december vanaf 11:00 geopend (m.u.v. Goes) NO EXCESS - ONLY SONS - FRANSA - CARS - N0IZE PME LEGEND - VER0 M0DA - ONLY - G-STAR RAW ookonlineopJeansinn.nl DE DIRECTIE DAAR SPREEKT U MEE.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 2