25 HET JAAR VAN BARCELONA-PARIS SAINT-GERMAIN De meest bizarre voetbalontknoping van 2017 was die van de achtste finale in de Champions League tussen Barcelona en Paris Saint-Germain: 6-1. Verslaggever Arjan Schouten was er bij op woensdag 8 maart. Twee Spaanse tortelduifjes zijn er in de 86ste minuut wel klaar mee. De avond was mooi. Drie goals gezien tegen Paris Saint Germain. Niet ge noeg natuurlijk, na die vreselijke 4-0 nederlaag in Parijs van drie weken te rug. Maar de eer is gered en deze milde lentenacht nog jong. Die laat ste minuten geloven ze wel in Camp Nou, met een uitzichtloze 3-1 tussen stand. Nog snel wat selfies samen, een laatste hartstochtelijke zoen voor op Instagram. En weg zijn ze, arm in arm de betonnen trappen af op zoek naar nieuw vertier in El Raval of de Barri Götic. De mensen om ons heen in vak 442 bekijken het vertrek zwijgend, met uitgebluste en jaloerse blikken. Ook collega Lennart en ik zijn even in dubio, want natuurlijk hebben die twee gelijk. Wat doen we hier nog? De avond begon zo hoopvol met goals van Suarez, Messi en een eigen doelpunt van Kurzawa. Maar met die allesvernietigende uithaal van Edi son Cavani viel een kwartier na rust het toch al zo piepkleine achterdeur tje richting kwartfinales definitiefin het slot. Als herboren speelt de thuisclub, voor 96.290 toeschouwers. Werve lend is het spel, maar die 4-0 repare ren blijkt simpelweg te veel van het goede. Natuurlijk hebben de twee vroege afhakers gelijk, drie minuten voor het einde. De meute voor. Des te eerder aan de cerveza en de pinchos. Best een aanlokkelijk idee, nu de wedstrijd dood lijkt te bloeden in frustratie en berusting. Een wanho pige afzwaaier van Messi. Neymar die natrapt en geel pakt. Het feestje van de hoop lijkt wel klaar hier. La remun- tadal Vandaag niet. Ook maar afdalen? Even wachten nog. Met twee minuten nog op de klok mag Neymar net voor de linker hoek van het strafschopgebied nog eens aanleggen voor een vrije trap. Wie weet krult-ie 'm er nog wel in. Pikken we mooi toch nog een goaltje mee op deze historische avond die maar niet historisch wil worden. Fe nomenaal is de krul: 4-1. Een stilge vallen Camp Nou komt weer even tot leven, maar als een geslachte paling die in de pan nog wat stuiptrekt. Want kom.Leuk, deze toegift. Maar de tijd is op en er zijn nóg twee goals nodig. Nog één Staand in z'n lange donkere jas langs de kalklijn, zegt de lichaamshouding van trainer Luis Enrique alles. Hij haalt nog even de handen uit z'n zak ken om te klappen, maar het heilige geloof is ook bij hem weg. Daar heb je geen verrekijker voor nodig. De offi ciële speeltijd zit er op. Een diepte pass nog van Messi, richting Suarez. Scherp de zestien in. Marquinhos die even aan z'n schouder hangt. WAT? Wijst de scheids nou écht naar de stip? Dit sprookje is toch nog niet uit. Neymar met de aanloop, het bo venlichaam voorover als een slui pend roofdier. 5-1! Nog één. Het kan nog, zwelt het besef aan als de doel puntenmaker de bal uit het net grist en er mee terug naar de middencirkel sprint. Wat een bizarre avond. 92 mi nuten gespeeld, 5-1 op het scorebord en nog een minuutje of drie blessu retijd. Nooit gezien in een stadion, maar het wordt weer drukker in ons vak. Mensen komen terug van de trappen, die ze al waren neergedaald. Met de als grof vuil weg gekwakte Barga-vlaggetjes wordt weer massaal gezwaaid. Een golvende oceaan van blaugrana. Dit is voetbalhistorie. Hier praten we over 25 jaar nog over. De meest bi zarre comeback in de knock-outfase van de Champions League ooit en wij mogen er getuige van zijn. Voor wat er allemaal geroepen wordt hier in de nok van het immense stadion, hoefje echt geen Spaans gestudeerd te hebben. 'Magico' klinkt het overal. 'Increible', 'fantastico' Bewijsmateriaal Enrique sprint gewoon maar het veld in, even vergetend dat hij zelf geen speler meer is. Na nog geen twintig meter glijdt hij op zijn trendy laarsjes kolderiek onderuit op zijn bips. Wis selspelers, technische stafleden, ze springen allemaal bovenop een grote mierenhoop van Bar^a-spelers, waar aan alle kanten ledematen uitsteken. Man van de wedstrijd Neymar smijt meteen z'n shirt het publiek in. Ver onder ons klimt Messi op een recla mebord, waar hij steunend op een woud van ballenjongens het feest met de fans mee viert. Het beeld van de avond en dé foto voor de kranten van morgen. Niemand die nog haast heeft om naar huis te gaan. Er wordt gejoeld, gezongen, geklapt en gretig gefilmd en gefotografeerd. Bewijsmateriaal verzamelen, om straks aan iedereen te laten zien dat je er bij was op deze historische avond. Belangrijk in een tijd dat zo'n ouderwets fijn entree kaartje is verworden tot niets meer dan een e-ticket op je smartphone. Heel een stad zoekt dronken van geluk het bed op en wordt de vol gende morgen met lichte twijfel wakker. FC Barcelona komt die och tend op Twitter gelukkig met een verhelderend bericht. „Goedemor gen Barca-fans. Nee, jullie hebben niet gedroomd. Dit is echt gebeurd", luidt de tweet. »Tijd is slechts iets vloeibaars, ledereen voelt datdeze wonderlijke avond pas stopt bij een bevrijdende zesde treffer Tijd is slechts iets vloeibaars. Ieder een voelt dat deze wonderlijke avond pas stopt bij een bevrijdende zesde treffer. Al duurt het nog een uur. Op de klok staat 90+5. Een vrije trap van Neymar halverwege de helft van PSG. Heel Barca mee voorin, zelfs doelman Ter Stege. Cavani kopt weg, maar Neymar steekt 'm nog eens scherp richting het vijandelijke doel. Diep. Te diep? Wisselspeler Roberto loopt er nog voor en steekt zijn rech tervoet uit. Ja? JA 6-1! Bar^a door. Spelers worden gek. De bank wordt gek. Camp Nou wordt gek. Een puber schreeuwt keihard BAR^AÜÜ BARCJAÜÜ in m'n oor, kreten die in alle euforie gepaard gaan met enige consumptie. De clubsjaal die hij al had verstopt onder z'n jas, haalt hij maar weer tevoorschijn om er als een bezetene mee rond te zwaaien. Een oude vrouw links voor me blijft als verdoofd op haar klapstoeltje zitten en zingt zachtjes het clublied. 'Tenim un nom el sap tothom. Barca, Barga, BAAARQA! Een grijzende zakenman in kostuum achter me, de blik vol on geloof, draait rondjes met beide han den in het haar en valt dan maar zijn buurman in de armen. 'lmposible', concluderen ze samen. donderdag 21 december 2017 Boven: Enrique valt Roberto, maker van de 6-1, in de armen. Lionel Messi viert de legendari sche comeback met de fans. T Verslaggever Arjan Schouten (I). FOTO'S AFP/REUTERS ilmposible! ïFantastisco! Arjan Schouten Barcelona De speler die voor altijd herinnerd zal worden als de maker van de 6-1: Sergi Roberto. FOTO GETTY IMAGES

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 25