Feyenoord weet dat alleen bekerstrijd nog prijs kan opleveren 23 r* v.i', I j vaak over rechts. Op links lagen meer mogelijkheden. Na rust de den we dat stukken beter en heb ben we ook duidelijk afstand geno men. De tegenstander had in die fase meer moeite en ik denk dat we goed gereageerd hebben na de ach terstand." Lozano Opvallend is dat steraanvaller Hir- ving Lozano bij PSV vanaf links veel gevaarlijker oogde dan aan de rechterkant. „Ik heb dat met hem besproken, maar hij geeft zelf aan dat hij zich aan beide kanten het zelfde voelt", aldus de trainer, die ook gezien had dat Gudmundsson goed inviel. Cocu geeft vaak de voorkeur aan Steven Bergwijn in de aanval en de IJslander moet het vooralsnog met veel minder wed- strijdminuten in PSV t doen. Het Eindhovense publiek genoot van de fraaie techniek van Gudmundsson, die bij Jong PSV al veel moois liet zien. Goed nieuws voor de fans is dat ze binnenkort ook kunnen gaan ge nieten van een nieuw gezicht. De leiding van PSV en Vélez Sarsfield hopen namelijk vanmorgen het verkoopcontract van de Argentijnse spits Maxi Romero definitief te on dertekenen. KNVB-BEKER Uitslagen Programma Geen mooie zondagmiddag in mei, maar een koude december avond. Geen elftal dat al sinds de start van de competitie stoer de la kens uitdeelt in Nederland, maar een ploeg die al maanden zoe kende is. Geen stijf uitverkochte Kuip, er zitten vanavond zelfs maar krap 30.000 toeschouwers op de tribunes. En geen landstitel als inzet, maar slechts de status van kwartfinalist in het bekertoernooi. Natuurlijk is de ene thuiswed strijd tegen Heracles, de andere niet. Op 14 mei was de formatie uit Almelo de laatste horde voor een waar volksfeest. Vanavond gaat het om overwinteren in het beker toernooi. Een groot verschil, maar toch zal het vanavond voor Feyen oord aanvoelen als wederom een wedstrijd waar de druk maximaal is. Want stel, Heracles blijft in Rot terdam overeind en Feyenoord vliegt in de achtste finales uit het bekertoernooi. Met de landstitel van 2018 al mijlenver uit zicht, zou dat betekenen dat het seizoen al voor de jaarwisseling als volko men mislukt kan worden be schouwd. In de Kuip schoof Giovanni van Bronckhorst gisteren aan voor een officiële persconferentie. Dat doet de trainer van Feyenoord steevast bij competitiewedstrijden, maar in het bekertoernooi blikt hij eigen lijk nooit vooruit op wedstrijden. Alsof hij met zijn aanwezigheid wilde aangeven hoe belangrijk de bekerwedstrijd voor de regerend landskampioen vanavond is. „Als je realistisch bent, is de be ker voor ons de nu natuurlijk de meest realistische weg naar suc ces", zegt Van Bronckhorst. „In de competitie zitten we niet in zo'n situatie. De atmosfeer tegen Hera cles zal anders zijn dan op 14 mei, dit is geen kampioenswedstrijd, maar wel een héél belangrijke wedstrijd. We wonnen de beker, de titel en de Johan Cruijff Schaal. Dat gevoel houdt nooit op, dat ge voel van prijzen winnen. Daarom moeten we winnen." Dat de Deense spits Nicolai Jor- gensen de afgelopen dagen andere dingen aan zijn hoofd had door vervelende privéomstandigheden, maakt het er niet eenvoudiger op. De Scandinaviër, vorig seizoen topscorer van Nederland, zou we ieens wederom aan de kant kun nen blijven. „Hij heeft weer mee- getraind, is beschikbaar", zegt Van Bronckhorst. „Maar of ik hem laat starten, beslis ik donderdag. Hij heeft een paar lastige dagen achter de rug." Zo kolkend als op 14 mei zal de Kuip in elk geval niet zijn. De ma gie van de Rotterdamse voetbal tempel zal er altijd zijn, maar juist in eigen stadion speelde Feyen oord dit seizoen al zo vaak moei zame wedstrijden met tegenval lende resultaten. Goed gevoel „Dat komt omdat we te vaak te genstanders het gevoel gaven dat er iets te halen viel", zegt Van Bronckhorst, doelend op bijvoor beeld de wedstrijden tegen VVV (1-1) en Heerenveen (1-1). „Maar het klopt wel dat we uit meer goede wedstrijden hebben ge speeld. Met vooral Sparta-uit van afgelopen zondag, dat duel heeft ons een goed gevoel gegeven." Maar dat goede gevoel bleek de laatste tijd zelden goed voor een echte serie met klinkende resulta ten. Neem alleen maar de verras sende thuisoverwinning van Fey enoord op Napoli. Dat moest en zou de forse zet in de rug zijn waar Feyenoord zo naar op zoek was. Een paar dagen later bleef Heeren veen ogenschijnlijk eenvoudig overeind in de Kuip. In het bekertoernooi is het uiter aard alles of niets, ook Heracles zal iets moeten ondernemen om te kunnen overwinteren met uit zicht op een prijs. Feyenoord, dat de afgelopen dagen niet trainde op het nemen van strafschoppen on danks het feit dat de ploeg er al zo veel verkwanselde, kan niet be schikken over Jan-Arie van der Heijden (kuit), Ridgeciano Haps (sleutelbeen), Miquel Nelom (bo venbeen) en Eric Botteghin (knie). Keeper Brad Jones krijgt wederom de voorkeur boven Kenneth Ver meer onder de lat. donderdag 21 december 2017 GO PSV ACHTSTE FINALES Gisteren PSV-VVV 4-1 42. Rutten 0-1, 45+2. De Jong 1-1, 66. Van Ginkel 2-1, 80. Lozano 3-1, 90+3. Isimat-Mirin 4-1. Scheidsrechter: Kamphuis. Toeschouwers: 31.800. Geel: Janssen, Leemans, V. van Crooy (VVV) Fortuna Sittard - AZ 2-4 2. Weghorst 0-1, 27. Dianessy 1-1, 48. Stokkers 2-1, 89. Weghorst 2-2, 90+2. Jahanbakhsh 2-3, 90+4. Carcfa 2-4. Scheidsrechter: Lindhout. Toeschou wers: 5.089. Geel: Essers, Dianessy (Fortuna), Jahanbakhsh (AZ). FC Twente - Ajax 1-1 18. Kluivert 0-1,90+1. Assaidi 1-1. Scheidsrechter: Van Boekei. Toe schouwers: 26.700. Geel: Holla, Lam, Cuevas (FC Twente), S. De Jong (Ajax). bij het ter perse gaan van de krant werd er verlengd. Dinsdag PEC Zwolle - NEC Cambuur - GVVV Willem II - RKC 2-0 2-0 1-0 ACHTSTE FINALES Vandaag 18.30 uur VVSB-RodaJC 20.45 uur Feyenoord - Heracles Feyenoord moet wederom Heracles verslaan in een duel waar veel druk op staat. Vorig seizoen leverde het de lands titel op, vanavond is de inzet voorkomen dat het seizoen nu al mislukt is. Mikos Gouka Rotterdam Op 14 mei 2017 werd Feyen oord kampioen dankzij een 3-1 thuiszege op Heracles. Dirk Kuyt scoorde driemaal. De Kuip zit vanavond niet vol voor de bekerwedstrijd van Feyenoord tegen Heracles. Er worden 30.000 fans verwacht. Kuyt scoort in mei na 1 minuut 1-0 tegen Heracles. FOTO PRO SHOTS

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 23