heeft een heel eigen y f 66 21 CLAS classicfm.nl MILJOENENPUBLIEK! Genieten van het BN'er zijn smelting vormde ze geen bedrei ging meer. De aandacht ging naar anderen die allerlei spelletjes gin gen spelen. Soundos bleef onder de radar." De Amsterdamse houdt zich ge deisd en ziet dat de anderen elkaar het eiland af'vechten'. „Ze is overal doorheen geglipt", vervolgt Bertie. „In het begin hadden de anderen een hekel aan elkaar, maar later hield zij zich op de achtergrond. Of dat bewust was, of dat ze er geen energie meer voor had, weet ik niet, maar ze is lekker meege- hobbeld met de rest. En werd ook niet als een sterke speler gezien." Knallen Kaj Gorgels zit dan al op winnaarseiland en is de eerste finalist. Vier overgebleven Robinsons strij den om de andere twee plekken. In de halve finale, die vorige week te zien was, verrast Soundos vriend en vijand. Ze wordt vastgebonden samen met Carlos Platier, Niels Gomperts en Shelly Sterk, die zich allen eerder bevrijden. Soundos begint als laatste aan een puzzel, die als eerste oplost: zij mag naar de finale. „Knallen als het moet", lacht Carlos. Fatima: „Dat was zó onverwacht, ik moest er erg om lachen. Ik begrijp het sentiment over Soundos, maar ik heb dat niet zo. Ik gun het iedereen. En met haar beperkte atletisch vermogen en hoe zij in de groep stond, als je dan het einde haalt, dat is hartstikke knap." Soundos, van secreet tot surprise, al hebben de honger en de tijd de wrevel inmiddels verdreven. „We hebben ons verleden, maar ik ben geen haat dragend persoon. Ik vind het toch ook wel leuk om haar te zien", zegt Kaj. Met hem en Carlos Platier als tegenstanders wordt het vanavond lastig voor Soundos. „In de finale komt het ook vaak aan op fysiek", voorspelt Bertie. „Ik geef haar een kleine kans." In de tweede aflevering van The Bridge (seizoen 4) komt een hila rische bedscene voor. Saga Norén (weer gespeeld door Sofia Helin) heeft een heftige vrijpartij in bed met haar collega Henrik Sabroe (Thure Lindhardt). Zodra het hoogtepunt voor beiden is bereikt, pakt Saga zonder aarzelen haar computertablet en gaat aan het werk. Het verbijsterde gezicht van Henrik spreekt boekdelen. Saga Norén, ook al is zij in drie seizoenen van The Bridge met haar opvallende gedrag uitvoerig aan bod gekomen, zal de kijker altijd blijven verbazen. Haar dwangneu- roses staan garant voor verras sende momenten die soms heel komisch zijn. #metoo Hoe gaat Saga eigenlijk om met seks? Zou zij, net als haar vertolk ster Sofia Helin in het echt doet met petities, zich in een #metoo- moment aansluiten in de strijd te gen ongewenste seksuele intimi teiten? „Welnee", zegt de actrice die haar als geen ander kent. „Saga zal waarschijnlijk zeggen: waarom niet? Zij gaat op een heel andere manier met seks om dan de meeste vrouwen." De verleiding om de vertolkster met haar personage te vergelijken, is groot, maar levert geen enkel aanknopingspunt op. „Saga wil al les keurig op orde hebben op haar bureau, zoals in de nieuwe serie een paar keer is te zien. Mijn werk kamer is een grote puinhoop. Zij zou compleet gek worden als ze Hans Rosenfeldt, een van de schrijvers van de serie. „Ik zeg niet dat we beide landen totaal analy seren, maar dat onze wereld verre van perfect is, mag duidelijk zijn." De truc is dat de gebeurtenissen in The Bridge worden onderzocht door hoofdpersonen die zelf ook outsiders zijn. Zowel Saga met haar syndroom van Asperger als haar collega Henrik, die aan waan voorstellingen lijdt, voldoet niet aan het beeld van de gemiddelde Scandinaviër. In het vierde sei zoen, zo vertelt Rosenfeldt, zal er meer duidelijk worden over het verleden van beide speurneuzen. Vooral Saga draagt een groot trauma met zich mee, waarover meer bekend zal worden. De ac trice levert naar eigen zeggen ook zelf suggesties aan voor het uit werken van haar rol. „Saga zit in derdaad nog altijd in mijn hoofd. Ik leef met haar mee." daar zou binnenkomen." Voor He lin betekende The Bridge in 2011 haar grote internationale door braak. Het Deens-Zweedse poli- tiedrama, dat vol zit met met bi zarre moorden en onvoorziene plotwendingen, intrigeerde met een. De serie geeft een beeld van wat er zowel in Zweden als Dene marken mis is met de samenle ving. „We laten de mensen zien die tussen de kieren van de sa menleving dreigen te vallen", zegt Mijn werkkamer is een grote puinhoop. Zij zou compleet gek worden als ze daar binnenkomt donderdag 21 december 2017 GO Soundos El Ahmadi. „Ondanks alle shit is ze gewoon doorgegaan. Dat is karakter tonen", zegt medefinalist Carlos Platier. fotortl Kaj Gorgels en Carlos Platier, ze bereikten de voorbije weken een mil joenenpubliek. De één (Gorgels) kende dat al vanwege zijn eigen You- Tube-kanaal, de ander (Platier) kwam uit de vol strekte anonimiteit. Het programma telde dit sei zoen maar liefst vier on bekende Nederlanders. „Ik ging van 700 naar 34.000 volgers op Insta- Tegenstan ders Kaj Gor gels (boven) en Carlos Platier. Kaj is milder geworden over Soundos. „Ik vind het toch ook wel leuk om haar te zien." FOTO'S RTL gram", zegt de geboren Tukker die nu in Heeren veen woont. „Ik word vaak aangesproken en krijg zoveel positieve re acties. Daar geniet ik wel van, ja." Platier zit in zijn laatste jaar van de sportacademie (ALO), geeft judoles maar heeft door Robinson ambities gekregen in de televisie wereld. „Ik zou graag willen presenteren. Als ik kijk naar Dennis (Wee ning) en Nicolette (Kluij- ver), zij maken een pro gramma echt mooier. Ik ben mijn hele leven be zig met sport en judo, maar er is nu een nieuwe wereld voor mij opengegaan. Als ik iets wil doen, dan is het nu." Niet verwacht, maar toch geko men: een nieuw seizoen van po litieserie The Bridge. Actrice Sofia Helin keert nog een keer terug als de briljante, door As perger geplaagde rechercheur Saga Norén. „Ze zit nog altijd in mijn hoofd." Ab Zagt r Luister via de kabel - www.classicfm.nl - Classic FM app Sofia Helin als Saga Norén in de serie The Bridge. FOTO JENS JUNCKER-JENSEN The Bridge seizoen 4 is vanaf 2 januari eerst te zien op de website lumiereseries.com.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 21