Ongemak 20 MEE ANGELA KIJKT TV Quote van de dag Haar koffers stonden bij wijze van spreken al klaar, de terugreis was geboekt. Expeditie Robinson leek voor Soundos El Ahmadi al na twee afleveringen voorbij. De stand- upcomedian maakte zich onmogelijk bij de andere Robinsons, maar haalde toch de finale van vanavond. Hoe flikte ze dat? Ondanks alle shit is ze gewoon doorgegaan. Dat is karakter tonen Hij kaatst tegen de wanden van mijn kop, hij maakt mijn kaken stijf. Hij mompelt en sist. De Hollandse doe-maar-gewoon-dan- doe-je-al-gek-genoeg-mentaliteit matcht nooit zo lekker met het feno meen tv-gala. De Gouden Kalveren, de Musical Awards, de Televizier-Ring - het ontaardt iets te vaak in een bonte parade van blind uit de kast getrokken jurken, tenenkrommende to neelstukjes en rommelige dankwoorden. Het NOC*NSF Sportgala kon daar afgelopen jaren ook wat van. En ik vreesde maandag avond alweer het ergste toen Dione de Graaff het podium opstapte in een vintage Krystle Carrington-jurk uit de jaren 8o en Tom Egbers' bril niet onderdeed voor die van Waylon afge lopen maandag bij Late Night. Maar mijn angst was ongegrond: het was een prima show waarin de vaderlandse sport- successen van afgelopen jaar werden gevierd en de emotie in toespraken en dankwoorden niet werd geschuwd. Het intermezzo 'sportdictee' met Philip Freriks was grappig, mede door het moeizame inparkeren van de oversized auto van Royston Drenthe. Yvonne van Gennip werd in het zonnetje gezet, dertig jaar ouder inmiddels, maar nog net zo meisjesachtig als in Calgary. Ook de onontkoombare zelf-felicitatie van de NOS - herinnert u zich nog die legendari sche ontbijtshow uit 1988 met Harmen Siezen en Koos Postema? - was prima te verteren. Om dat die ontbijtshow inderdaad legendarisch was, doordat de tot dan altijd zo onberispelijke nieuwslezer regelmatig stikte in zijn croissant of versgeperste sinaasappelsap door de pikante grapjes van zijn tafelgenoot. Die helaas niet zo spontaan waren als ze leken, onthulde Tom Eg bers, maar werden getypt door Ad van Liempt. Maar het allerleukste aan het Sportgala wa ren toch de sporters zelf. En dan vooral hun zichtbare, en daardoor uiterst vertederende, ongemak de hele avond. De Dafnes, Liekes en Tommen die er niet om malen om zwetend, bemodderd, glimmend, balend, afgepeigerd of met een onflatteus mutsje voor de camera te staan (of de darmen te legen voor het oog van de ganse natie, om maar iets te noemen) ver krampen ineens in het harnas van smoking, geleende glitterjurk en opgeföhnd kapsel. Dan gaan ze klungelen met een avondtasje, waar met trillende vingers een bedankbriefje uit wordt geplukt. Je ziet ze denken: 'pfff, ik zal blij zijn als ik straks thuis mijn trainingsbroek weer aan kan'. Dat maakt die superhelden die afgelopen jaar bovenaardse dingen deden op fiets, voetbalveld en sintelbaan in één klap weer menselijk. En dat die tevreden constatering iets zegt over mijn Hollandse doe-maar-normaal-mentali- teit, moeten zij me maar vergeven. Voorstelling rond Long Expeditie Robinson, het succesvolle realityprogramma van RTL 5, is af zien, honger lijden, hondjes slui ten, ruziemaken en vriendschap pen sluiten. Op de Filipijnen wordt begonnen met negentien survivors die in elke aflevering één deelne mer moeten wegstemmen, tijdens de zogeheten eilandraad. Al in een vroeg stadium van het hui dige seizoen is Soundos aan de beurt. „Er komt da delijk gewoon een vorkheftruck", grijnst Kaj Gor gels in de uitzending. „Die tilt haar op, zó van het eiland af." De stand-upcomedian valt op door haar grote mond, extraverte houding en gebrek aan daad kracht. „Ze denkt dat ze in Alanya zit, lekker in een all-inclusive-resort. Daar winnen we de oorlog niet mee", snoeft Kaj in een van die eerste uitzen dingen. Ook bij het kijkerspubliek valt ze slecht. Op sociale media wordt ze verguisd, al nemen vrienden het voor haar op. „Ze is bloedfanatiek, ja. En als iemand haar niet moet, prima, maar dan moet ze jou ook niet. Een type als Soundos bij Ro binson is goud waard. Maar ze heeft ook een zachte kant, hoor." Als ze door de anderen wordt weggestemd, mag ze tóch blijven. Medekandidaat Brace loopt name lijk een achillespeesblessure op en kan niet verder. Soundos krijgt dan een 'zwarte stem'. Dat betekent dat ze op min één staat bij de volgende eilandraad. Die komt er niet, omdat ze bij een proef het langste op de evenwichtsbalk staat en (zonder dat er ge stemd wordt) naar de samensmelting mag, als alle groepen bijeenkomen. „Ze heeft gepiekt op het juiste moment", stelt Bertie Steur, de Robinson- winnaar van vorig jaar. „Ze volgt dezelfde route als ik, want ik won ook de proef op de balk en daarna de halve finale." Daartussen zitten echter weken, waarin de ene na de andere deelnemer wordt weggestemd. Soun dos blijft elke keer buiten schot. „In het begin was ze heel erg aanwezig en had iedereen zoiets van: Dag Soundos! Later heeft ze gedacht: Ik doe het rustiger aan en vormde zij toch geen gevaar voor de rest", weet Fatima Moreira de Melo, de Robin- son-winnaar van 2012 en trouwe kijker. „Het is in herent aan Robinson dat je dan gewoon de finale kunt halen." Medefinalist Carlos Platier heeft veel respect voor Soundos. „Ondanks alle shit is ze gewoon doorgegaan. Dat is karakter tonen. Na de samen- Roxeanne Hazes had miskraam donderdag 21 december 2017 THEATER Op wat de 75ste verjaar dag van Robert Long zou zijn, 22 oktober 2018, vindt er in het Nieuw Luxor in Rotterdam een hommage plaats aan de overleden zan ger. Tien arties ten brengen hem een eerbe toon met een uitvoering van zijn liedjes. Dennis Jansen —Carlos Platier Martine Bijl schrijft in haar boekje Rinkeldekink dat het voelt alsof E.T. in haar hoofd zit sinds haar hersenbloeding. SHOW Verdrietig nieuws voor Roxeanne Hazes. Ze ver telt in Glamour dat ze onlangs een miskraam heeft gehad. Zij en haar ver loofde Erik blij ven positief. „We weten dat het kan, we zijn ontzettend vruchtbaar."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 20