James laat het kantoor lopen Ongevallenpiek rond feestdagen Een dag leven als Zoë Het aantal verkeersongevallen waarbij drank in het spel is, piekt in de periode voor kerst en rond de jaarwisseling. Om daar iets aan te doen kondigt de politie strengere controles aan. De pakkans wordt groter. Walcheren Leerlingen zetten actie optouw voor klasgenoot met leukemie Marcia Nieuwenhuis Den Haag Het hoge aantal verkeersslachtoffers als gevolg van alcohol blijkt uit een nieuwe analyse die op verzoek van deze krant is gemaakt. Hiervoor zijn de politieregistraties van ongelukken in de weekenden en rond de feestdagen geanalyseerd in de maanden novem ber, december en januari van 2014 tot en met 2016. Het aantal ongevallen op oudejaars dag en nieuwjaarsdag waarbij drank in het spel is, is 29 procent hoger dan in een gemiddeld weekend. Dat komt neer op 90 ongelukken waarbij zo'n 30 'alcoholslachtoffers' vallen. Het gaat hier om zowel doden als gewonden. Ook in het weekend voor kerst is het aantal ongelukken door drankrijders 21 procent hoger. Op de vrijdag, zaterdag en zondag voor kerst komt dat neer op dagelijks 42 ongevallen met 13 slachtof fers. In totaal vielen in de onderzochte pe riode zeven verkeersdoden bij onge lukken waarbij alcohol een rol speelde. „Het bizarre is dat die zeven doden zelf niet met een slok op achter het stuur zaten", zegt Erik Donkers van verkeers kundig ICT-bureau VIA dat de analyse deed. „De daders, die alle zeven hadden gedronken, overleefden die ongevallen wél." Met de gewonden erbij geteld vielen er in totaal 384 'alcoholslachtoffers' in de onderzochte periode. Het gaat om 221 mensen die een slok op hadden en 163 slachtoffers die niet hadden ge dronken. Alcoholongevallen rond kerst vinden vooral net na middernacht plaats. Tij dens oud en nieuw gebeurt dat tussen 4.00 en 9.00 uur 's ochtends. De politie kondigt aan dat de pak kans rond de feestdagen hoger zal zijn. De alcoholfuik die lang op dezelfde plek staat, maakt plaats voor meerdere 'vliegende brigades'. Landelijk project- We gaan rond de feestdagen meer controleren dan gewoonlijk leider verkeer van de Nationale Politie Egbert-Jan van Hasselt: „We gaan rond de feestdagen meer controleren dan we normaal gesproken gedurende het jaar doen. De pakkans wordt veel groter." Politie en verzekeraars roepen men sen op om vooraf af te spreken wie de Bob is en dus niet drinkt. Rudi Buis van het Verbond van Verzekeraars: „Als er één type ongevallen te vermijden is, dan is dat een drankongeval. Laat de feestdagen voor iedereen een feest blij ven." 10°C Nieuwsmedia Prijs €2,20 Meer weten? Bel 070 3 0 76 700 of kijk snel op nrv.nl Duitse staander James is het nieuwste personeelslid van Ammerlaan Legal in Goes. De jonge hond ligt op het notariskantoor niet alleen schattig te zijn. Hij moet ervoor zorgen dat het personeel van zijn baas Jeroen Ammerlaan niet de hele dag achter het bureau zit. De kantoorhond is in opkomst. »P10 Politie: meer controle op drankrijden Egbert-Jan van Hasselt, Nationale Politie »P5 donderdag 21 december 2017 Winter begint zacht pzc.nl Ook voor het laatste <n> regionale nieuws Jaargang 259 De PZC is onderdeel van: Geen krant ontvangen? Bel 088-0561510 7 11688 5 5 5 530 neemt je mee FOTO MARCELLÉ DAVIDSÉ Kijk voor de voorwaarden op NRV.nl. Prijs incl. kassakorting. Excl. reserveringskosten 25,- en calamiteitenfonds 2,50 per boeking. ZEELAND2 Boek nu met extra korting Extra korting op al onze 258 verre groeps- en privérondreizen. Vertrek t/m december 2018. Kies uit de mooiste bestemmingen wereldwijd, ook in de meivakantie en de zomervakantie 2018.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 1