Verbieden van motorclub Bandidos is pas het begin €209 15 Van Rey: jaar voorwaardelijk Genieten in het hart van Oostenrijk Oud-WD-politicus Jos van Rey is gisteren in hoger be roep veroordeeld tot een jaar voorwaardelijke celstraf. Het gerechtshof in Den Haag acht bewezen dat de Limburger zich schuldig heeft gemaakt aan corruptie, stembusfraude, lekken van vertrouwelijke in formatie en witwassen. Het Openbaar Ministerie had twee jaar cel tegen Van Rey (72) geëist, naast drie jaar ont zetting uit het recht van een bestuurlijk ambt bij de over heid. Het hof beperkte die ex tra maatregel tot twee jaar. Een deel van de corruptiever denkingen ging over de giften die Van Rey heeft aangeno men van zijn vriend en mede verdachte Piet van Pol. Van Rey was jarenlang wethouder in Roermond, zakenman Van Pol realiseerde projecten in die gemeente. Van Pol stond samen met Van Rey terecht. Het hof legde hem negen maanden voorwaardelijke cel straf op en een boete van 40.000 euro. Volgens het hof raken de omkopingspraktij ken aan het goed functione ren van het openbaar bestuur. Onzekerheid, verdriet en wilskracht. De wilskracht om je terug te vinden jongen! Hoofddoekregel verandert niet Agentes mogen geen hoofd doek dragen als ze het poli- tieuniform aanhebben. Dat was zo en dat blijft zo. De po litie in Rotterdam heeft dat gisteren laten weten aan het College voor de Rechten van de Mens. Het College vindt het discriminerend dat een moslima die bij de politie werkt alleen met burgerkle ding aan een hoofddoek mag dragen, terwijl ze hetzelfde werk doet als collega's in uni form. De politie vindt de neutraliteit van de agent be langrijker, ook na de uit spraak. Mobieltje 'ziet' kanker Vliegreis van 3,5 ton'is oké' Nog veel zuivel van stalmelk „Denken ze nou echt dat ze ons kunnen verbieden? Al moet ik mijn hesje uitdoen. Al mag ik het logo niet meer dragen. Ik zal altijd een Bandido, een biker blijven." Dat zei Harrie Ramakers, president van het Limburgse chapter van de Bandi dos, voorjaar 2016 in een interview met De Limburger. Ramakers noemde zichzelf'een echte biker'. „En echte bikers die piepen niet." Nu de rechtbank Midden-Neder land bijna negentien maanden later heeft besloten dat Bandidos Hol land per direct wordt verboden en ontbonden omdat de club in strijd is met de openbare orde, zwijgt Ra makers. „De Bandidos typeren zichzelf als wetteloos en hanteren slogans die gewelddadige bood schappen bevatten", staat in het vonnis. „De wetteloosheid blijkt ook feitelijk te bestaan, gezien het aantal leden dat betrokken is bij strafbare feiten." Het Openbaar Ministerie is zeer tevreden. „Dit geeft hoop voor de aanpak van andere motorclubs", al dus een woordvoerder. Het OM on derzoekt ook de mogelijkheden om motorclubs No Surrender en Satu- darah te verbieden. Minister Sander Dekker voor Rechtsbescherming noemt het ver bod goed nieuws. „Dit soort clubs ondermijnt onze rechtsorde. Daarom ook snel werk maken van het wetsvoorstel dat criminele mo torbendes verbiedt, zoals opgeno men in het regeerakkoord", aldus Dekker in een tweet. Zijn collega Ferd Grapperhaus van Justitie en Veiligheid spreekt van een 'hele i Ook soortgelijke motorclubs mogen erop rekenen dat ze worden aangepakt goede uitspraak'. Ook andere soort gelijke motorclubs mogen erop re kenen dat ze worden aangepakt, waarschuwt Grapperhaus. „Ik kan u verzekeren: we gaan door." „Dit helpt ons!" Met deze woor den vatte burgemeester Sjraar Cox (PvdA) van Sittard-Geleen gisteren de reactie samen van veel burge meesters in het zuiden des lands. Cox houdt er wel rekening mee dat de Bandidos onder een andere noe mer verder proberen te gaan. Hoe de uitspraak precies gestalte krijgt, wordt ongetwijfeld met grote interesse gevolgd door motor clubs als No Surrender, Hells An gels en Satudarah. Die laatste club weet al dat ze voor 2018 op het lijstje staat voor een clubverbod. Vanaf p.p. pharosreizen Exclusieve Lezersreis All Inclusive Tirol Boek nu deze reis op reiskatern.nl/pzc Q reiskatern.nl donderdag 21 december 2017 PC HOGER BEROEP De moeder van de al twintig dagen vermiste Remon Bruinsma (19) houdt moed dat haar zoon gevonden wordt. Remon verdween na een avondje stappen in Leeuwarden. POLITIE Servetten en toiletpapier gemaakt van pandapoep en voedselresten zijn nu verkrijgbaar in het Chinese Chengdu. Waarschijnlijk door de vezels is de ontlasting daarvoor prima te gebruiken. In Thailand gebruikt men al langer papier ge maakt van olifantenpoep. fotoafp ONDERZOEK Een smartphone kan straks mogelijk onderzoeken of je kanker hebt, of eten vers is en meten hoeveel C02 er in de lucht zit. Onder zoekers van de Technische Univer siteit Eindhoven ontwikkelden een sensor waarmee dit over een paar jaar kan. De sensor, een spectrometer, meet de lichtsterkte, waarmee bepaalde conclusies getrok ken kunnen worden. FRANKRIJK Een vliegreis die de Franse premier Phi lippe met 50 ande ren van Nieuw-Ca- ledonië via Tokio naar huis bracht, kostte 3,5 ton. Kriti sche vragen hier over wimpelde Phi lippe af. „Reizen is duur", zei hij. DIERVRIENDELIJK Het aanbod dier vriendelijke zuivel producten in super markten neemt toe, hoewel de meeste kazen, toetjes en romen nog altijd van stalmelk wor den gemaakt. Dat blijkt uit onderzoek van de Dierenbe scherming. Stal melk komt van koeien die niet of nauwelijks buiten komen (zo'n 35 pro cent). Een oorzaak is schaalvergroting bij boerenbedrijven. Motorclub Bandidos is verbo den, heeft de rechtbank Utrecht bepaald. De club is wetteloos en stimuleert geweld. De uitspraak is een flinke steun in de rug voor het Openbaar Ministerie (OM). Jos Emonts Rik van Hulst Utrecht De rechtbank in Utrecht vindt dat motorclub Bandidos wetteloos is en geweld stimuleert, fotoanp dagelijks drankjes, zoals softdrinks, bier en wijn dagelijks selectie sterke dranken kinderanimatieprogramma (ma t/m vr) gebruik wellness (openingstijden ter plaatse) gebruik binnenzwembad Kinderkorting (bij min. 2 volbet. op de kamer) 0 t/m 12 jaar gratis 13 t/m 16 jaar: 60% korting 17 jaar en ouder 30% korting voor de Oostenrijkse bergen en laat Ruil het vlakke land deze zomer in je All Inclusive verwennen! Welkom op de eerste rang! Je logeert midden in de Kitzbüheler Alpen. Direct naast je hotel pak je de berglift naar een prachtig wandelgebied. Neem je ook een kijkje in het elegante Kitzbühel? Je hotel ligt zo centraal dat vrijwel alle hoogte punten van Tirol en het Salzburgerland eenvoudig te bereiken zijn. Van de Gerlos-pas tot de Krimmler watervallen. Ga je ook een dagje naar Salzburg? Je verblijf Je logeert in het comfortabele Hotel Fontana in Fieberbrunn, gelegen op ca. 900 m van het gezellige dorpscentrum. Het hotel heeft een restaurant met zonnig terras. Ook is er een uitgebreid wellnesscentrum met o.a. zwembad, massage-douche, biosauna, Finse sauna en belevenisdouche. Inbegrepen 3,4 of 7x overnachting incl. ontbijtbuffet dagelijks middagssnacks (niet op aankomstdag) dagelijks koffie met lekkernij, ijs voor de kinderen (niet op aankomstdag) dagelijks driegangendiner of buffet Data 4d 5d 8d 17/05-09/06 €219 €289 €439 10/06-14/06 €209 €279 €419 15/06-16/06 €209 €279 €429 17/06-23/06 €219 €289 €429 24/06 - 07/07 €229 €309 €539 08/07-18/08 €269 €359 €619 19/08-25/08 €239 €309 €549 26/08-01/09 €229 €309 €469 02/09-08/09 €219 €289 €429 09/09-03/10 €209 €279 €429 04/10-11/10 €209 €279 €419 12/10-20/10 €219 €289 €429 Prijzen in p.p. o.b.v. 2/4-p.k. Niet inbegrepen: reserverings- kosten 20,-), Calamiteitenfonds 2,50) en toeristen belasting (ca. 2,50 p.p.p.d. vanaf 15 jaar). Meer informatie: Ga voor Genieten in het hart van Oostenrijk naar onze website reiskatern.nl/pzc/prl760 of bel met Pharos Reizen van ANWB: 023 - 55 42 870 (lokaal tarief) met zoekcode 18397. 'ANDA 'OO SERVET VAN PANDAPOEP Vertrek: 17 mei t/m 20 oktober 2018 all inclusive: zorgeloos genieten activiteitenprogramma voor jong en oud kinderen t/m 12 jaar gratis

Provinciale Zeeuwse Courant | 2017 | | pagina 15